Digi Cablu Chat

georde

Registered
Messages
18
Salut..
Ma poate ajuta cineva cu ceva info... cu se face un server newcamd+fisier keys.bin pe linux....
multumesc
 

dumitrescu_claudiu

Registered
Messages
8
Cam dragon

Buna ziua tuturor! Se da cam dragon sau t-rex tv samsung smart ue32d5500 dupa aprox 2 min de vizualizare programe intra in modul de criptare! Precizez ca nu am gasit nici o modalitate de setare. Orice idee e bine venita.Multumesc!
 

void09

Registered
Messages
5
Salutare. As vrea sa vizionez digi 4k (dupa ce imi fac abonament) pe PC, prin serverul propriu tvheadend (il am instalat deja, + oscam, si functioneaza bine). Din ce am citit/inteles pana acum, am nevoie de un dispozitiv cu cititor de CI+ care sa poata partaja acele chei de decodare, pentru a fi folosite de catre oscam. A reusit cineva acest lucru cu digi 4k ?
Daca se poate, imi puteti recomanda un receiver sau alt tip de dispozitiv ? Am vazut amiko 8265+, care are slot ci+ si ceva firmware custom (primul rezulta pe google la "hd 8265+ firmware"), dar n-am idee ce se poate face cu acel firmware, nu am gasit detalii. As prefera ceva pe care merge linux sau este linux instalat din fabrica, cu slot ci+. exista asa ceva?
Nu prea am timp/rabdare sa citesc sute de pagini de forum pentru a ma lamuri.
E cam bulversanta avalansa de informatii pentru cineva incepator in domeniu ca mine, si nici nu am dat de un ghid care sa explice multitudinea de termeni si concepte pe care le intalnesc aici. Chiar sunt curios si mi-ar placea sa cunosc mai bine domeniul, dar din franturi de informatii de pe forumuri e cam foarte greu, daca nu ai foarte mult timp la dispozitie.
 

void09

Registered
Messages
5
merci de raspuns predator_2, dar nu stiu exact la ce te referi cand spui "Nu are rost sa pierzi timpul, sa faci sa mearga DIGI 4k in share."
Sa inteleg ca acele chei nu se pot intercepta, deci nu se pot transmite pentru a se decoda postul in alta parte (ex pe serverul meu tvheadend) ? Dar fluxul video odata decodat de receiver, pot sa-l redirectionez spre tvheadend, ca iptv? Cartela aceea de fapt ofera receiverului streamul decriptat, sau doar cheile necesare decriptarii ?
Daca nu, macar un receiver pe care sa pot inregistra digi 4k pe hdd, fara sa fie criptate datele (sau sa fie posibila decriptarea), exista ?
Am gasit asta: https://www.youtube.com/watch?v=AN39j4KLKDM
Nu m-ar ajuta cu nimic?
 

avalondm800

Registered
Messages
2
Salutare!

Am vreo sansa pe un receptor Amiko A combo, sa vad Digi4K si Eurosport 4k pe cablu?
Mentionez ca celelelte pachete le deschide fara problema cu oscam si softcam
 

predator_2

Donating Member
Messages
175
Salutare!

Am vreo sansa pe un receptor Amiko A combo, sa vad Digi4K si Eurosport 4k pe cablu?
Mentionez ca celelelte pachete le deschide fara problema cu oscam si softcam

Digi 4k, si Eurosport 4k merg numai cu modul CI+. Receptorul folosit trebuie sa fie compatibil cu standardul CI+.
 

luque

Registered
Messages
1
Salut,

Am nevoie de ajutorul vostru, sper ca nu deranjez.

Caut un receptor digital pt un tv Samsung mai vechi LE32A336J1D care are doar DVB-T si e folosit cu cablu RDS.
Am gasit asta
https://www.emag.ro/receptor-digita...-hdtv-iptv-usb-hdmi-rca-pt-7003/pd/D67XXGBBM/

Dupa mi-a fost recomandat Amiko https://www.emag.ro/receptor-digital-amiko-impulse-t2-c-wifi/pd/DGHT8LBBM/

Se pare ca Amiko e cu mult peste, ba chiar are si posibilitate de decodare a posturilor blocate.

Daca nu va cer prea mult dati-mi un sfat, sa iau Amiko Impulse T2/C Wifi sau fara WiFi sau alt model de la alt producator.

Mentionez ca am un frate in UK deci ebay si Amazon ma pot ajuta.

Va multumesc anticipat si astept raspunsurile voastre !
 

marcamy

Registered
Messages
1
amiko impulse

Va salut domnilor
Ma puteti "lumina" si pe mine , cum si unde se baga acele key-uri pe un amiko impuls? Am upgradat firmware-ul cu cele 3 fisiere, ce fac de aici incolo?
Multam si seara buna!
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374
Va rog sa nu mai postati tutoriale si key aici,regulile sunt cred destul de clare,numai ca trebuie si citite
 

ferenczyas

Registered
Messages
1
Amiko HD8200

Am nevoie de o mana de ajutor cu urmatorul device. A mers ok si nu mai face lumina de la o vreme. Multumesc anticipat. Va rog mesaj pentru a nu incalca regulile. Amiko HD8200 series, Model ID ALi_3606, S/W version 0A040A00_1.5.15 EMU, H/W YW-LEOPARD06-VER1.0, Loader version M3606B 1.1.3
 

adrian2020

Registered
Messages
2
Salutare,

Am un receptor Amiko Impulse T2/C HD luat de pe emag de curand, care functioneaza f bine pe gigi dvb-c, canalele free. Vad ca are firmware 2.5.13 oficial.

Intrebare: am tot sapat pe threadul asta dar nu imi este clar cum trebuie procedat pt restul canalelor (gen h*o etc). Un raspuns cu pasi simpli, pls? Am vazut pe ul alt forum ceva legat de 2 fisiere AMIKO_Impluse_T2C_2.5.11_emu.abs si AMIKO_Impluse_T2C_2.5.11_mcas.abs, ce tb facut cu ele? Upgrade din meniul STBului? Si apoi?
Multumesc.
 
Last edited:
Top