Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Lajme te reja

Albania

Reply
  #31  
Old 22-06-2017, 23:58 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
sistemet's Avatar
sistemet sistemet is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 5
Thanks: 7
Thanked 2 Times in 1 Post
Country: Country Flag
Default

Dakord per BERATIN
por ska mbaruar TIRANE DURRES

CJA FUSIN KOT ME DUKET
Reply With Quote
  #32  
Old 23-06-2017, 10:23 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 836 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Zbulohet renditja e kanaleve dixhitale, edhe pak ditė...

AMA ka zyrtarizuar listėn dhe renditjen e kanaleve shqiptare, kombėtare dhe atyre lokale nė dekoderat dhe marrėsit tokėsor DVB-T2, tashmė nė gjithė vendin kanalet do tė kenė tė njėjtin numėr rendor dhe me short tani do tė vendoset vetėm pozicionet nė kanalet LCN 4 dhe 5, ku do tė pozicionohen dy kanalet kombėtare TV KLAN HD & TOP CHANNEL HD. Tre kanalet e para janė pėr 3 kanalet e RTSH, mė pas lista vazhdon me Klan Plus tė pozicionuar nė vendin e 6 dhe Vizion Plus nė vendin e 7 mė pas renditen gjithė kanalet e lajmeve, kanalet lokale, tematike, ndėrsa gjithēka mbyllet me kanalet me pagesė ku tė gjithė rrjetet private kombėtare me pėrjashtim tė TV KLAN do ofrojnė kanale me pagesė. Nga kanali 401-433 do tė ndiqni kanalet me pagesė tė Digitalb, 434-466 kanalet me pagesė tė Top Channel dhe nga 467-499 kanalet e ADTN qė pritet tė ndiqen tė gjitha me njė abonim nė paketat e Digitalb. Kanalet 501-533 janė kanalet me pagesė tė Vizion Plus, ku pritet tė jenė kanalet e Tring. Pėr herė tė parė shikuesit tani do tė mund tė ndjekin falas edhe kanale nga Kosova si RTK1 (kanali 101), KLAN KOSOVA (kanali 102), RTV21 (kanali 103). Kjo ėshtė vetėm lista fillestare, pasi shumė shpejt surpriza, kanale tė reja do tė vijnė falas pėr ju, nga TV KLAN kemi tė konfirmuar qė do ketė kanale tematike muzikore, filmash, programe pėr fėmijė dhe telemarketing. Mos harroni 30.Qershor Tirana dhe Durrėsi fikin transmetimet analoge, 3 ditė mė vonė nė 3.Korrik nė Berat nuk ka mė transmetime analoge. Procesi do vijoi mė pas nė qarqet e tjera tė vendit.

Lista e kanaleve digjitale e cila do tė ndryshoj (do tė ketė disa kanale mė pak, disa mė shumė nė varėsi tė vendndodhjes suaj), por kanalet kryesore do tė kenė mbulim me sinjal kombėtar.

1. RTSH 1
2. RTSH 2
3. RTSH 3
4. **** Tvklan / TOP CHANNEL
5. **** Top Channel / TV KLAN
6. KLAN PLUS
7. VIZION PLUS
8. NEWS 24
9. ABC NEWS
10. ORA NEWS
11. REPORT TV
12. TV SCAN
13. UTV EDUCATION
14. NESĖR TV
15. CHANNEL ONE
16. CLUB TV
17. TV SHIJAK
18. TV ADRIAMED
19. A1 REPORT
20. Agon Channel
21. INtv Albania
22. TV KUKĖSI
23. BBF
24. TVPLANET
25. TV TIRANA
26. TV APOLLON
27. TV KOMBI
28. TV ROZAFA MOTIV
29. TV LEZHA
30. TV M+
31-40 / kanale rajonale
41. RTSH FILM
42. RTSH SPORT
43. RTSH SHQIP
44. RTSH MUZIKĖ
45. TOP NEWS
46-54/ Kanale tematike kombėtare FALAS
55. STAR PLUS
56. TV BULQIZA
57. SOT7
58. TV MATI
59. TV LOBI
60. AVN
61. TV KOPLIKU
62. TV ALPO
63. TV SKAMPA
64. TV MAGIC
65. TV PUKA
66. TV4+
67. TV CHANNEL1
68. TV KLAUDIANA
69. ONE TV VLORA
70. TV 6+1
71. TV BAJRAM CURRI
72. TV KRUJA
73. TV ANTENA NORD
74. TV BLU SKY
75. TV CHANNEL 7
76. TV MARGIT
77. ELRODI TV
78. TV BEST
79. TV FOKUS
80. TV BERATI
81. VLORA CHANNEL
82. TV6
83. TV SARANDA
84. TELE JONI
85. TV JUG
86. ELBASAN TV
87. GLOB TV
88. TV RE.AL
89-99/ kanale lokale
101. RTK1
102. KLAN KOSOVA
103. RTV21
104. TV5
105-300/ kanale papagesė
301-399/ kanale PayTV qė do licensohen nė tē ardhmen
401-433 / kanale PayTV (me pagesė) DIGITALB
434-466 / kanale PayTV (me pagesė) TOP CHANNEL
467-499 / kanale PayTV (me pagesė) ADTN
501-533 / kanale PayTV (me pagesė) VIZION PLUS
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to GlobalSat For This Useful Post:
tani1 (23-06-2017)
  #33  
Old 23-06-2017, 23:19 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 836 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Dixhitalizimi/Report TV do tė ketė numrin 11 tek telekomanda
Pas datės 3 korrik 2017 procesi i digjitalizimit tė transmetimeve audiovizive do tė vijojė nė Qarkun e Beratit.
Ndėrkohė Autoriteti i Mediave Audiovizive kėrkon nga publiku i cili pėrfiton transmetimet televizive nėpėrmjet teknologjisė analoge,
tė pajiset me marrės digjital (dekoderė tė tipit DVB-T2), pasi nė tė kundėrt, mbas datės 3 Korrik 2017,
nuk do tė mund tė shohė mė transmetime televizive nė kėtė qark. Brenda muajt shtator procesi i digjitalizimit tė transmetimeve audiovizive
do tė pėrfshirė qarqet e Tiranės, Fierit, Vlorės e Korēės.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to GlobalSat For This Useful Post:
tani1 (23-06-2017)
  #34  
Old 07-08-2018, 21:51 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 836 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

SAMSUNG TV 8k se shpejti ne treg
Sipas Forbes, nė ngjarjen QLED dhe Advanced Display 2018 tė mbajtur nė Los Anxheles, kompania Koreane Samsung beri njoftimin zyrtar se nė muajt
e ardhshėm prodhimin tė dy linjave tė TV 8K. Njoftim qe tė gjitha gjasat do tė bėhen me rastin e IFA tė Berlinit qė do tė zhvillohet mė 29 gusht 2018.
I pari nga dy linjat mund tė vihet nė shitje menjėherė pas panairit tė Berlinit, ndėrsa i dyti duhet tė arrijė nė 2019.

Pėr momentin nuk dimė shumė detaje pėr televizorėt e rinj Samsung 8K. Ne vetėm e dimė se pjesa e parė do tė pėrfshijė modele me ekran 65 ", 72"
dhe 82 ". Nė 2019 ajo duhet tė arrijė njė 98 ". Tė gjithė do tė kenė njė freskuence prej 120 Hz.

Pėr sa i pėrket planit tė planifikuar pėr 2019, duhet tė pėrfshijė TV 65 "dhe 75" me frekuence 60 Hz. Karakteristikat
e linjes se parė pėrbėhet nga produkte premium ndėrsa e dyta nga pajisjet mė ekonomike.Pervec 8k dhe shume teknollogji te reja.
Deklaratat e Samsung dolėn gjate prezantimit mbi teknologjitė e reja qė kompania po zhvillon pėr televizionin e tyre.
Nė mesin e tyre janė teknikat qė synojnė reduktimin e kufizimit tė vizionit hapėsinor tipik tė LCD tradicionale,
mbulimi me ngjyra BT.2020, Gjenerali i ri HDR Next Gen (i ndėrtuar rreth 4000 nits shkėlqim) dhe sisteme pėr tė rritur shkėlqimin e ekraneve 8K.
Reply With Quote
  #35  
Old 07-08-2018, 21:53 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 836 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Shtyhet perseri afati i dixhitalizimit per Tirane-Durres qe ishte per sot. Afati i ri eshte 10 shtator 2018.
Reply With Quote
  #36  
Old 08-08-2018, 14:09 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 836 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Digitalb T2 ne Elbasan

Kanali: 40 / Frekuenca: 626 Mhz

SuperSport-1 HD
SuperSport-2 HD
SuperSport-3 HD
SuperSport-4 HD
Film Thriller
Film Aksion
Film Komedi
Stinet
NRG Radio
Junor TV
Baby TV
Explorer Natyra
BCTV
City Radio
Canale 5
Italia 1
EuroNews
Ora News
Nat Geo HD
ZDF
Disney Channel

Kanali: 48 / Frekuenca: 690 Mhz

Film Hits
Film Autor
Film Drame
T HD
Family HD
Cufo TV
Explorer Histori
My Music
News-24
SuperSport-5 HD
SuperSport-6 HD
RaiUno
RaiDue
CNN Int
BBC World
Report TV
TV-5 Monde
Dorocel HD
Channel One

Kanali: 49 / Frekuenca: 698 Mhz

Top Channel HD (FTA)
Top Albania Radio
Film Nje HD
Film Dy HD
Travel Channel HD
Euro Film
Bang Bang
Explorer Shkence
Melody.TV
My Music Radio
Top News
Top Gold Radio
City TV
Euro Sport
Euro Sport-2
Alpha TV
Mega TV
Fashion TV
IN-TV
FOX
24 Kitchen
Stars XXX
Reply With Quote
Reply With Quote
  #37  
Old 01-01-2019, 16:33 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 4
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default Tring free

Paketa Tring free ne satelit per festat
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to balili For This Useful Post:
GlobalSat (01-01-2019)
  #38  
Old 09-02-2019, 20:25 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 836 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Dhe ne Itali mund te ndodhe si ne Shqiperi,pra operatoret telefonike mund te bllokojne IPTV.

Lajmet e fundit janė tė qarta: Gjykata e Milanos ka pranuar plotėsisht apelin nga Lidhja e Serie A. Nga tani ėshtė nė dorėn e operatorėve qė menaxhojnė rrjetin fiks pėr tė bllokuar qasjen nė servera tė ndryshėm pėr IPTV.

Mė konkretisht, ato mė tė mėdha, si TIM, Vodafone, Fastweb dhe Wind, do tė jenė nė gjendje tė bllokojnė qasjen e drejtpėrdrejtė nė faqen e internetit No Freeze IPTV, e cila siguroi programin e ēdo platforme pėr pėrdoruesit. Nė kėtė mėnyrė dhe me kėtė vendim, pėrdoruesit do tė jenė nė gjendje tė shohin veten e tyre tė hedhur jashtė faqes pa ndonjė lloj paralajmėrimi.


IPTV: tani goditja ėshtė e mrekullueshme dhe pėrdoruesit fillojnė tė kenė frikė tė humbasin shėrbimin dhe tė hyjnė nė telashe
Rėndėsia e kėtij vendimi ėshtė me tė vėrtetė e madhe, pasi ajo do tė ndryshojė ekuilibrin dhe i vė operatorėt tė mbrojnė njė problem aq tė gjerė sa IPTV. Ofruesit e telefonave do tė kenė njė javė tjetėr pėr tė bllokuar hyrjen nė vend dhe pėr ēdo ditė tjetėr tė vonesės ata do tė marrin njė gjobė prej 5 mijė euro.

Lexoni gjithashtu: IPTV: dekodues dhe pajisje pėr shitje pėr tė pėrdorur shėrbimin
Pėrdoruesit tani mė nė fund mund tė marrin kurajo me tė dyja duart dhe tė zgjedhin tė heqin dorė nga IPTV. Gjobat gjithashtu janė me tė vėrtetė tė vėshtira pėr ata qė blejnė shėrbimin: gjoba prej 2.000 deri nė 25.000 euro janė nė fakt nė vijėn e finishit. Ata qė e shesin shėrbimin mund tė burgosen gjithashtu.

Pas tė gjitha do tė ishte e mjaftueshme tė ndiqnim vetėm atė qė presidenti i Serie A Gaetano Miccichč tha: "Pirateria ėshtė njė krim qė jo vetėm dėmton klubet dhe tifozėt, por privon lėvi
Reply With Quote
  #39  
Old 01-05-2019, 17:43 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 836 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Lajme jo te mira vijne per abonentet e Mediaset premium ne toksorin Italian duke filluar nga 1 qershori nuk do transmetojne ne ne toksor por vetem me ane te internetit ne platformen Infinity dhe sherbimi Dazn nuk do jete me ne sherbimin premium te Infinity,kush ka abonim te regullt mund te kerkoje nderprerjen e kontrates nga 1 ne 30 maj gratis pa kosto shtese,Te shpresojme mos te mbyllet sherbimi dhe ne satelit ne 5west,Gjithashtu dhe Sky it duke filluar nga muaji i ardhshem nuk do te shese me karta te parapaguara te sky it
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to GlobalSat For This Useful Post:
periklis6 (01-05-2019)
  #40  
Old 25-05-2019, 12:23 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 836 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Digitalb se shpejti te gjitha kanalet ne fo formatin Full HD
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:22.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe