Diskutime per aparate satelitore.

gertl

Registered
Messages
522
Vertet eshte kaq i mire ky VU+Duo apo per momentin osht i shtrenjte dreambox 8000HD dhe i beni reklame ketij receiveri? Pyetja ime eshte pra mund te krahasohet vetem me DM 8000 HD apo ka edhe receivera te tjere qe mund te jene te barabarte me kete VU+DUO. Personalisht kam lexuar shume per kete receiver dhe me pelqen shume por sic jemi ne shqiptaret pak skeptike per momentin nuk dua te nxitohem per ta blere. Do pres edhe ca kohe dhe do shof ndoshta deri atehere ka ra edhe pak ne cmim. Por doja vertet te dija avantazhet dhe disavantazhet qe ka ky receiver ne krahasim me DM 8000 HD.
Kalofshi gezuar
 

alidemsi

Registered
Messages
22
Kam degjuar vertet fjale goxha te mira per kete VU+DUO. Biles disa qe e kane, thone qe osht edhe me i mire se DM 8000 HD, por kush e di. Problemi osht a do kete suport te vazhdueshem apo jo se ky osht halli me i madh per nje receiver.
Kalofshi mire
 

fobo

Registered
Messages
118
Sa per suportin tani nuk ka me dyshime. Para 1 viti kur doli ne treg mbase mund te kishte pikpytje. Po tani suporti eshte ngritur ne menyre eksponenciale. Ke imazhin zyrtar qe permisohet vazhdimisht dhe nje lum imazhesh te tjerea nga te gjithe grupet kryesore. Mund ti shtosh tuner dvb-t apo wireless usb, cccam emu e ke full
Me teper se kaq ca mund te behet per nje apart.

Une po mendoja per vllain e tij te vogel VU+ Solo, se kushton me lire (260Euro me shipping nga Germania) dhe ka permasa me 'normale', per vendin ku do e vendos.
 

guri68

Registered
Messages
35
Kam degjuar vertet fjale goxha te mira per kete VU+DUO. Biles disa qe e kane, thone qe osht edhe me i mire se DM 8000 HD, por kush e di. Problemi osht a do kete suport te vazhdueshem apo jo se ky osht halli me i madh per nje receiver.
Kalofshi mire

Une e kam nje vu+duo qe 6 muaj te them te drejten qe asht nje reciver shum i bukur edhe supot ka shum te mir deritash
per dm800hd nuk kam por isha nis qe ta blej nje dm800hd kur e pash u qudita
pyte se cili ishte me i mir me than qe vu+duo asht shum ma i mir
une e perdori vu+duo me multibot asht fantastik deri tash
 

vorrabomsi

Registered
Messages
73
Sa per suportin tani nuk ka me dyshime. Para 1 viti kur doli ne treg mbase mund te kishte pikpytje. Po tani suporti eshte ngritur ne menyre eksponenciale. Ke imazhin zyrtar qe permisohet vazhdimisht dhe nje lum imazhesh te tjerea nga te gjithe grupet kryesore. Mund ti shtosh tuner dvb-t apo wireless usb, cccam emu e ke full
Me teper se kaq ca mund te behet per nje apart.

Une po mendoja per vllain e tij te vogel VU+ Solo, se kushton me lire (260Euro me shipping nga Germania) dhe ka permasa me 'normale', per vendin ku do e vendos.

Pershendetje fobo
Doja te te pyesja ca ndryshimi kane midis tyre keta te dy, pra duo dhe solo dhe nese dhe a ja vlen me harxhu kaq lek per VU+Solo?
Kalofsh mire
 

fushkrujs

VIP
Messages
1,123
Pershendetje fobo
Doja te te pyesja ca ndryshimi kane midis tyre keta te dy, pra duo dhe solo dhe nese dhe a ja vlen me harxhu kaq lek per VU+Solo?
Kalofsh mire

sjam fobo por besoj se me lejohet,
ndryshimi esht se Duo ka procesorin me te shpejt,
nje vend me shum per te lezuar kartat,nje display dhe ku mundesh te fusesh harddrive (spi di ta them ne shqip:rolleyes:)
 

fobo

Registered
Messages
118
per vec atyre qe permenden me poshte DUO ka dhe 2 tunera satelitore dhe 1 porte usb me teper nga pas. Ata qe e kane dhe review-t e ndryshme jane shume pozitive
 

TOGREF

Registered
Messages
199
Pershendetje fobo
Doja te te pyesja ca ndryshimi kane midis tyre keta te dy, pra duo dhe solo dhe nese dhe a ja vlen me harxhu kaq lek per VU+Solo?
Kalofsh mire


duo eshte dual tuner kurse tjetri eshte tuner solo + dual e ka procesorin 400 mhz kurse solo 350. cdo prodhim ka te mirat dhe te metat e veta + e gjithe kjo teknollogji eshte per vete ne zhvillim e siper. dreambox 800 hd origjinal ka perparesite etij kurse vu+ duo ka zaping me te shpejt te kanaleve gati si enigma 1. po vu + duo ka nxjerre probleme vetem ne audion ne dalje doolby sourrond te kanalet hd nuk arrin ta nxjerri 100% kete karakteristike. pastaj tregu esht i hapur per te gjithe dhe te gjithe mund te zgjedhin po une nga experienca i them miqve ktu ne forum qe per nje shpenzim ekonomik ja vlen 1 VU+solo kurse per ata qe kane ja le ne dore te zgjedhin midis db800 hd se ose vu+duo te 2 jan fantastik.
 

vorrabomsi

Registered
Messages
73
Pershendetje
Doja tju flaenderoja te gjitheve per kete info se me thon te drejten mu ka ngrejt edhe mu menia per kete VU+DUO por thashe po marr nje informacion dhe te shof pas nja 2 apo 3 muajsh them se do ta porosis 1 ne Gjermani se kom nja dy shoke aty qe mund te ma gjejne.
Rrofshi cuna dhe njehere dhe kalofshi mire
 
Top