Ndihme rreth Skybox F3

XonA

Registered
Messages
3
Përshëndetje, nuk kam njohuri t'madhe në resiverat me cardsharing.
Deshta me ble një resiver Skybox F3, po para se me e ble, deshta me pyt a funksionon ky resiver me C-LINE-cardsharing (sikur dreambox)! Nëse po, at'her a muj mi bo vet rregullimin (dmth mi bajt C-LINET që i kom en dreambox e mi qit n'Skybox F3)

Faleminderit!
 

jakub031

Registered
Messages
46
Përshëndetje, nuk kam njohuri t'madhe në resiverat me cardsharing.
Deshta me ble një resiver Skybox F3, po para se me e ble, deshta me pyt a funksionon ky resiver me C-LINE-cardsharing (sikur dreambox)! Nëse po, at'her a muj mi bo vet rregullimin (dmth mi bajt C-LINET që i kom en dreambox e mi qit n'Skybox F3)

Faleminderit!

po me cccam njesoje funksinojne..kalo mire
 

XonA

Registered
Messages
3
FLM për infot, po a munesh mem nihmu pak e mem tregu se qysh ku duhet me i qit skedart e C-LINE (filet), a ka naj m'nyr t'instalimit apo vetem mi qit n'folderin e njejt sikur n'Dreambox (që supozoj që aj folder duhet me ekzistu edhe n'SkyBox tu e pas parasysh që edhe SkyBox osht linux po pa ENIGMA ose SPARK) flm
 

kathrein

Registered
Messages
258
I nderuar edhe vet me ka ra ne dorë nji kesi boxi, dhe deri sa une kam pas njohini te gjitha qka duhen krejt permes nji USB. i fut ne ket boxë, nderkohe po te lajmroj se listen e kabaleve as vet nuk kam mujt me fut nuk po ma pranon se di pse, keshtu qe ashtë dashtë vet me instalu kanalet,..kaq di une per ket box:) por shpresoj se dikush do te na lajmron ma detalishtë dhe ama konkretishtë, se qka dhe qyshë.. te pershendes.
 

keliooo

Registered
Messages
19
FLM për infot, po a munesh mem nihmu pak e mem tregu se qysh ku duhet me i qit skedart e C-LINE (filet), a ka naj m'nyr t'instalimit apo vetem mi qit n'folderin e njejt sikur n'Dreambox (që supozoj që aj folder duhet me ekzistu edhe n'SkyBox tu e pas parasysh që edhe SkyBox osht linux po pa ENIGMA ose SPARK) flm
linjat ne sky box f3 mund ti futish dhe manualisht mjafton te shkosh tek cccamd te shtypish ok do te te dalin dy tabela nera eshte per usb ndersa tjetra manuale do shkosh tek e dyta dhe do shtypesh ok me pas do te tali nje tabele tjeter do shkosh tek cccam cfg me pas do shtypesh butonin e blu dhe vendos linjen kaq kalo mire
 
Top