Digi Cablu Chat

marae

Registered
Messages
4
Buna, ca si cei de mai sus nu am key-urile ptr.Digi cablu. Daca cineva din cei care au dat dovada de multa rabdare rupindusi din timpul lor pentru ai sfatui pe incepatori(necunoscatori) mai are timp, rog ajutor. Multumiri anticipate.
 

marae

Registered
Messages
4
ASiX88796LF multumesc f mult

Am introdus cu editorul primele key dar nu am gasit "AutoRoll.Key" si rezultatul e ca merg f multe dar "BBC Knowledge" , "ViasatExplorer", "HistoryChanel" nu merg
Ai idee pe unde gasesc AutoRoll.Key ?

Multumesc f mult
tot respectul
 

zonny

Registered
Messages
31
E si normal avand in vedere ca au aparut la comercializare pe toate site-urile de anunturi tot felul de "cutiute" care stiu sa decodeze cu key... R_s-ul...
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374
Nu prea au avut de castigat cu trecerea pe N3 la sat la cablu ar scrie faliment pe Gigel :mecry: :)
 

diabloss

Registered
Messages
8
...mda eu citesc o linie cccam prin intermediul oscam prin dvbapi si newcamd...teoretic ar trebui sa pot citi keys-urile alea de N2 prin aceeasi metoda.
adica ma gandesc ca ar fi de tot rasul ca pot citi keys N3 si sa nu pot citi pe cele de N2 prin metoda Oscam+DVBAPI + Newcamd
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374
...mda eu citesc o linie cccam prin intermediul oscam prin dvbapi si newcamd...teoretic ar trebui sa pot citi keys-urile alea de N2 prin aceeasi metoda.
adica ma gandesc ca ar fi de tot rasul ca pot citi keys N3 si sa nu pot citi pe cele de N2 prin metoda Oscam+DVBAPI + Newcamd

Nici macar teoretic nu se poate,pentru ca nu e acelasi algoritm
 

raks67

Registered
Messages
4
sal , ma ajuta si pe mine cineva cu un cfg pentru dm800 ? am incercat cu diferite emu dar bezna , multumesc
 

raks67

Registered
Messages
4
key am , am incercat cu cccam si mgcamd dar cu niciunul nu deschide cele codate de pe cablu , pe un dbox2 al unui prieten deschide cu mgcamd 1.35a . Am incercat cu cfg-urile lui mgcamd 1.35a E2 si softcam.key exact cum e in dbox2 , am dat calea corecta in mg_cfg spre fisiere respectiv /usr/keys dar bezna . Este vreo chichita care nu o stiu eu ? ca nu inteleg ce se intimpla . Mersi pt info
 
Top