Te dashur vellezer pak ndihme

Vangeli

Member
Messages
113
Miredita!Kam kaq dite qe po mundohem,por me kot!Kam nje Humax5400Irci dhe dy module Yellow ZetaCam dhe nje MatrixReoladed.Gjithashtu karten e Digitalbit dhe dua te shikoj paketen qe eshte Conax.Ju lutem shume me ndihmoni!Faleminderit!:(
 

Diavolo

VIP
Messages
284
ella vangjeli meri te tera ato qe ke bosin edhe ato modulat
shiti se i iku koha edhe shko ble ndonje HD box te ri ky eshte mendimi ime se po i mbajte me do te ngelin ne shtepi edhe
nuk do ti shesesh me tung:thum:
 

miri01

New member
Messages
68
Miredita!Kam kaq dite qe po mundohem,por me kot!Kam nje Humax5400Irci dhe dy module Yellow ZetaCam dhe nje MatrixReoladed.Gjithashtu karten e Digitalbit dhe dua te shikoj paketen qe eshte Conax.Ju lutem shume me ndihmoni!Faleminderit!:(

Nqs e ke problemin me pa me karte originale tek moduli,matrix reoladed punon ok karten e DGA...
 

tamo

Member
Messages
30
me nje version te vjeter vetem te matriksit
 

Elb08

New member
Messages
5
ella re Vangeli,mire te tha Diavolo,bli nje aparat te ri:))
 

Vangeli

Member
Messages
113
Hi

Ne radhe te pare j'u falenderoj te gjitheve per konsideraten!Per propozimin qe me ben Diavolo dhe Kakaja(Elb08),me pelqen shume por kushton pak si teper!!!!Pastaj,me sa di une,aparati HUMAX eshte nje aparat me vlere.Nejse,cdo njeri thote mendimin e tij.Por dua te shtoj qe karta eshte origjnale,e perseritur per here te dyte.Faleminderit!:)
 

adri-001

Member
Messages
60
une te keshilloj te mbash humaxin 5400 karikoji firmwarin e funit,karikoji dhe key bin,vej nji card irdeto,o una fun irdeto,dhe impostoje dekoderin ne card + emu,e cdo funksionon per bukuri.
ndersa persa i perket abonimit ne conax,mjafton te aggiornosh matrixin:thum:
 

Vangeli

Member
Messages
113
Adri-001,faleminderit!Ajo qe thua eshte shume e vertete,me te fundit i shikon te gjitha,por per ngarkimin e MatrixitReoleaded kam problem:i vendos Ucas3(te fundit)dhe karten originale per Digitalbin nuk ma pranon me thote Invalid card????Faleminderit!
 

easypr

New member
Messages
37
Me sa e di dga punon me se miri ne matrix me versionin 106,kam pasur te njejtin problem edhe ka funksionuar ne perjashtim te disa freezave te shkurtra.
 

adri-001

Member
Messages
60
provoje me mr 1071,ose 1070,un s'kam abonim te digitalb,te dy kto file lexojne te gjithe codifichimet
 

Vangeli

Member
Messages
113
Perseri,j'u falenderoj te gjitheve per konsideraten!Tani do j'u bezdis perseri pak:softwaret e vjetra per MatrixReoleaded ku mund t'i gjej dhe a behet mbushja me CAS Interface 2,qe une disponoj?Faleminderit!
 

adri-001

Member
Messages
60
ma qo emailin tan,ta dergoj une.
cas 2 eshte ok.
 
Top