COLTUL CU PROBLEME

krysty

Registered
Messages
17
amiko alien triple

Salutare!
Poate sa ma ajute cineva cu pasii de introducere keys pe hyperion 5,5 ?
Unde mai exact trebuie pus fisierul mcaskey ?,
Si care este cea mai potrivita versiune de oscam pentru imaginea asta?
 

goguman

Registered
Messages
2
DVB Viewer

Salut,



Va rog sa ma ajutati cu o informatie legata de streaming-ul prin DVBViewer.
Folosind DVBViewer pot sa vizionez canalele criptate, dar folosind streaming-ul (utilizez VLC-ul) acestea nu mai pot fi vizionate
Ar mai trebuie sa fac alte setari in afara bifei "Has CI module" din Recording Service ?


Multumesc anticipat
 

DreamBox boy

Registered
Messages
11
Salut,
Stimati Domni

ROG pe cineva foarte priceput sa ma ajute in rezolvarea urmatoarei probleme:
am doua receptoare DreamBox, DM800 si DM8000, ambele originale.
NU reusesc sa ma conectez la ele via DCC !!!
ROG ajutor via TeamViewer !!!
Personal am incercat si am facut TOT ceea ce m-am priceput si citit pe internet !

Multumesc anticipat,
Salutari
 

DreamBox boy

Registered
Messages
11
Parola la imaginile instalate pe DM-uri ai introdus-o corect?

Hallo,

Verificat.
Problema a fost REZOLVATA ! In acest moment toate receptoarele functioneaza corect !
A fost o problema de conectica, cablul UTP.
MULTUMESC pentru sugestie & interventie !

Salutari,
 

zaludu74

Registered
Messages
2
Salutare!
Ma poate ajuta cineva cu o problema legata de receiver amiko? Se poate conecta la iptv? Ce modalitate exista? Amiko hd 8260+
 

filip01

Registered
Messages
6
am si eu o problema careia nu-i dau de cap de mai multi ani ref 16E si freesat. nu reusesc sa prind nimik din freesat cu exceptia realitatea, national+favorit si protv int. dar asta n-ar fi nimic. poate e antena prea mica etc. marea surpriza este ca pe tvr 11512V intra cu totul si cu totul altceva 22 posturi dintre care 2 fox-uri (crime si inca ceva), arena 2 si 4hd etc pe care nici nu pot sa le localizez pe lyngsat ca sa aflu pe ce transponder ar fi.

recul e un xfinity cu android (d'ala de lumea zice ca se blokeaza dar mie imi merge relativ ok) si lnb thb (brand al tehnic B de unde l-am si luat - l-am luat ca are gatul mai lung si pot sa pun inca o brida sa mai pun alaturi alte lnb). habar n-am ce sa fac. as suspecta totusi lnb care cred ca la origine este inverto care stiu ca da rateuri pe unii TP. http://www.tehnicb.ro/LNB/thbsattwin_detalii.htm

multumesc pt orice sfat
 

filip01

Registered
Messages
6
am si eu o problema careia nu-i dau de cap de mai multi ani ref 16E si freesat. nu reusesc sa prind nimik din freesat cu exceptia realitatea, national+favorit si protv int. dar asta n-ar fi nimic. poate e antena prea mica etc. marea surpriza este ca pe tvr 11512V intra cu totul si cu totul altceva 22 posturi dintre care 2 fox-uri (crime si inca ceva), arena 2 si 4hd etc pe care nici nu pot sa le localizez pe lyngsat ca sa aflu pe ce transponder ar fi.

recul e un xfinity cu android (d'ala de lumea zice ca se blokeaza dar mie imi merge relativ ok) si lnb thb (brand al tehnic B de unde l-am si luat - l-am luat ca are gatul mai lung si pot sa pun inca o brida sa mai pun alaturi alte lnb). habar n-am ce sa fac. as suspecta totusi lnb care cred ca la origine este inverto care stiu ca da rateuri pe unii TP. http://www.tehnicb.ro/LNB/thbsattwin_detalii.htm

multumesc pt orice sfat
 

gerbil

Registered
Messages
5
Salut! Am un tv tuner Elgato hybrid si programul dvbviewer. Explciati-mi si mie va rog frumos ca pentru un necunoscator ce trebuie sa fac. Am gasit niste key pe acest forum dar nu inteleg cum le bag in vplugins. Multumesc!
 

octivusprime

Registered
Messages
1
Ziua buna si , la cine e cazul, Paste Fericit!

Am o culegere de probleme, din care una e mai ciudata:

Detin un Amiko MicroHD (versiunea rosie).
De asemenea si un motor HH Opticum DM 2400, care se lauda ca e Diseq 1.2.
Numa ca nu il roteste Amikul.

Motorul merge, fiindca DM600-le invarte antena Gibertini de aluminiu (stau la ultimul etaj, asa ca nu au ajuns la ea etnicii recuperatori)

Si MicroHD-ul functioneaza, fiindca legat la iesirea Dreamboxului… hatz, prinde canale.

Separat nu doreste, de nici o culoare sau setare.

Aveti idee cine-I prost in ecuatia asta?
 

filip01

Registered
Messages
6
Am un Evo Xfinity cam bulit. Concret nu prinde decat transponderii H nu si V si cand e pe direct fara disecq. Dar la cei H este OK de unde deduc ca nu scade tensiunea catre LNB la 13 v de la 18 v cat e pt H, Am probleme si cu comanda disecq-ului dar o atribui tot aceluiasi defect. Am reinstalat softul de mai multe ori si tot la fel.

Am vorbit si cu producatorul tunerului si nu pare de acolo. Tunerul doar da comanda pe placa pt 13v si 22 khz si aceasta revine de pe placa si este inserata de tuner in cablu ecranat 75ohm. Probabil este vorba de niste tranzistori smd care nu mai executa comenzile tunerului. Schema nu am gasit nicaieri.

Prin urmare, m-ar interesa daca este cineva prin Bucuresti care face asa ceva, si cam cat ar face?
multumesc
 

kostyx88

Registered
Messages
2
Salutare,

Cum pot bloca accesul/porturile pentru a nu-mi fi "parazitat" receptorul? Este conectat pe lan. Merci.
 

zappaf

Registered
Messages
244
Pai e cineva hacker "in LAN-ul" tau? Faci diferenta dintre LAN si WAN? Cel mai sigur device e ala care nu e conectat la internet. Sau scos din priza.
 

Valeriudinu

Registered
Messages
1
Salut la toata lumea
Stie cineva cum se poate folosi un reciever de la orange , Samsung SHD 85 ????Il am de la cineva care nu a mai platit abonament...Multumesc anticipat
 

alextoader

Registered
Messages
3
Salut, exista un firmware custom pentru Samsung GX-TR530SK? Doresc sa receptionez Thor. Multumesc!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top