Go Back   Sat Universe > International Section > International Forums > Albania

Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Nga 2012 Digitalb vetem ne MPEG-4

Albania

Closed Thread
  #121  
Old 11-03-2011, 17:23 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
dhamo's Avatar
dhamo dhamo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 12
Thanks: 4
Thanked 6 Times in 3 Posts
Country: Country Flag
Default

Or miq. Ne keto forume, mblidhen njerezit dhe diskutojne rreth menyrave se si te shohim sa me shume satelit pa abonim, ata qe kane abonim,se kane te nevojshme te diskutojne se se pranojne piraterine, keshtu qe per c'fare jane futur ketu ne forum, per te bere moral? Te gjithe jemi mbi 18 vjec dhe e dime vete se c'fare duam. Ajo dihet qe "Parja e kanaleve te koduara pa u abonuar, eshte e ndaluar". Por eshte po ashtu e pa moralshme te detyrosh popullin me te varfer ne ballkan, c'do nje vit apo dy, te bleje Korean-Sat-Receiver dhe lloj-abonimi sa here qe tu teket, e kur si del logaria, o burra blejne ca maune me Receivera nga Korea dhe shitja me zor popullit te shkrete. Ose me e forta eshte qe, pa piken e logjikes dhe me brutalitetin me te madh, duan te ndalojne hyrjen apo futjen e c'do Receiveri Linux. Njeriu apo firma, vertet ka biznesin e vet, por eshte i detyruar ta zhvilloje ate "brenda rregullave te lojes" si ne te gjithe boten e zhvilluar.Nuk jemi ne me te z'gjuar se perendimi. Budallenj jane Gjermanet, Anglezet apo Italianet? Nuk dine ata te bejne keto marifete ( paaring )qe do te beje DGA apo Tring? Dine or dine, bile me mire se ne, por ... NUK LEJOHEN, sepse pra, ka marreveshje te nenshkruara dhe rregulla loje.
Keshtu qe, si gjithmone, hajde te diskutojme per Hobby'n tone qe na bashkon, si funksionojne kartat, kodimet, Digital-Boxet, kush eshte me i mire, kush eshte i dobet, linux-Receiver'at etj ...
Mu po m'zje koka ketu, s'di ke me marr Vu+ apo Coolstream, ju ktu, jo s'lejohet kjo, s'lejohet ajo. A e di no njoni kush nga keto boxet eshte me stabili ne sharing apo jo, ketu ma lidhni gomarin ju mua, ketu, ku perpiqemi ta lidhim te gjithe.
pershendetje dhe hallall kush shef gda-tring pa pare
__________________

E Perjetshme Qofte Nostalgjia per KTS
=======================================
!!! - Golden Media 990 CR HD PVR Spark LX - !!!
Coolstream Zee + NG-Return v1.8
Opticum 9600 HD
Dbox 2 Sat Philips
FritzBox 7170
PCLinuxOS 2010

Last edited by dhamo; 11-03-2011 at 17:27..
The Following 2 Users Say Thank You to dhamo For This Useful Post:
balaku (12-03-2011), kallquk (12-03-2011)
  #122  
Old 11-03-2011, 19:21 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
tonikkk's Avatar
tonikkk tonikkk is offline
Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 24
Thanks: 70
Thanked 18 Times in 5 Posts
Country: Country Flag
Default

bravo dhamo per kete .te lumt po nuk di a po te kupton kush!!!??? ne vend ti ndihmoj njeri tjetrit me naj ide se si te rregullohet kjo ne fyjm njeri tjetrin.une di qe ka shum shqiptar te menqur qe mujn me e ndreq kete pun por ne nuk punoj bashk kurr per asnje gje,por mendojn veq per gjep te veti.me vjen keq qe po thom kete se edhe un jam shqiptar po kshtu jemi pra.ta filloj ne mendim tjeter pra te punoj bash o vllezer se kedhtu tu e fy njeri-tjetrin nuk rregullohet asnje gje respekt
  #123  
Old 12-03-2011, 13:06 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
Q-bOxHd Q-bOxHd is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 162
Thanks: 80
Thanked 38 Times in 28 Posts
Country: Country Flag
Default

ore ckini qe ziheni, ketu ka edhe nga ta spiunet e DGA dhe TRING ka edhe nga ata te NOVA dhe SKY, por ata e dine shum mire se nuk mundet te na bejne hic gje per keto qe flasim neve sepse ligji per te mesuar eshte i shkruar mire edhe ne BE por edhe ne konventa shum te rendesishme, po te ishte ashtu asnje dyqan ose shtet tjeter sdo i lejonte shitjet e aparaturave te thjeshta, po te ishte ashtu edhe Kompjuterat nuk do lejohen te shiten me sepse eshte Kompjuteri ai qe e ben peraterine shum te perhapur.

DGA po loz me nervat e disa kokave qe do ja bejne gropen DGA ose do ja fusin ujin nga nen te rrogozit dhe sdo e marrin vesh, po leri nje here te nxjerrin MPEG-4 dhe ta shofim se cdo ti gjej keta te fortet e DGA.
DGA mos te harroje se ka edhe KRIMBA NEN unden e saj dhe su ben dot gje por keta KRIMBA jan rrit dhe po e hane DGA nga brenda si pune e molles se kuqe. DGA e din mire se CONAX PARRIN eshte bere copa copa, hahhahha dhe na shesin mend neve keta derrat, le te ne nxerrin nga nje foto e nje karte te bardhe me nje module pa emer qe ju ka vajt ne zyre , hihihiihih

Sa per dike ketu qe do Coolstream apo VU+
personalish i kam testuar qe te dy dhe qe te dy jan shum te mire, por VU+ ka pak me shume support dhe epersi nga Coolstream, prandaj do te keshilloja ta marresh VU+ me mire, Coolstrem eshte shum i mire, dhe djemte qe e kane prodhuar kane lidhje te forta me shume veta nenn rrogoz qe biles edhe Gbox e nxorren nga hiri ( Phoenix ) Ndryshe merr nje Spiderbox HD dhe je ne rreggul me qeverrine e Nanos :-) eshte boksi me fanyastik qe kam pas ndonje here, shum i thjeshte dhe shum i lehte per ta perdorur :-)
  #124  
Old 12-03-2011, 17:33 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
TOGREF's Avatar
TOGREF TOGREF is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 199
Thanks: 9
Thanked 53 Times in 33 Posts
Country: Country Flag
Default

Quote:
Originally Posted by dhamo View Post
Or miq. Ne keto forume, mblidhen njerezit dhe diskutojne rreth menyrave se si te shohim sa me shume satelit pa abonim, ata qe kane abonim,se kane te nevojshme te diskutojne se se pranojne piraterine, keshtu qe per c'fare jane futur ketu ne forum, per te bere moral? Te gjithe jemi mbi 18 vjec dhe e dime vete se c'fare duam. Ajo dihet qe "Parja e kanaleve te koduara pa u abonuar, eshte e ndaluar". Por eshte po ashtu e pa moralshme te detyrosh popullin me te varfer ne ballkan, c'do nje vit apo dy, te bleje Korean-Sat-Receiver dhe lloj-abonimi sa here qe tu teket, e kur si del logaria, o burra blejne ca maune me Receivera nga Korea dhe shitja me zor popullit te shkrete. Ose me e forta eshte qe, pa piken e logjikes dhe me brutalitetin me te madh, duan te ndalojne hyrjen apo futjen e c'do Receiveri Linux. Njeriu apo firma, vertet ka biznesin e vet, por eshte i detyruar ta zhvilloje ate "brenda rregullave te lojes" si ne te gjithe boten e zhvilluar.Nuk jemi ne me te z'gjuar se perendimi. Budallenj jane Gjermanet, Anglezet apo Italianet? Nuk dine ata te bejne keto marifete ( paaring )qe do te beje DGA apo Tring? Dine or dine, bile me mire se ne, por ... NUK LEJOHEN, sepse pra, ka marreveshje te nenshkruara dhe rregulla loje.
Keshtu qe, si gjithmone, hajde te diskutojme per Hobby'n tone qe na bashkon, si funksionojne kartat, kodimet, Digital-Boxet, kush eshte me i mire, kush eshte i dobet, linux-Receiver'at etj ...
Mu po m'zje koka ketu, s'di ke me marr Vu+ apo Coolstream, ju ktu, jo s'lejohet kjo, s'lejohet ajo. A e di no njoni kush nga keto boxet eshte me stabili ne sharing apo jo, ketu ma lidhni gomarin ju mua, ketu, ku perpiqemi ta lidhim te gjithe.
pershendetje dhe hallall kush shef gda-tring pa pare
per mua vu+ duo po ja pate takatin + futi dreamelite 1.3.3 per vu dhe do tja nish lezetin eshte me 400 mhz procesor dhe punon si 8000
The Following User Says Thank You to TOGREF For This Useful Post:
dhamo (05-07-2011)
  #125  
Old 13-03-2011, 13:18 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
Flag27 Flag27 is offline
Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 19
Thanks: 9
Thanked 2 Times in 2 Posts
Country: Country Flag
Default

Edhe une te keshilloj VU+.Blen nje aparat te gatshem ,te kompletuar me shume suport.Se ta lejon bugeti VU+DUO.
Ne lidhje me lajmin qe dhe tring do te kaloj ne MPEG4 :Ose tring ka vendosur te vras veten,ose ka mar dhurate nje vaporr me aparate hd(qe suportojne MPEG4), qe duhet tia dhuroje cdo abonenti qe ka dhe atij te ri,gje qe sme duket llogjike per momentin.

Last edited by Flag27; 13-03-2011 at 13:25..
  #126  
Old 13-03-2011, 20:01 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
remax96 remax96 is offline
Senior Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 157
Thanks: 49
Thanked 76 Times in 44 Posts
Country: Country Flag
Default

Per te krijuar nje ide me te sakte rreth ccmimit te dekoderave ja disa prej tyre, ne Itali VU+DUO 357 euro,DM 500HD 280 euro,QBOX MINI HD 208 euro,VU+SOLO 249 dhe DM800HD SE 415 euro. Flitet vetem per decodera origjinale.
  #127  
Old 13-03-2011, 22:29 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
juli13's Avatar
juli13 juli13 is offline
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 9,721
Thanks: 6,484
Thanked 53,015 Times in 8,568 Posts
Default

Prej disa postimesh ne kete teme po dilet nga objekti pse eshte ngritur kjo teme.
Po behen diskutime personale dhe se fundi po dilet fare nga tema.

Derisa te kete ndonje te re,
per sa i perket kalimit te paketave shqiptare ne mpeg-4,
kjo teme mbyllet
__________________
The Following 4 Users Say Thank You to juli13 For This Useful Post:
dhamo (13-03-2011), easypr (13-03-2011), kris78 (14-03-2011), tonikkk (15-03-2011)
Closed Thread


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:46.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe