Go Back   Sat Universe > International Section > International Forums > Albania

Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Lajme | per tė drejtat e transmetimit te Futbollit ⚽️⚽️

Albania

Reply
  #1  
Old 26-07-2021, 21:28 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
InfoSatTV's Avatar
InfoSatTV InfoSatTV is offline
Senior Member
 
Join Date: Nov 2020
Location: Europe
Posts: 30
Thanks: 56
Thanked 37 Times in 17 Posts
Country: Country Flag
Default Lajme | per tė drejtat e transmetimit te Futbollit ⚽️⚽️

Grupi Canal + France Canal + France rezervon tė drejtat pėr tė transmetuar Premier League Angleze #EPL pėr njė periudhė tre vjeēare nga 2022 deri nė 2025

Canal + Sport HD France
Astra 19 ° E - 12012 V 29700

Canal + Décalé HD France
Astra 19 ° E - 12012 V 29700

Kėmba + HD Francė
Astra 19 ° E - 12246 V 29700

Nė bazė tė marrėveshjes sė re, paketa ruan tė drejtat nė Francė dhe shton tė drejtat e saj si nė Republikėn Ēeke ashtu edhe nė Sllovaki

👈 Me kėtė, kanali Premier Sport humbet tė drejtat nė Sllovaki duke filluar nga sezoni 2022-2023

Vlen tė pėrmendet se buqeta antike tani zotėron tė drejtat e mėposhtme tė transmetimit:

1- E drejta pėr tė transmetuar tė gjithė Premier League angleze
2- E drejta pėr tė transmetuar 2 ndeshje nė javė nga Liga e Kampionėve Evropian
3- E drejta pėr tė transmetuar 14 ndeshje nė Ligėn Evropiane
4- Tė drejtat e transmetimit tė Formula 1
5- Tė drejtat e transmetimit tė turneut Moto GP

📌 Paketa transmetohet nė paketėn e pėrgjithshme nė satelitin Astra 19 East dhe ėshtė e hapur pėr tė gjithė serverat e integruar dhe disa servera tė rregullt
Reply With Quote
  #2  
Old 26-07-2021, 21:31 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
InfoSatTV's Avatar
InfoSatTV InfoSatTV is offline
Senior Member
 
Join Date: Nov 2020
Location: Europe
Posts: 30
Thanks: 56
Thanked 37 Times in 17 Posts
Country: Country Flag
Default

CHAMPIONS LEAGUE ne France do transmetohet nga paketa Canal +


M6..C8 TFI
Reply With Quote
  #3  
Old 26-07-2021, 21:31 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
InfoSatTV's Avatar
InfoSatTV InfoSatTV is offline
Senior Member
 
Join Date: Nov 2020
Location: Europe
Posts: 30
Thanks: 56
Thanked 37 Times in 17 Posts
Country: Country Flag
Default

Me rritjen e kompanisė nė njė pozitė shumė mė tė spikatur nė Itali, DAZN po trefishon koston e pajtimit nga 9,99 € nė 29,99 € nė muaj.

Pėr tė zbutur goditjen, klientėve aktual do t'u ofrohet 12 muaj shėrbim me 19,99 € nė muaj. Klientėve tė rinj qė regjistrohen nė DAZN nė korrik do t'u jepet ēmimi i ulur pėr 14 muaj.

DAZN gjithashtu ka konfirmuar se nuk do tė ndryshojė politikėn e saj tė ndarjes sė llogarisė. Pėrdoruesit mund tė shikojnė tė njėjtėn transmetim nė dy pajisje tė ndryshme me maksimumi gjashtė pajisje tė aktivizuara pėr pajtimtar.
Reply With Quote
  #4  
Old 26-07-2021, 21:32 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
InfoSatTV's Avatar
InfoSatTV InfoSatTV is offline
Senior Member
 
Join Date: Nov 2020
Location: Europe
Posts: 30
Thanks: 56
Thanked 37 Times in 17 Posts
Country: Country Flag
Default

Rregullatori i antitrustit tė Italisė ka hapur njė hetim zyrtar nė marrėveshjen midis DAZN dhe TIM.

Shpallur para fitores ‘historike’ tė tė Drejtave tė Serisė A tė DAZN, marrėveshja me TIM i ofron operatorit qasje ekskluzive nė transmetuesin si e vetmja telekomunikacion qė mund t’u ofrojė klientėve tė tij njė pajtim.

Marrėveshja ėshtė pėrmbushur nga rezistenca nga operatori rival Sky Italia, i cili muajin e kaluar nisi njė sfidė antitrusti me arsyetimin se partneriteti ėshtė "i paligjshėm". Reuters gjithashtu raportoi se rivalėt e TIM pėrfshirė operatorin celular Windtre u kanė bėrė thirrje autoriteteve tė konkurrencės sė Italisė qė tė ruajnė tė drejtėn pėr tė zgjedhur se ku ata shikojnė futboll.

Pas kėtyre ankesave, mbikėqyrėsi zyrtar ka hapur njė hetim, duke deklaruar: "Marrėveshja midis TIM dhe DAZN mund tė ēojė nė shtrembėrime tė konsiderueshme tė konkurrencės."
Reply With Quote
  #5  
Old 26-07-2021, 21:32 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
InfoSatTV's Avatar
InfoSatTV InfoSatTV is offline
Senior Member
 
Join Date: Nov 2020
Location: Europe
Posts: 30
Thanks: 56
Thanked 37 Times in 17 Posts
Country: Country Flag
Default

BeIN Sports nė Francė po ndėrmerr veprime ligjore kundėr partnerit tė saj Canal + lidhur me vendimin e kėtij tė fundit pėr tė mos transmetuar ndeshjet e futbollit Ligue 1 pėr tė cilat mė parė kishte rėnė dakord tė lėshonte licencėn nga transmetuesi me bazė nė Katar.

Le Monde dhe AFP kanė raportuar se BeIN Sports ka ngritur njė padi nė gjykatėn tregtare Nanterre duke kėrkuar pagesa prej 332 milion € pėr dy ndeshjet nė ditė Canal + ra dakord tė merrte pėrpara vendimit tė tij tė njėanshėm pėr t'u tėrhequr mbi vendimin e Ligės Profesionale Franceze tė Futbollit pėr t'i dhėnė pjesa mė e madhe e tė drejtave pėr Ligue 1 nė Amazon pėr njė shumė tė reduktuar.

Ankandi i ri i tė drejtave qė iu dha nė fund tė fundit Amazon erdhi pasi i licencuari i mėparshėm, Mediapro i Spanjės, dėshtoi nė mėnyrė spektakolare pėr tė arritur ambicien e tij pėr t'u bėrė njė lojtar kror nė futbollin premium francez dhe nė fund tė fundit u detyrua tė kthente ndeshjet qė iu dha ligė nė bazė tė njė marrėveshje midis palės pas dėshtimit tė saj pėr tė bėrė pagesat e duhura.
Reply With Quote
  #6  
Old 26-07-2021, 21:33 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
InfoSatTV's Avatar
InfoSatTV InfoSatTV is offline
Senior Member
 
Join Date: Nov 2020
Location: Europe
Posts: 30
Thanks: 56
Thanked 37 Times in 17 Posts
Country: Country Flag
Default

M7 Group bie dakord pėr marrėveshje transporti me Sport Extra.

Canal + nė pronėsi M7 Group ka njoftuar njė marrėveshje kapaciteti satelitor dhe shpėrndarje me kanalin sportiv rumun Sport Extra.

Si pjesė e marrėveshjes, Shėrbimet e Platformės M7 do tė ofrojnė shėrbime tė shpėrndarjes satelitore fund-pėr-fund pėrmes Thor 6 nė 1 gradė Perėndim. Sport Extra kryhet pėrmes Focus Sat, platforma TV Direkt nė Shtėpi e M7 pėr Rumaninė.

Sport Extra mbart njė gamė tė larmishme sportesh, duke pėrfshirė Seritė IndyCar, garat Nascar, GT World Challenge, IMSA SportsCar Championship, si dhe ngjarjet krore tė arteve marciale ONE Championship dhe Ballator MMA.
Reply With Quote
  #7  
Old 26-07-2021, 21:33 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
InfoSatTV's Avatar
InfoSatTV InfoSatTV is offline
Senior Member
 
Join Date: Nov 2020
Location: Europe
Posts: 30
Thanks: 56
Thanked 37 Times in 17 Posts
Country: Country Flag
Default

beIN pranon marrėveshjen pėr tė drejtat e Bundesligės nė Francė dhe Turqi
beIN Media Group ka rėnė dakord pėr njė marrėveshje pėr tė drejtat e transmetimit me Bundesligėn nė Francė dhe Turqi.

Marrėveshja do tė shohė qė BEIN tė transmetojė ligėn gjermane nė tė dy vendet deri nė vitin 2025 dhe shtrihet marrėdhėnia midis transmetuesit dhe Bundesligės nė Francė nė mė shumė se njė dekadė.

Portofoli i tė drejtave tė beIN nė Francė pėrfshin UEFA EURO 2020 dhe Wimbledon sė bashku me Ligėn e Kampionėve UEFA, LaLiga, Bundesliga, ligat e tjera evropiane dhe futbollin afrikan, Kupėn e Botės FIFA 2022, NBA, NFL, Rugby Kupat e Kampionėve Evropian dhe Challenge Cup.

Ndėrkohė nė Turqi - i cili ka njė tubacion tė fortė futbolli drejt Gjermanisė - marrėveshja pėrforcon portofolin e saj qė pėrfshin Superligėn Turke, Ligue 1, Bundesliga, Bundesliga 2, Turkish Airlines EuroLeague, WTA sė bashku me njė shumėllojshmėri tė tė drejtave tė tjera tė futbollit, tenisit, hendbollit, motorit edhe me shume.
Reply With Quote
  #8  
Old 26-07-2021, 21:34 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
InfoSatTV's Avatar
InfoSatTV InfoSatTV is offline
Senior Member
 
Join Date: Nov 2020
Location: Europe
Posts: 30
Thanks: 56
Thanked 37 Times in 17 Posts
Country: Country Flag
Default

News Lajme tė rėndėsishme |

Grupi i kanaleve serbe dhe kroate Arena Sport fiton tė drejtat pėr tė transmetuar Premier League angleze duke filluar nga sezoni tjetėr dhe pėr njė periudhė 6 vjeēare nga 2022 deri nė 2028

RenaArena Sport 1/2/3/4/5 HD Serbia
UlBullgariaSat 2 ° E
312380H 30000

RenaArena Sport 1/5/9 HD Kroaci
UtEutelsat 16 ° E
6711678H 30000

RenaArena Sport 3/4/8/10 HD Kroaci
UtEutelsat 16 ° E
511512H 30000

RenaArena Sport 2/6/7 HD Kroaci
UtEutelsat 16 ° E
511595H 30000

Kėshtu, ky sezon do tė jetė sezoni i fundit i Premier League angleze nė grupin e kanaleve Sport Club SK

Package Paketa Arena ėshtė bėrė njė nga paketat mė tė rėndėsishme nė botė sepse ka tė drejtat pėr tė transmetuar tė gjitha
*Liga e Kampioneve
* Europalig
* Super Evropian
* Konferenca Evropiane
* La Liga
* Liga italiane
* Liga Franceze
* Duke filluar nga sezoni i ardhshėm, Premier League EPL do tė bashkohet me listėn e turneve tė transferuara nė paketė

�� Paketa serbe punon me kodin Tanderberg nė satelitin Bullgar, dhe dy paketat, qoftė serbe apo kroate, hapen nė tė gjithė serverat falas dhe tė rregullt.

Lidhje pėr tė konfirmuar lajmet nga faqja zyrtare e kanaleve
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to InfoSatTV For This Useful Post:
qershia (26-07-2021)
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe