Satelitní novinky

plachta

Well Known Member
Messages
788
Technické parametry nových kanálů Redlight:

satelit: Eurobird 9 (9°E), kmit. 11,938 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S

Redlight Experience, video PID 513, audio PID 514, service ID 999

Redlight Treat, video PID 516, audio PID 517, service ID 998

Redlight Spicy, video PDI 519, audio PID 520, service ID 997

Redlight Hot, video PID 522, audio PID 523, service ID 996

Všechny programy jsou zakódované systémem Irdeto 2 (CAID 0628) a Viaccess PC 2.6 (provider ID 025100).
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Provozovatel satelitních platforem Globecast uzavřel kontrakt s MTV Networks ohledně distribuce programů na satelitu Eurobird 9 (9°E) francouzského satelitního operátora Eutelsat. Nová kapacita bude využívána pro distribuci programu MTV Portugal.

Program MTV Portugal se již vysílá na kmitočtu 11,996 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, service ID 610, video PID 3001, audio PID 3011 v systému podmíněného přístupu CryptoWorks. Stejný program se dočasně vysílá FTA na stejné pozici v rámci paketu TVTel, na kmitočtu 11,766 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6.

Dříve se distribuční trasa MTV Portugal vysílala na satelitu Hot Bird (13°E). Z důvodu spuštění MTVNHD se portugalské MTV přesunulo na pozici 9°E.

Satelit Eurobird 9 na pozici 9°E je určen pro vysílání do Evropy, Středního východu a severní Afriky. Globecast provozuje dva transpondéry na družici Eurobird 9 z uplinků ve Velké Británii a Francii. Společnost přijímá signál MTV z optiky na uplinku v Londýně.
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Satelitná digitálna televízia Skylink znižuje ceny
Programová ponuka v cene karty karta Skylink Štandard karta Skylink MULTI
Neplatené slovenské programy:
STV Jednotka, STV Dvojka, STV Trojka, TV JOJ, TV Markíza, TA3 (nekódované) bez časového obmedzenia bez časového obmedzenia
Balík českých programov:
ČT1, ČT2, ČT24 (nekódované), Noe TV (nekódované), Óčko (nekódované) bez časového obmedzenia bez časového obmedzenia
programový balík MULTI (promo akcia v cene karty):
Eurosport, Galaxie sport, SPORT 5, FILMBOX, FILMBOX EXTRA, NOSTALGIA, JimJam, Viasat History, Viasat Explorer, Spice, XXX Xtreme 2 mesiace 7 mesiacov
Doporučená maloobchodná cena s DPH
(1 EUR = 30,1260 Sk) 2 490,- Sk
82,65 EUR 3 290,- Sk
109,21 EUR
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Platforma Digi TV navyšuje kapacitu na pozici 1W
""Pokračujeme v rozšiřování naší nabídky ve východní Evropě přes pozici 1°W,"" řekl Alexandru Oprea, president a CEO společnosti RCS & RDS, provozovatele služby Digi TV. ""S naší dlouhodobou smlouvou s Intelsatem jsme schopni rychle rozšířit programovou nabídku a spuštění nových sportovních kanálů pro Rumunsko. Nyní rumunští fotbaloví fanoušci mají přístup k zápasům první národní ligy"."
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Thor 2 opět v provozu. Tentokrát na nové pozici
Skandinávská družice Thor 2 satelitního operátora Telenor Satellite Broadcasting je opět v provozu. Družice, která byla nedávno přesunuta z pozice 0,8°W na 5°E, opět šíří první testovací program. Signál je možné přijímat na území České republiky a Slovenska.

Na satelitu Thor 2 je aktivní transpondér číslo 2, na kmitočtu 11,227 GHz, polarizace horizontální, se symbol rate 23145, FEC 3/4, DVB-S. V rámci paketu je vysílán (zatím?) jediný promo kanál Sirius Channel s identifikací Siriuschannel Th2. Program se vysílá na parametrech service ID 400, video PID 5081, audio PID 5082, free-to-air. Upozornění: parametry příjmu se mohou měnit v závislosti na probíhajících testech.

Thor 2 dříve sloužil na pozici 0,8°W. Po vynesení a úspěšném uvedení satelitu Thor 5 do provozu našla starší družice své uplatnění na nové orbitální pozici kolem 5°E, kde slouží satelit Sirius 4 a jako rezerva je zde družice Sirius 3.

O konkrétním využití Thor 2 na 5°E zatím nejsou žádné informace. Satelitní operátor SES Sirius v červenci podepsal kontrakt s Telenorem na dlouhodobé využívání družice Thor 2. Satelit má celkem 15 transpondérů v Ku pásmu a může sloužit v pásmu 11,2 až 11,5 GHz.

Zdroj: flysat
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Polsat 2 bude zakódován až 15. října
O jeden měsíc bylo odloženo ukončení volně vysílané verze programu Polsat 2 na satelitu. Od 15. října 2008 bude signál Polsat 2 na satelitu Hot Bird (13°E) zakódován. Důvodem odkladu jsou technické problémy. Datum zakódování satelitního signálu stanice byl již několikrát změněn. Po 15. říjnu bude program Polsat 2 dostupný výhradně abonentům pay-tv platformy Cyfrowy Polsat a také v kabelových sítích.

O Polsat 2 přijdou diváci FTA set top boxů a také abonenti konkurenčních platforem Cyfra+ a N, kde se nevysílá ani stávající hlavní kanál Polsat. Televize Polsat 2 přijde po zakódování minimálně o 1,8 mln diváků. Do toho počtu nejsou zahrnuti diváci za hranicemi Polska.

Se zakódováním Polsat 2 dojde k obohacení programové nabídky o relace, které není možné vysílat na free-to-air programu z důvodu omezení vysílacích práv.

Program Polsat 2 se vysílá na satelitu Hot Bird 6 (13°E), na kmitočtu 11,158 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S, service ID 13102, video PID 273, audio PID 274, free to air. Na stejném transpondéru se vysílá i zakódovaná verze Polsat 2 v systému Nagravision 2+3.
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
IBC 2008: Eutelsat představil Ultra HDTV
V pátek 12.9.2008 v dopoledních hodinách byla na mezinárodním veletrhu IBC v Nizozemí poprvé na světě představen obrazový formát budoucnosti - Ultra HDTV (někdy označovaný i jako Super HDTV). Signál byl vysílán z Londýna do Amsterodamu s obsahem vysílacích společností britské BBC a japonské NHK prostřednictvím satelitu a optických sítí. Super HDTV (SHV) přináší 16 krát větší rozlišení než stávající HD.

Vysílací infrastrukturu připravila na IBC společnost Siemens IT Solutions and Services, píše satkurier.pl. Dva transpondéry pro potřeby testů nového obrazového formátu vyčlenil francouzský satelitní operátor Eutelsat na družici Atlantic Bird 3, na pozici 5 stupňů západně. Obraz se vysílal v rozlišení 7680 x 4332 pixelů místo stávajícího 1920 x 1080 pixelů používaných pro HD vysílání se zvukovým formátem 22.2. Italská RAI, která se také účastnila prezentace, posílala v kompresním formátu MPEG-4 datový tok až 140 Mb/s z Turína.

Siemens IT Solutions and Services poskytoval přenosy SHV Video z City Hall v Londýně přes Siemens London Fibre Network do London Media Gateway v BBC Television Centre. London Fiber Network vysílá signál 1 Bb/s do Cable&Wireless Point of Presence v centru Londýna a následně do RAI Conference Centre v nizozemském Amsterodamu. Siemens se postaral o distribuci signálu posledních 400 metrů do NHK Demostration Theater.

SHV se vyznačuje unikátními vlastnostmi. Tento formát má čtyřnásobný vertikální i horizontální rozlišení, což představuje 16 krát vyšší rozlišení ve srovnání se stávajícím formátem HDTV. Novou technologii začnou využívat japonská muzea a na obrazový formát si musí koncoví diváci počkat zhruba 10 až 12 let.

Formát Ultra HDTV (Super HDTV) společně vyvinula japonská veřejnoprávní NHK s dalšími partnery jako BBC, RAI a evropskou vysílací unií EBU (European Broadcasting Union).

Stávající HD formát byl poprvé představen před více než 25 lety. Zahájení komerčního vysílání ve vysokém rozlišení se v Evropě datuje k 1.1.2004. V tento den spustila svůj první HD kanál belgická společnost Alfacam - Euro 1080 (dnes HD1). Před tímto termínem bylo provedeno několik technických testů.
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
TV Nova spustí českou verzi MTV
Společnost CME, vlastník nejsledovanější české televize Nova, získlala licenci od MTV Networks Europe k provozování hudebního kanálu MTV. Televize se tak po Nova Cinema a Nova Sport stane třetím tématickým kanálem Novy na území České republiky.

CME již jednu hudební a lifestylovou televizi MTV provozuje. V prosinci loňského roku získala licenci na provoz stanice MTV Romania. Ve vysílání se objevuje lokální produkce včetně pořadů lokalizovaných do rumunštiny formou titulků. Informuje o tom magazín MaM.

Pokus o založení české verze MTV proběhlo již několik. Jeden z nich byl ve spolupráci s filmovou produkcí Partnership Films. Jedním z těch posledních byla snaha společností Mina Media. V únoru letošního roku získala satelitní licenci pro program pod názvem MTV Adria. Firma chtěla program šířit ve Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Černé Hoře, Makedonii, kde se již nyní vysílá a dále také v České republice, na Slovensku, Albánii a Bulharsku. Tedy prakticky ve všech zemích (s výjimkou Řecka), které doposud nemají vlastní lokalizovanou verzi MTV. Důvodem expanze MTV Adria byl především problém s financováním provozu. Televize se dostala po letech provozu do finančních problémů a jedním z řešením, jak MTV Adria pomoci, bylo zajištění vysílání na větším území.

Nejnověji se bude o spuštění české verze MTV snažit CME. Oproti rumunskému trhu je CME v Česku v jiné situaci. Česká verze je ve stádiích příprav, v Rumunsku převzala již fungující stanici. Českou MTV podle MaM chtěla provozovat i Prima TV.

Nejsledovanějším hudebním kanálem v České republice je nadále TV Óčko, kterou týdne sleduje 655 tisíc diváků v ČR. Evropskou verzi MTV, šířenou na území ČR i Slovenska, si zapíná 72 tisíc diváků.
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
CME potvrzuje licenci pro MTV Czech
Společnost CME (Central European Media Enterprises Ltd.) dnes oficiálně potvrdila, že podepsala mnohaletou smlouvu na spuštění hudební a lifestylové televize pod značkou MTV v České republice. MTV Czech se může vysílat nejenom v České republice ale také přes kabelové a satelitní platformy na Slovensku.
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Viaccess má novou zbraň v boji proti pirátství
Společnost Viaccess, evropský lídr v podmíněném přístupu, oznámila zavedení nových přístupových karet PRAHA. Jsou přímým důkazem Viaccess v boji proti pirátství. Viaccess má nyní účinnou strategii, která zabrání pirátství. Každých 24 měsíců bude mít pro své zákazníky nové přístupové karty.
Karta pod krycím názvem PRAHA (Proactive Against Hacker Attacks) má zajistit optimální kompatibilitu se stávajícími přijímači. Karty obsahují nové funkce v boji proti sdílení karet (sharingu) a také další opatření. Pro zákazníky Viaccess je karta PRAHA dobrou volbou pro upgrade na nejvyšší úroveň zabezpečení, která je již nyní k dispozici.
Nové karty PRAHA mají řadu výhod - používají nejmodernější zabezpečení, znemožňuje sdílení karty a nabízí analýzu útoků hackerů a pracují s poslední generací čipů.
Zatím není známo, který provozovatel TV vysílání začne novou generaci karet využívat.
Zdroj: satkurier.pl
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Další změny na transpondérech Digi TV
Provozovatel satelitní platformy Digi TV provedl v těchto dnech několik dalších změn na transpondérech. Z těch nejvýznamnějších pro české a slovenské diváky je přesunutí programu HBO Comedy na nový transpondér (freq. 11,785 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 5/6)SID3480 tid12 nid1 Vpid4044 Apid5000 PCRpid4044
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Potvrzeno! Nova HD bude na satelitu Astra 1E
Nejsledovanější česká komerční televizní stanice TV Nova bude opět vysílat ve vysokém rozlišení přes satelit Astra 1E, tj. na pozici 23,5 stupňů východně. Česká komerční jednička dnes rozeslala pozvánky na tiskovou konferenci dne 30. září 2008 v 10:30 hodin v hotelu Ambassador, kde představí vysílání TV Nova v HD kvalitě na satelitu.
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Rada zahájila řízení s Leo TV kvůli pornu
Nová česká erotická stanice Leo TV může mít problém - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním zasedání zahájila s akciovou společností PK 62, provozovatelem stanice, dvě správní řízení ve věci programového obsahu.
1222299718.jpg
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Potvrzeno! Nova HD bude na satelitu Astra 1E
Nejsledovanější česká komerční televizní stanice TV Nova bude opět vysílat ve vysokém rozlišení přes satelit Astra 1E, tj. na pozici 23,5 stupňů východně. Česká komerční jednička dnes rozeslala pozvánky na tiskovou konferenci dne 30. září 2008 v 10:30 hodin v hotelu Ambassador, kde představí vysílání TV Nova v HD kvalitě na satelitu a další podrobnosti.
nova-hd.gif
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Skylink uvádí na trh česko-slovenskou kartu
Česko-slovenská satelitní platforma Skylink (dříve Slovak Link a TRADE and TECHNOLOGY/ Czech Link) uvádí na trh univerzální česko-slovenskou kartu Skylink Standard.
skylink-2008.gif

skylink-cenik4.gif

* MULTI – žánrově pestrý balíček volitelných programů

NOVA SPORT, Eurosport, SPORT 5, NOSTALGIA, FILMBOX, FILMBOX EXTRA, Viasat Explorer, Viasat History, JimJam, LEO TV, Spice, XXX Xtreme

** HD PLUS – programy ve vysokém rozlišení Eurosport HD, Brava HDTV
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
NOVA HD na satelitu Astra 23,5°E / 11 797 MHz
Česko-slovenská satelitní platforma Skylink (dříve Slovak Link a TRADE and TECHNOLOGY/ Czech Link) ukončila testovací provoz programu NOVA HD na satelitu Astra a pro jeho stálé vysílání stanovila následující parametry:
nova-hd.gif


satelit: Astra 1E (23,5°E)
frekvence: 11 797 MHz
polarizace: Horizontál
SR: 27 500 kS/s
FEC: 3/4
norma: DVB-S / MPEG4
 

plachta

Well Known Member
Messages
788
Nová česká plnoformátová Televize Barrandov, připravující zahájení vysílání na 11. 1. 2009, bude od stejného dne zařazena do programové nabídky společnosti Media Vision, s.r.o. Společnost Media Vision je poskytovatelem služeb příjmu televizních programů na kartách GITAL.

Podle Martina Janků, jednatele společnosti Media Vision, bude TV Barrandov zařazena automaticky do nabídky neplacených TV programů GITAL.

Satelitní distribuci programu TV Barrandov bude na satelit Astra 23,5 st. východně zajišťovat společnost Towercom, provozovatel programové služby Skylink. Technické parametry transpondéru na kterém se objeví TV Barrandov budou oznámeny později.
gital.gif
 
Top