Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Kerkoj ndihme:

Albania

Reply
  #1  
Old 05-07-2012, 11:14 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
PREDATOR70's Avatar
PREDATOR70 PREDATOR70 is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: TIRANA ,ALBANIA
Posts: 23
Thanks: 1
Thanked 4 Times in 3 Posts
Country: Country Flag
Default Kerkoj ndihme:

Ju lutem nese eshte e mundur te me ndimoni, kam blere nje hard disk te jashtem dhe spo e ve dot ne pune, kam dreambox 800 hd pvr, kam provuar me imazhe dreamelite, edgnemesis dhe se fundi dreamelite 1.33 v3 sim 2.01 origjinal dreambox dhe prap pa sukses, hard diskun e kam formatuar ne fat32 por dreamboxi sma njeh, nese eshte e mundur me ndimoni, ju pershendes.
Reply With Quote
  #2  
Old 05-07-2012, 11:33 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
gangoja gangoja is offline
Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 107
Thanks: 33
Thanked 18 Times in 11 Posts
Country: Country Flag
Default

Un nuk kam hard disk vete po provoje njehere me opcionin device manager a ta njef, nqs nuk e gjen dot kete opcion tek imazhi qe ke instalo TS panel te fundit dhe e ka kete opcion tek tools, shpresoj mbase del ndonje gje.
Reply With Quote
  #3  
Old 05-07-2012, 12:12 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
PREDATOR70's Avatar
PREDATOR70 PREDATOR70 is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: TIRANA ,ALBANIA
Posts: 23
Thanks: 1
Thanked 4 Times in 3 Posts
Country: Country Flag
Default

Flm gango, e kam provuar te shkoj tek device manager por pa rezultat, te pershendes shoku.
Reply With Quote
  #4  
Old 05-07-2012, 13:34 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
remax96 remax96 is offline
Senior Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 157
Thanks: 49
Thanked 76 Times in 44 Posts
Country: Country Flag
Default

Formatimin fat32 e njeh vetem imazhi PLI.Nese do ta perdoresh me imazh tjeter, duhet ta formatosh me ex fat 3,dhe me pas ti besh mount. Kalofsh mire.
Reply With Quote
  #5  
Old 05-07-2012, 13:39 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
PREDATOR70's Avatar
PREDATOR70 PREDATOR70 is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: TIRANA ,ALBANIA
Posts: 23
Thanks: 1
Thanked 4 Times in 3 Posts
Country: Country Flag
Default

ju faleminderit remax96, do te veproj sic me thoni ju dhe shpresoj te kete sukses, ju pershendes.
Reply With Quote
  #6  
Old 05-07-2012, 14:51 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
xoninet xoninet is offline
Banned
Senior Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 34
Thanks: 38
Thanked 53 Times in 20 Posts
Country: Country Flag
Default

kjo puna jote ėshtė ? a mundesh ta formatosh njė PC pa HDD kur nuk e njeh at JO qka duhet bėsh ti, shi pak foto e shihni ku e kam ber rrethin e kuq aty gjindet nji mbajts apo qka ti them nxjerre ndrro vendin deri sa te njoh DM HDD
Reply With Quote
  #7  
Old 06-07-2012, 10:03 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
PREDATOR70's Avatar
PREDATOR70 PREDATOR70 is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: TIRANA ,ALBANIA
Posts: 23
Thanks: 1
Thanked 4 Times in 3 Posts
Country: Country Flag
Default

xoninet, te me falesh por spo te kuptoj kur thoni nderro vendin ke shenja e kuqe, si duhet ndrru p.sh. anen e majte me e vendos djathtas dhe anasjelltas apo si, si ta bej qe duke i nderruar vendin ta njohi DM HDD, te me falesh per sqarimin qe kerkoj dhe ju pershendes.
Reply With Quote
  #8  
Old 06-07-2012, 11:39 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
xoninet xoninet is offline
Banned
Senior Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 34
Thanks: 38
Thanked 53 Times in 20 Posts
Country: Country Flag
Default

te e kuqja ka nji pjes te vogel hddja i sheh dy te bardha qe duken por i joti ka nji ska lidhje qfar ngjyre esht, aty ka 3 apo 4 opsionet me tela nga 2 e nxjerr e fut te tjetra deri s ate njoh-- DM JA ,,sdi sa po jam i kjart edhe un
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe