Thread: Lajme te reja
View Single Post
  #28  
Old 17-06-2017, 18:29  Translate from English to Italian  Translate from English to French  Translate from English to German  Translate from English to Spanish  Translate from English to Dutch  Translate from English to Greek  Translate from English to Portuguese  Translate from English to Russian  Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 836 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Sky dhe Perform Group sigurojnė tė drejtat pėr Champions League nė Gjermani

Pėr herė tė parė nė historinė e UEFA Champions League, tė gjitha lojėrat do tė shfaqen ekskluzivisht nė pay-TV nė Gjermani dhe Austri nga sezoni 2018/19 deri nė sezonin 2020/21.
Sky Deutschland siguroi tė drejtat televizive pėr tė gjitha platformat e shpėrndarjes dhe do tė vazhdojė tė transmetojė ndeshjet nėpėrmjet satelitit, kabllit, IPTV dhe web / mobile TV (Sky Go dhe Sky Ticket). Detajet financiare nuk u zbuluan. Sipas spekulimeve tė industrisė, Sky Deutschland dhe Perform Group do tė paguajnė njė shumė prej rreth 600 milionė euro pėr tė drejtat ekskluzive nė tre sezone. Me kalimin e kohės pėr fillimin e periudhės sė tė drejtave tė reja, tė dyja kompanitė duan tė shpallin detaje tė mėtejshme rreth marrėveshjes sė tyre.Perform Group me bazė Mbretėrinė e Bashkuar do tė transmetojė njė pėrzgjedhje tė lojrave nė portalin sportiv DAZN.
Reply With Quote