Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

tuner C, sunray sr3

Albania

Reply
  #1  
Old 04-12-2012, 01:56 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
kumanovari kumanovari is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 5
Thanks: 4
Thanked 0 Times in 0 Posts
Country: Country Flag
Default tuner C, sunray sr3

posedoj njė sunray sr3, mirėpo nuk mundem tė kėrkoj kanalet nė kabllovik ( cable) sepse ne listė figurojnė tė gjithė satelitėt si dhe dvb-t, por jo dvb-c. Ka ndokush tė mė orientojė ? Faleminderit paraprakisht...
Reply With Quote
  #2  
Old 04-12-2012, 14:43 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
TOGREF's Avatar
TOGREF TOGREF is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 199
Thanks: 9
Thanked 53 Times in 33 Posts
Country: Country Flag
Default

shoku me sa di une listen e kabllorit e kontrollon ai qe ka kanalet(operatori), ndoshta gabohem po ne kete mes nuk kane me pune frekuencat.
Reply With Quote
  #3  
Old 04-12-2012, 17:56 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
kumanovari kumanovari is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 5
Thanks: 4
Thanked 0 Times in 0 Posts
Country: Country Flag
Default

Po i nderuar, tė kuptoj plotesisht, por problemi eshte se une nuk e shoh dvb-c, keshtu qė nuk mundem tė kėrkoj kanalet fare. Nėse unė shoh dvb-c, bėj scan dhe hapen kanalet.
Reply With Quote
  #4  
Old 04-12-2012, 19:04 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
plakusat2000's Avatar
plakusat2000 plakusat2000 is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 13
Thanks: 4
Thanked 4 Times in 3 Posts
Country: Country Flag
Default

E SHEH POR DUHET TE NDERROSH IMAGIN E SUNRAY 4
SHIH KETU DHE PASTAJ VEPRO
http://www.sat-universe.com/showthre...224075&page=14

ATY KU SHKRUAN (CHOOSE TUNER)
__________________
HUMAX STARSAT TRUMAN DIGITALLWORLD WORLDBOX METABOX
EDISION VANTAGE OPTIBOX DREAMBOX
DREAMBOX GOLDMASTER
DIABLO DRAGON MATRIX XCAM

Land of the Eagle
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to plakusat2000 For This Useful Post:
carlos21 (04-12-2012)
  #5  
Old 05-12-2012, 09:58 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
gentianmilo's Avatar
gentianmilo gentianmilo is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 76
Thanks: 0
Thanked 27 Times in 22 Posts
Country: Country Flag
Default

Pershendetje,ketu http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=223950 ke driverat e rinj per trial tuner per DM800 SR3 DHE SR4,si per imazhet OE1.6 dhe OE2.0
Reply With Quote
  #6  
Old 05-12-2012, 17:43 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
kumanovari kumanovari is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 5
Thanks: 4
Thanked 0 Times in 0 Posts
Country: Country Flag
Default

Faleminderit shumė gentianmilo, sigurisht se do te provoj mė vonė kėtė trialtuner 20b...Din tė mė thuash kėta driver funksionojnė me tė gjithė imazhet apo duhet ndonjė version specifik...?
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:00.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe