COLTUL CU PROBLEME

ivan-ivan

Registered
Messages
819
Megasport transmite in pachetul SPACECOM 10722 h 27500 3/4...
inpreuna cu canalele K1,K2,OTV-MUSIC,1+1,KINO,TRK-UKRAINA,1+1 INTERNATIONAL iar Megasport este criptat in BISS.....nu are nici o legatura cu pachetul Mediatech care este criptat in seca/v.guard-----(11260 h 27500 3/4)
 

ivan-ivan

Registered
Messages
819
Cred ca esti singurul care nu le vezi!,,,,SPUNE CE AI SA TE PUTEM AJUTA...VINO CU MAI MULTE DETALII,
EXEMPLU :CE DECODOR AI SAU CAM SAU CARD...Doar asa vei putea fii ajutat....
 

CIPRI63

Registered
Messages
139
Am probleme in configurarea unui receptor Scientific Atlanta D9235 power vu ,in sensul ca nu reusesc sa aflu combinatia de taste care schimba modul de scanare din power vu in non-power vu(la modelul 9234 aceasta este menu+info+info+4+0).Receptorul memoreaza numai programele codate power vu ,dar as vrea sa-l folosesc pe progamele libere. Multumesc!!!!
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374
Prima data trebuie sa editezi frecventele pe care le vrei inclusiv PID

To Change from Power view to non powerVu:

Press Menu
Press INFO button twice (two times)
Press 4
Press 0
The "Fixed PIDS" window will be displayed
Press UP button to move to the Tune Mode bar

Press SELECT several times until the NON POWER VU or POWER VU settings appear. (you want NON POWER VU)

Press the down arrow key
Press SELECT
Press 1 to save changes
Press EXIT
Press Channel up and down to get reception

Cred ca stii din ce categorie face parte asa ca eu zic sa nu iti bati capul cu el,normal acesta nu lucreaza in meniu fara ID daca este softul original dar studiaza si asta poate te ajuta
http://rapidshare.com/files/243652958/btn200405003.rar
 

CIPRI63

Registered
Messages
139
Multumesc,dar combinatia cu menu +info info 40 merge numai pe 9234.Chestia e ca receptorul asta (D9235)A MERS,dar un tip foaaaarte "istet" i-a dat factory reset.:(Oricum ,multumesc inca odata.
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374
Menu, 2, 9. in 9 ai 3 submeniuri vezi daca nu ai cumva aici optiunea sau menu, user, next, yes
Incearca sa gasesti Visual Source Safe sau Rational Rose sunt programe care il deschid.
 
Last edited:
Top