Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Lajme te reja

Albania

Reply
  #1  
Old 03-04-2014, 23:23 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 65 Times in 49 Posts
Country: Country Flag
Default

Sot u be prezantimi na Albtelecom i produktit IPTV,sipas disa informacioneve qe un kam, kane bere nje marveshje paraprake me kompanine Tring per te transmetuar kanalet e kesaj pakete ne oferten e tyre. Mendohet qe te jene reth 50 kanale duke paguar reth 500 leke te rinj ne muaj shtese dhe keto kanale do te meren se bashku me internetin .Kompania po trajnon personelin qe do meret me kete pune dhe shume shpejt do dalin me oferta konkrete
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to balili For This Useful Post:
algert (04-04-2014)
  #2  
Old 04-04-2014, 14:28 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 65 Times in 49 Posts
Country: Country Flag
Default Frekuenca te reja

Paketa gjeorgjane qe ndodhej ne Satelitin Turksat 42 est po transmeton dhe ne satelitin Azerspace 46est ne frekuencen e re:

11095 H
DVB-S/MPEG-2 26650 5/6

1 TV (Georgia)
Obieqtivi TV
Maestro
Rustavi 2
Imedi
GDS TV
Ajara TV
TV3
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to balili For This Useful Post:
Andi12 (04-04-2014), eglisa (04-04-2014), mondi75 (09-04-2014)
  #3  
Old 12-04-2014, 19:44 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 65 Times in 49 Posts
Country: Country Flag
Default Sport Italia rikthehet se shpejti

Janė vetėm zera dhe thashethemet e web-it, por ditėt e fundit po flitet pėr njė rifillim tė afėrt tė transmetimeve tė Sportitalia nė digital tokėsorin italian, satelitor dhe nė Web. Transmetuesi i suksesshėm sportiv italian i themeluar nė vitin 2003, mbylli transmetimet nė nėntor tė 2013.

Disa tė dhėna mund tė provojnė ringjalljen e tij tė bujshme. Kėto ditė ėshtė rikthyer online faqja zyrtare e internetit www.sportitalia.com, edhe pse nuk ėshtė e pėrditėsuar nga data e mbylljes, e regjistruar nga kompania Prima Tv Spa, nė pronėsi tė financierit tunizian Tarak Ben Ammar, ish-pronari i rrjetit sportiv dhe pronari i operatorit TV DFree Tv, DTT kombėtar nė kanalin 50 UHF, nė frekuencėn e tė cilit transmetojne kanalet e Mediaset Premium.

Vetė Michele Criscitiello, moderator mė parė i Sportitalia dhe pastaj i Sport 1 (kanali sportiv i LT qė zėvendėsoi Sportitalia-n), gjatė transmetimit nė njė program tė njė televizioni lokal, mė 7 prill u shpreh se janė duke u pėrgatitur pėr njė projekt qė nuk ėshtė fillimi i diēkaje tė re por vazhdimi i punės sė bėrė nė 10 vite. Nga ana tjetėr, Gianni Miller themelues i platformės streaming Streamit, ku transmetohen programe tė arkivės sė Sportitalia, ka komentuar nė Facebook qė pėr momentin mbeten vetėm zėra.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to balili For This Useful Post:
Andi12 (13-04-2014), mondi75 (13-04-2014)
  #4  
Old 15-04-2014, 01:35 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
*[email protected]@T* *M@STER-S@T* is offline
Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 11
Thanks: 3
Thanked 13 Times in 4 Posts
Country: Country Flag
Default

Quote:
Originally Posted by balili View Post
Paketa gjeorgjane qe ndodhej ne Satelitin Turksat 42 est po transmeton dhe ne satelitin Azerspace 46est ne frekuencen e re:

11095 H
DVB-S/MPEG-2 26650 5/6

1 TV (Georgia)
Obieqtivi TV
Maestro
Rustavi 2
Imedi
GDS TV
Ajara TV
TV3
pershendetje frekuenca e sakte eshte KTU
11095 H 27500-5/6 DVB-S/MPEG-2

Last edited by *[email protected]@T*; 15-04-2014 at 01:38..
Reply With Quote
  #5  
Old 15-04-2014, 22:31 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 65 Times in 49 Posts
Country: Country Flag
Default

Ne kete 10 Vjetor, platforma DIGITALB pas ofertes se dekoderit Flybox ka leshuar sefundmi sherbimin e ri interaktiv DIGIPLAY. Fale ketij sherbimi abonentet qe zoterojne dekoderin multimedial, pavaresisht nese jane te abonuar apo jo ne njeren nga paketat e DIGITALB, me vetem 2000 Lek/Muaj, kane mundesine te shikojne 20 premiera ne muaj ne Digi Gold dhe 1 muaj akses ne videoteken Popcorn.

Per here te pare me DIGIPLAY, shėrbimi VOD i Digitalb perveē menyres se perdorimit te ofruar deri me sot do te jete i aksesueshem edhe nepermjet nje lidhje interneti.
Reply With Quote
  #6  
Old 18-04-2014, 22:56 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 65 Times in 49 Posts
Country: Country Flag
Default Te reja nga Tring

Pas kalimit tė plotė nė formatin MPEG-4. i cili i mundėson platformės satelitore Tring mė shumė hapsirė pėr kanale dhe cilėsi mė tė mirė audiovizive,
ore mė parė janė shtuar nė listėn e kėsaj platforme disa kanale tė reja vendase e ndėrkombėtare.

DigiSofia njė kanal tematik me programacion pėr fėmijė pjesė e platformės kabllore digitale AlfaCable me qendėr nė Tiranė.
Pėrveē DigiSofia nė Tring flitet se, sė shpejti do tė shtohen edhe kanalet e tjera tė kėsaj platforme,
si DigiNovela, DigiPlanet, DigiDrame, DigiHistori, DigiShqip, DigiAksion dhe DigiKomedi.
Pjesė e platformės Tring janė bėrė gjithashtu kanalet e njohura shqiptare si TVSH, KOHA TV, Club TV dhe Elrodi TV.

Kanalet ndėrkombėtare Fox Channel dhe Travel Channel tė titruara nė shqip tashmė janė listuar nė paketėn e Tring Satelit.
Fox Channel ėshtė njė kanal i larmishėm me serialet mė tė suksesshme amerikane, angleze, austaliane, kanadeze etj.,
ndėrsa kanali Travel ėshtė njė kanal me emisione lifestyle, dokumentare e reality. Travel Channel ėshtė pjesė e grupit mediatik Discovery.

Duket qartė se platforma Tring, po zgjeron dukshėm aktivitetin e saj nė shėrbim tė publikut dhe vizionit tė saj nėn slloganin “Pėrtej kufijve”,
javė mė parė u zyrtarizua edhe bashkėpunimi me Albtelecom ku falė tė cilit kanalet e Tring do tė transmetojnė edhe nė platformen IPTV, ALBtv.
Gjithashtu pritet qė nė ditėt nė vijim tė prezantohet edhe web faqja e re tring.tv, me njė imazh tė ri dhe mė tė kuruar.

Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to balili For This Useful Post:
periklis6 (19-04-2014), tani1 (19-04-2014)
  #7  
Old 19-04-2014, 00:30 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 65 Times in 49 Posts
Country: Country Flag
Default Ndryshime ne kanale

Jane duke transmetuar free kanalet Gjermane Pro 7HD,Sat1Hd,SixxHd,Kabel 1HD,
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to balili For This Useful Post:
tani1 (19-04-2014)
  #8  
Old 01-05-2014, 10:30 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 65 Times in 49 Posts
Country: Country Flag
Default Mediaset Espania

Mediaset Espana ka transmetuar nė tė tetė rrjetet e tij, nė pikun e shikueshmerisė, spotin e realizuar pėr tė protestuar kundėr vendimit tė Gjykatės sė Lartė, e cili ka refuzuar kėrkesė padine e njė grupi televizionesh komerciale, tė ndėrmarrė nė 6 maj pėr mbylljen e disa kanaleve private nė digital tokėsor, pėrfshirė kėtu dhe dy kanalet e Mediaset (La Siete dhe Nueve). Mediaset kontrollon 41.55% tė filialit spanjoll nė bordin drejtues tė tė cilit janė ulur Fedele Confalonieri (si Zv. President) dhe Pier Silvio Berlusconi. Nė total, rrjetet e Mediaset Espana (Telecinco, Cuatro, FDF, Boing, Divinity, Energy, La Siete dhe Nueve) kanė njė audiencė tė pėrditshme qė ėshtė rreth 30%. Spoti i animuar tregon personazhet e njė familje qė kalojnė rrugėn tė sigurtė mbi vijat e bardha, ndėrsa semafori ėshtė jeshil pėr kėmbėsorėt; Megjithatė, njė makinė e zezė parakalon tė tjerat dhe shtyp dy nga pjestarėt e familjes sė lumtur. Spoti mbyllet me fjalėt «nė kujtim tė La 7 dhe La 9». Sė bashku me rrjetet e tjera (Net TV, Veo Television, Union de Televisiones Comerciales en Abierto (Uteca) dhe Atresmedia), Drejtori i Pergjithshem i Mediaset Espana, Paolo Vasile, kishte paraqitur nje padi nė Gjykate duke kėrkuar anullimin e vendimit – i parashikuar nga njė vendim i qeverisė Zapatero qė daton nė vitin 2010 pėr ndarjen e frekuencave dixhitale – ndėrkohe qė ka njė kerkese padi ne Gjykatėn Kushtetuese. Gjykata, megjithatė, vendosi ndryshe, «duke ēuar perpara» vendimin e Ministrit tė Industrisė, Jose’ Manuel Soria, qe eshte aplikimi i asaj qė ėshtė vendosur nga Qeveria e kaluar, pėr tė mbyllur 9 kanale tė TDT. Vasile e ka quajtur «monstruoze» masėn e ndermarre, duke shtuar se «pėr njė gabim formal tė njė Qeverie qė nuk ėshtė me jemi tė detyruar pėr tė mbyllur dy kanale».
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to balili For This Useful Post:
mondi75 (03-05-2014)
  #9  
Old 29-07-2014, 22:33 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 65 Times in 49 Posts
Country: Country Flag
Default kanale te reja

Arena Sport 1 Serbia - 23E - FTA

11683 V
DVB-S/QPSK
MPEG-4 2734 5/6

idman azerbaijan on DIGITURK
Eutelsat 7°E 11492 V 30000 Cryptoworks keys ok
Reply With Quote
  #10  
Old 14-10-2014, 17:34 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 65 Times in 49 Posts
Country: Country Flag
Default

Sot ndeshja midis Serbise dhe Shqiperise do transmetohet free nga Supersporti,suksese kombetares tone
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe