Thread: Lajme te reja
View Single Post
  #26  
Old 08-04-2017, 10:40  Translate from English to Italian  Translate from English to French  Translate from English to German  Translate from English to Spanish  Translate from English to Dutch  Translate from English to Greek  Translate from English to Portuguese  Translate from English to Russian  Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 836 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Tring hedh nė treg dekoderin e ri DVB-T2

Platforma digjitale Tring nė kuadėr tė procesit kombėtar tė digjitalizimit tė transmetimeve televizive ka hedhur nė treg dekoderin e ri DVB T2.
Kalimi i transmetimeve televizive analoge nė ato digjitale nė Shqipėri do tė pėrqafojė formatin e gjeneratės sė dytė dhe pėr tė ndjekur kanalet televizive free to air do tė jetė i nevojshėm njė dekoder me standartin DVB T2.

Pas Digitalb edhe operatori Tring ėshtė gati t’i ofrojė abonentėve aktual dhe tė rinj njė mundėsi mė shumė pėr t’u bėrė pjesė e tij me njė aparat tė ri DVB T2 HD, falė tė cilit teleshikuesit do tė kenė mundėsinė tė ndjekin tė gjithė kanalet e pakės si edhe kanalet kombėtar e lokal falas qė transmetojnė nė digjital tokėsor.
Aparati i ri do tė ofrohet me njė ēmim promocional sėbashku me kartėn smart dhe abonim pėr njė ēmim 8,900 LEKĖ.
Reply With Quote