Te reja per frekuencat e kanaleve shqiptare

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,198
Ne kete teme do te postohen vetem informacione per sa i perket ndryshimeve ne frekuenca apo kanale te paketave shqiptare ne te gjithe sateliete

Cdo koment apo spamin do te fshihet.
18.05.2010

Tring Digital ka hedhur ne transmetim kanalin televiziv " Kanali 7" ne vend te kanalit Neser Tv.

Frekuenca 11014 V 27500 3/4 Eutelsat Sesat (16.0E)

Per momentin eshte free.
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Njoftim per paketen DigitAlb

Njoftim per paketen DigitAlb Satelitor 16.0*E
 
Last edited by a moderator:

kqiqi1

Registered
Messages
17
Shqipja Master Music TV

ka filluar transmetimet kanali Shqipja Master Music TV ne satelitin Eutelsat Sesat 1 & Eurobird 16 & Eutelsat W2M at 15.8°E dmth aty ku transmeton DIGITALBI. kfaliteti katastrof si gjith here te ne shqipetaret
FR - 11166
POL - H
SR - 11850
 

fushkrujs

VIP
Messages
1,123
Frekuence e re ne paketen digitalb

Freq 10941
Polarizimi V
Symbol rate 15000
Feq 2/3

Perfshihen kanalet e Supersport, Digi gold dhe kanale lokale.
 
Last edited by a moderator:

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,198
12/01/2011

Digitalb ka bere ndryshime ne disa kanale, keto jane:

-Frekuenca 11055, pol V, Sr 27900.

ka te shtuara keto kanale
Kohavision
RTV 21 Sat
Klan Kosova

-Frekuenca 11639, pol H, Sr 27900 dhe frekuenca 10941, H, 15000


Te vihen ne kerkim keto frekuenca sepse te gjitha kanalet egzistuese kane ndryshuar SID
 

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,198
Frekuenca 10758 V 27500 ne te cilen ndodhen kanalet e supersportit ka nje ndryshim te feq prej disa ditesh.

Nga 7/8 qe ka qene, eshte bere 2/3. Ose mund ta beni kete opsion AUTO dhe aparati do ta gjeje automatikisht ndryshimin.
 

fushkrujs

VIP
Messages
1,123
Njoftim:Ndryshon polarizimi i transmetimit satelitor të platformës Tring

Ndryshon polarizimi i transmetimit satelitor të platformës Tring

Ju bëjmë me dije se prej datës 17 Maj ora 00:01 Eutelsat do të ketë një ndryshim të polarizimit të transmetimit nga Horizontal në Vertikal. Për ndjekur normalisht kanalet e Platformës Tring Digital ju duhet të kaloni manualisht polarizimin në menu nga horizontal në vertikal.
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Tring_Digital_16*E_with_new_frequency

Njoftim:

Ndryshon polarizimi i transmetimit satelitor të platformës Tring

Ju bëjmë me dije se prej datës 17 Maj ora 00:01 Eutelsat do të ketë një ndryshim të polarizimit të transmetimit nga Horizontal në Vertikal. Për ndjekur normalisht kanalet e Platformës Tring Digital ju duhet të kaloni manualisht polarizimin në menu nga horizontal në vertikal.

11283/VER/27500

Informacioni i plot per programimin e STB resiverave te tringu me image Ketu i tere info e plote
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Per te gjith ata ce kan Aperate te lidhur me kartel paring si KAON HD ose ODS2000 HD tere kanalet jan te hapura free nderi sa te rregullohet problemi teknik
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Frequenca me e reja per Kanalt te DigitAlb HD 16*E
======================================
Eutelsat Sesat_11139.HOR.27500 (3/4) _B5_Europe_DVB-S_QPSK DigitALB Satellite, 38.0 Mbps NID:366 TID:30405

Eurosport HD
Eurosport 2 HD
Travel Channel HD
MTV Live HD
X-HD
2011-07-10 +
 

fushkrujs

VIP
Messages
1,123
Info!

Nga 1 Gushti TRING me Kanale te reja!


http://www.youtube.com/watch?v=sRnJdnHTlU4&feature=youtu.be">http://www.youtube.com/watch?v=sRnJdnHTlU4&feature=youtu.be" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">
 

fushkrujs

VIP
Messages
1,123
DIGITALB me nje kanal te ri HD.
Nga sot në platformën satelitore DigitAlb është shtuar kanali më i ri i cili po transmeton ngjarjet sportive në kualitet të lartë HD, bëhet fjalë për kanalin
" SUPER SPORT + HD ". Ky kanal ka plotesuar Renditjen e kanaleve duke zevendesura Service HD,Madje pritej qe ne kete Service HD te ishte Nickelodeon por papritur Shfaqet Sport HD.

Fr. 11139 /Pol . Horizontal / Sr . 27500 / FEC: 3/4
 

fushkrujs

VIP
Messages
1,123
Njoftohen te gjithe abonentet e Digitalb qe me date 9 nentor ne ora 00:01 do te leshohet ne funksionim sateliti i ri Eutalsat W3C 16°, me poshte do te gjeni frekuencat e reja pas kesaj date:


Digitalb I
Frekuenca:10762
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S1 MPEG-2


Ne kete frekuence jane keto kanale:


TOP CHANNEL
TOP NEWS
MY MUSIC
BANG BANG
CUFO TV
JUNIOR TV
EXP Shkence
EXP Histori
EXP Natyra
RTV 21
KTV
Klan Kosova


Digitalb II
Frekuenca:10804
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S1 MPEG-2


Ne kete frekuence jane keto kanale:


Film Hits
Film Thriller
Film Drame
Film Aksion
Film Komedi
X-1
X-2
Shop Tv
T Channel
Digi+
Film Autor

Digitalb III
Frekuenca:10845
Symbol Rate:27500
Polarizimi: Horizontal
Fec:3/4
DVB-S1 MPEG-2


Ne kete frekuence jane keto kanale:


SuperSport-1
SuperSport-2
SuperSport-3
SuperSport-4
SuperSport-5
Tv Klan
News-24
Digi Gold
musicAL
ABC News
TVSH
Ora News


Digitalb IV
Disa nga keto kanale punojne vetem me
Digitalb HD nga Digitalb ose me modul Conax pairing.
Frekuenca:10887
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S2 MPEG-4/HD


Ne kete frekuence jane keto kanale:


HD1
HD2
HD3
HD4
HD5
HD6
Travel HD
MTV HD
UFO Education
Planet TV
Scan TV
Alsat M
Channel One
Supersonic
X-3
X-4


Digitalb V
Disa nga keto kanale punojne vetem me
Digitalb HD nga Digitalb ose me modul Conax pairing.
Frekuenca:10928
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Horizontal
Fec:3/4
DVB-S2 MPEG-4/HD


Ne kete frekuence jane keto kanale:


Nat Geo HD
Discovery HD
HD7
HD8
Nickleodeon HD
Eurosport HD
Eurosport 2 HD
DORCEL HD
Cartoon Network
Nat Geo
Nat Geo Wild
Travel
MGM
Fox Life
Fox Crime
 

kenxo

Member
Messages
55
Frekuencat e reja në DIGITALB SATELIT

Frekuencat e reja në DIGITALB SATELIT

newFrek.gif
 
Last edited by a moderator:

juli13

Staff member
Administrator
Messages
10,198
Tring ka bere gati kanalet e reja ne kete frekuence:

Frekuenca: 11345 MHz
Symbol rate: 27500 Msym

FEC : 5/6

Polarizimi: Horizontal

Sipas tring do te jete dita e merkure kur kanalet e reja do te fillojne transmetimin!
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Code:
28.12.2011
Tring Digital bashkon Shqipërinë me Kosovën, shtohen kanalet

28 dhjetori ka sjellë në platformën Tring Digital kanale të reja të dedikuar kategorive të ndryshme të admiruesve të zhanreve specifike të kinematografisë botërore. Tring Fantasy quhet kanali i parë që u shtohet gamës se kanaleve të shumëllojshme të Tring Digital dhe i dedikohet zhanrit fanstatiko-shkencor si dhe filmave horror.
Tring Fantasy është një kanal që përmban një katalog të pasur me kryevepra të kinematografisë botërore të 10 viteve të fundit duke nisur që nga serialet më të suksesshme të kësaj natyre e deri tek filmat më në zë të metrazhit të gjate në zhanret fantastiko-shkencor dhe horror.
Sa i takon audiencës Tring Fantasy ka si target të gjithë femrat dhe meshkujt shqiptarë nga mosha 16-45 vjeç, për t’i mbajtur para ekranit dhe për t’i argëtuar me transmetim ekskluziv 24 orë në ditë vetëm në platformën Tring Digital.
Filmi fantastiko-shkencor “Zhdukje zinxhir” me Carlize Theron dhe Marton Csokas ka qenë kumbari i startit të transmetimeve nga kanali Tring Fantasy.
Gjithashtu, kanali Tring Fantasy do të ketë një programacion të ndarë në segmente që identifikojnë dhe kënaqin të gjithë nënkategoritë e këtij zhanri të zhvilluar ndjeshëm pas viteve ‘90.
Kanali Tring Fantasy fillimisht mund të shihet vetëm nga abonentët e Tring Digital me marrës satelitor, ndërkohë që së shpejti do të mundësohet transmetimi i këtij kanali edhe për marrësit tokësore.
Përpos kanalit Fantasy, platforma Tring Digital sjell dhe 6 kanale të tjera të reja, duke menduar kështu për më tepër argëtim për të gjitha gjeografitë, kategoritë dhe grupmoshat e teleshikuesve.
Një kanal sportiv me lajmet më të fundit nga sporti dhe mjaft informacione të tjera për të apasionuarit pas futbollit, si dhe një kanal tjetër me përmbajtje për publikun e rritur i janë shtuar listës së kanaleve ekzistuese në Tring, duke vijuar me kanalin më të mirë ndërkombëtar për fëmijë Disney XD/MTV dhe programacionin e tij të veçantë, si dhe tre kanalet e tjera të reja nga platforma më e madhe në Kosovë RTV21, të cilat përkatësisht janë RTV 21 Popullore, RTV21 Plus dhe RTV21 Junior.
Tashmë Tring e bashkon vërtet pas kaq kohësh Kosovën me Shqipërinë dhe gjithë shqiptarët në mbarë botën falë transmetimit të tij tokësor dhe satelitor, si dhe kanaleve speciale nga mbarë hapësira shqiptare të dedikuara shqiptarëve kudo që ndodhen.
Tring vërtet nuk njeh kufij. Gjate vitit 2012 mjaft surpriza të tjera dhe kanale të reja do të vijnë falas për të gjithë abonentët e kësaj platforme duke e bërë edhe më të parrezistueshme magjinë televizive që vjen vetëm nën logon e Tring Digital.

Nga dita e merkure, me 28 dhjetor, Tring Digital lancon KANALE TE REJA DHURATE ne platformen satelitore. Per te perfituar kanalet e reja mjafton te beni kerkimin e kanaleve:  
Frekuenca: 11345 MHz
Symbol rate: 27500 Msym
FEC : 5/6
Polarizimi: Horizontal
 

Diavolo

VIP
Messages
284
NJoftim Digitalb Frequence e re 03/02/2012

Digitalbi ka levizur sot DVB-s2 frequence te re
11.056 GHz Polarizimi vertical
Tani eshte ne dispozicion
10.888 GHz polarizimi Horizontal
30000
DvB-S2
8PSK
FEC 3/5
Kjo shumefishte eshte e vendosur 7 kanale HD edhe 13 kanale ne zhgjithjen e SD.Disa nga kanalet jane te koduar ne te simulcryptu,e cila pefshin sistemet dhe Conax VideoGuard ***,
shperndarjen e kanaleve te vecanta ne platformen TV total.
 

tani1

Staff member
Super Moderator
Messages
17,767
Big Brother Albania 5

Big Brother 1
  1. Frekuenca: 10762 MHz
  2. Polarity: Horizontal
  3. Symbol Rate: 27500
  4. FEC : 3/4
Big Brother 2
  1. Frekuenca: 10803 MHz
  2. Polarity: Horizontal
  3. Symbol Rate: 27500
  4. FEC : 3/4
 

fushkrujs

VIP
Messages
1,123
Albanianscreen ndryshon frekuancat nge data 20 Shkurt 2012.


Frequency: 11108 Mhz
Symbol rate: 02821
Polarization: Vertical
F.E.C: 2/3 ose AUTO
 
Top