DVB-T vijesti i uredaji

Edo2

Registered
Messages
3,111
Oprema za digitalizaciju uskoro u Crnoj Gori

Šef Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori Mitja Drobnič izjavio je u emisiji Živa istina da je izvještaj nezavisnog eksperta, angažovanog u novembru, pokazao da je Eurotelova oprema za digitalizaciju radio difuznog signala valjana te da bi uskoro trebalo da bude isporučena Crnoj Gori, piše Antena M.

"Ona će biti uskladištena i počeće priprema mjesta za montažu. Neka mjesta su već sada dostupna jer nema snijega, a neka mjesta će se pripremati kada se otopi snijeg. Prema tome, sljedeći korak je montaža te opreme na tim mjestima", izjavio je Drobnič.

Eurotel, kako je bilo planirano, neće montirati samo predajnike najveće snage već kompletnu opremu. Koliki je garantni rok Drobnič nije znao da kaže ali ističe da će nakon montaže oprema odmah biti testirana.

"Ukoliko se ispostavi da ta oprema nije u redu mi ćemo kao Delegacija aktivirati garanciju, to možete biti sigurni. Mi kao potpisnici ugovora mi smo dužni da ga sprovedemo. Ukoliko ga ne bi poštovali mi bi bili kršitelji ugovora", rekao je Drobnič.

teve.ba
 

Edo2

Registered
Messages
3,111
Raspisan novi tender za digitalizaciju

Proces digitalizacije u BiH ponovo je na početku. Danas je Ministartsvo komunikacija i transporta BiH raspisalo novi međunarodni tender za javnu nabavku digitalnih mikrovalnih veza Javnih radiotelevizijskih servisa BiH, digitalnih linkova za uvezivanje pet informativno tehničkih centara u sistem digitalnih veza i odašiljača za pokrivanje digitalnim signalom područja Sarajeva, Banja Luke i Mostara.

Predmet nabavke je nabavka digitalnih mikrovalnih linkova Javnih radiotelevizijskih servisa Bosne i Hercegovine na relaciji Sarajevo – Banjaluka, Sarajevo – Mostar, nabavka digitalnih linkova za uvezivanje pet informativno tehničkih centara u sistem digitalnih veza, ITC Istočno Sarajevo, ITC Bijeljina, ITC Brčko, ITC Tuzla i ITC Zenica, za što je potrebno osigurati digitalne linkove, kao i odašiljače za pokrivanje digitalnim signalom područja Sarajeva, Banjaluke i Mostara, te puštanje u rad cijelog sistema koji je predmet nabavke.

Procijenjena ukupna vrijednost nabavke bez PDV-a iznosi 5.798.290,60 KM.

Rok za prijem ponuda je 26. mart 2013. godine. Otvaranje pristiglih ponuda obavit će se istog dana pola sata nakon isteka roka za prijem istih.

Rok izvršenja ili trajanje ugovora iznosi 100 dana od dana potpisivanja ugovora. Podsjećamo da je ovo treći raspisani tender budući da dva prethodna nisu uspjela.

teve.ba
 
Top