DVBViewer pro 0x80004005 hatasý

Celal Gul

Registered
Bu hatanýn sebebi nedir ? Bileniniz var mý ?

Hata ekraný

Adsiz.jpg

serkanguzel

Registered
Yüklü bütün codecleri kaldır,

Codec tweak tool ile fixleme yap,

Sonra pc ye yalnızca bir codec kur.

DVBViewer içinden kurduğun codec'i seçip aktif et.

Last edited:

Celal Gul

Registered
Bilgilendirici yardýmýnýz için çok teþekkür ederim Serkan bey ancak maalesef sorunu düzeltemedim :( Þimdi bu hatayý genel olarak sorduðumu fark ettim :/ Aslýnda bu hatayý RTMP baðlantýsýný çalýþtýrýrken alýyorum. Ama ayný RTMP baðlantýsýný ProgDVB programýnda açmak istediðimde sorunsuz olarak açýlýyor. Sanýrým bu sorun DVBViewer programý ile alakalý muhtemelen lisanssýz kullandýðým için bu þekilde oluyor. Ýlginiz ve yardýmýnýz için tekrar teþekkür ederim. Serkan bey sað olun var olun :)

serkanguzel

Registered
Sorun çıkaran herhangi bir rtmp link i iletebilir misin ? Aynı link i bendeki crack li DVBViewer ile denemek istiyorum.

Celal Gul

Registered
Aslýnda bu rtmp baðlantýsý yalnýzca benim aðýmda çalýþabilir

þöyle açýklayayým; unreal media server adýnda bir program kullanarak

bilgisayarýmý medya sunucusu olarak kullanmaya çalýþýyorum

obs studio adýnda ki oyuncu gençliðin youtube üzerinden yayýn yapmasýný saðlayan bir programý da

aðýmda yayýnlamak istediðim dizi film çizgi film ve belgesel videolarýný yayýnlamak için kullanýyorum

bunun nasýl yapýldýðýný da þöyle kýsaca açýklayayým

unreal media server adlý programdan yeni canlý yayýn ayarlamasýný seçerek

oradan en uygun ayar olan rtmp ayarýný seçip bilgisayarýmýn ip adresini kullanarak bir yayýn baðlantýsý ve anahtarý oluþturuyorum yani þöyle;

rtmp://192.168.1.9:5119/live/TV ve bunu kullanarak aðýma baðlý bütün cihazlarda bu oluþturduðum yayýný izleyebiliyorum

android telefonda Iptv Extreme adlý programý kullanýyorum

bilgisayarda da DVBViewer ve ProgDVB programlarýný kullanýyorum

ayrýca VLC Player'da da çalýþýyor

ayrýca uydu alýcým VU+ DUO ile de bu yayýnlarý sorunsuz tv'de izleyebiliyordum

ama þimdi onun imajýný deðiþtirdim yine orjinal imaj dosyasýný yüklediðimde düzeleceðini düþünüyorum

velhasýlý þu an tek sorun yaratan DVBViewer programý

sürüm olarak 5.3.0.0 Pro Edition olan sürümünü kullanýyorum acaba sürümde mi sorun var ?

Bu kadar çok yazdýðým için özür dilerim bunun için satýrlarda boþluklar býrakmaya çalýþtým

serkanguzel

Registered
Bahsettiğiniz mac adresli PC'ye yönlendirme vs komplike işlerle uğraşmıyorum.

Yine de v6.1.5.2 pro sürümünü kurup denemekte yarar var. Ya da 5.3.0.0 'den sonra çıkan sürüm notlarına da göz atmakta yarar var. Belki 5.3.0.0 'dan sonra çıkan sürümlerde bahse konu sorun aşılmış olabilir.

nexx45

Registered
Bu hatanýn sebebi nedir ? Bileniniz var mý ?

Hata ekraný

Adsiz.jpg

Aklımda kalan bir tek bu kadar büyük sorun vardı bu sorun için daha önce ac3 ses kodegini dvbwieri kendisi yolluyordu fakat bu ac3 vermiyorlar bende devamıli olarak yüklerim çok önce çok büyük sorun aldım bu ac3 kodek olmadığı için bir ac3 kodegini yukleyin test edin buraya yazın bu sorun bu kodek ten oldugunuda deng gele bulmuştum ayrıca şu bilgiyide vereyim lisanslı dvbweride oldu bu sorun bende dvbwieri ve hbb tv lisanslıdır bunuda belirteyim saygılarımla

Last edited:

Celal Gul

Registered
Maalesef Nexx45 bey bu çözüm de iþe yaramadý ama iyi ki bu çözümü önerdiniz :D Çünkü uydu yayýnýnda ki kanallarýn ses kalitesi muazzam oldu hani derler ya kristal berraklýðýnda hah iþte aynen öyle oldu çok temiz bir ses kalitesine kavuþtum :) bir sorunu çözerken sorunsuz bir iþleyiciyi yüz kat daha kaliteli hale getirdim ve bu sizin sayenizde oldu. Bilgilendirici yardýmlarýnýz için size ve Serkan bey'e minnettarým sað olun var olun :) Þimdi de sýrada kullandýðým DVBViewer programýnýn sürümünü deðiþtirmek var. Umarým bu soruna bir çözüm bulabilirim. Çözümü bulduðum takdirde bulduðum çözümü burada yeniden paylaþacaðým :)