Te reja per frekuencat e kanaleve shqiptare

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,163
Freuenca e fundit MPEG-2 E digitalb 10762 H ndryshon simbol rate ne 30.000, e kalon ne MPEG-4 ne pairing.

Pra dhe keto kanale
Top News
Bang Bang
EXP Shkence
Film Aksion
Film Komedi
T Plus
Klan tv
Ora News
TVSH Tokesor
RTV 21
KTV
X1
Top Channel
News 24

shikohen vetem me aparatin zyrtar te Digitalb.
 

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,163
Frekuencat e Big brother Albania 8

freq 10762.25MHz
Simb rate 30000
Pol H
feq 3/5


burimi kingofsat
 

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,163
Duke filluar nga 01 Qershor do te hiqen nga platfotma satelitore kanalet Top Channel SD dhe Klan SD .

Nderkohe ne daten 01 Qershor listes se kanaleve ne platformen satelitore do ti shtohen kanale te reja ,si me poshte:


ID Discovery HD. Kanal egzistues por nga SD behet HD.
Animal Planet HD. Kanal i ri . Paketa Familjare
Discovery Science HD. Kanal i ri. Paketa Familjare
Turbo Xtra HD Paketa FamiljareKanalet dalin ne 1 Qershor ne satelit me vetem fikje dhe ndezje te aparatit flybox
 

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,163
07/10/2016

TV Dukagjini shtohet ne frekuencen 10762 H 30000 te digitalb.
 

tani1

Staff member
Super Moderator
Messages
17,765
Sinjali i RTV Ora News tani falas kudo në Shqipëri dhe në të gjithë botën:

  • Eutelsat 16A (16°E)
  • System DVB-S2
  • Frequence 11427 MHF
  • Simbol Rate 27500
  • Polarizimi Vertical
  • FEC:5/6
 

Luli 2008

Registered
Messages
17
Eutelsat 16e
fr. 12543 Pol. In sr 19970 DVB-S2 QPSK 3/4 FEC

AlbanicaSat Paket

KTV Kohavision HD
Klan Kosova HD
sendet 21 HD
Rundfunk 21 Stunden
Kohavision
Klan Kosova
Arta
Rrokum
RTV 21 Plus
 

GlobalSat

Banned
Messages
523
Service Name Package Frequency
01 RTSH HD RTSH 474000000
02 RTSH 2 HD RTSH 474000000
03 RTSH 3 RTSH 474000000
101 RTK RTSH 474000000
31-RTSH Plus RTSH 474000000
32-RTSH Femije RTSH 474000000
33-RTSH 24 HD RTSH 474000000
34-RTSH Kuvend RTSH 474000000
41 RTSH Film RTSH 474000000
42 RTSH Sport HD RTSH 474000000
43 RTSH Shqip RTSH 474000000
44 RTSH Muzike RTSH 474000000
Radio Tirana 1 RTSH 474000000
Radio Tirana 2 RTSH 474000000
Radio Tirana Internacional RTSH 474000000
Radio Tirana Klasik RTSH 474000000
FaxNews RTSH 578000000
FOX 578000000
IN TV RTSH 578000000
Kids 578000000
Neser Tv RTSH 578000000
News 24 TV RTSH 578000000
Report TV RTSH 578000000
RTV Gjirokastra 578000000
RTV KORCA RTSH 578000000
SMILE 578000000
Tring Comedy 578000000
Tring Fantasy 578000000
Tring History 578000000
Tring Life 578000000
TV Adriamed RTSH 578000000
TV Kukesi RTSH 578000000
TV Scan RTSH 578000000
TV SHIJAK 578000000
TV UTV Education RTSH 578000000
Baby TV DigitALB 618000000
BCTV Europe DigitALB 618000000
Canale 5 DigitALB 618000000
City Radio DigitALB 618000000
EuroNews DigitALB 618000000
EXP natyra DigitALB 618000000
Film Aksion DigitALB 618000000
Film Komedi DigitALB 618000000
Film Thriller DigitALB 618000000
Italia 1 DigitALB 618000000
Junior TV DigitALB 618000000
Nat Geo HD DigitALB 618000000
Nickelodeon DigitALB 618000000
NRG Radio DigitALB 618000000
Ora News DigitALB 618000000
OTA DGA-OTT200T DigitALB 618000000
OTA ODT-4000H DigitALB 618000000
SS-1 HD DigitALB 618000000
SS-2 HD DigitALB 618000000
SS-3 HD DigitALB 618000000
SS-4 HD DigitALB 618000000
Stinet DigitALB 618000000
ZDF DigitALB 618000000
04 Klan HD 634000000
06 Klan Plus HD 634000000
09 Abc News HD 634000000
31 Klan Music 634000000
31 Klan Music 634000000
32 Klan Maqedonia 634000000
33 Klan Kosova 634000000
34 Klan Shop 634000000
35 Klan Test 634000000
BBC World DigitALB 730000000
Channel One DigitALB 730000000
CNN Intl DigitALB 730000000
Cufo TV DigitALB 730000000
Dorcel HD DigitALB 730000000
EXP histori DigitALB 730000000
Family HD DigitALB 730000000
Film Autor DigitALB 730000000
Film Drame DigitALB 730000000
Film Hits DigitALB 730000000
My Music DigitALB 730000000
News 24 DigitALB 730000000
OTA DGA-i100T DigitALB 730000000
OTA DGA-Z300T DigitALB 730000000
RaiDue DigitALB 730000000
RaiUno DigitALB 730000000
Report TV DigitALB 730000000
SS-5 HD DigitALB 730000000
SS-6 HD DigitALB 730000000
T HD DigitALB 730000000
TV-5 Monde DigitALB 730000000
07 VizionPlus HD Tring TV 762000000
3 Plus Tring TV 762000000
ANT1 762000000
Canale 5 Tring TV 762000000
Desire Tring TV 762000000
FAX NEWS Tring TV 762000000
Folk Plus Tring TV 762000000
JollyHD Tring TV 762000000
LivingHD Service Provider 762000000
Rai 1 Tring TV 762000000
Tip TV Tring TV 762000000
Tring Action Tring TV 762000000
Tring Shqip Tring TV 762000000
Tring Sport News 762000000
Tring Super Tring TV 762000000
Tring Tring Tring TV 762000000
Tring World Service Provider 762000000
TringSport 1 HD Tring TV 762000000
TringSport 2 HD Tring TV 762000000
TringSport 3 HD Tring TV 762000000
TringSport 4 HD Tring TV 762000000
24 Kitchen DigitALB 778000000
Alpha TV DigitALB 778000000
Bang Bang DigitALB 778000000
City TV DigitALB 778000000
EuroFilm DigitALB 778000000
Eurosport 1 DigitALB 778000000
Eurosport 2 DigitALB 778000000
EXP shkence DigitALB 778000000
Fashion TV DigitALB 778000000
Film Dy HD DigitALB 778000000
Film Nje HD DigitALB 778000000
FOX DigitALB 778000000
IN tv DigitALB 778000000
Mega TV DigitALB 778000000
Melody.TV DigitALB 778000000
My Music Radio DigitALB 778000000
Stars XXX DigitALB 778000000
Top Albania Radio DigitALB 778000000
Top Channel HD DigitALB 778000000
Top Gold Radio DigitALB 778000000
Top News DigitALB 778000000
Travel Channel HD DigitALB 778000000
V-Data DigitALB 778000000
 

GlobalSat

Banned
Messages
523
Supersonic tv dhe Stv folk të larguarit e rradhës nga Digitalb Satelit
Me këto dy kanale arriti në 6 nr i kanaleve të larguar
Folklorit Tv
City TV
Klan HD
Klan Plus
Supersonic TV
Stv folk
 
Top