NERIT GREECE

empb

SU Team: It's All Good (Fausto v1.45/Newcamd/vplug
Staff member
Administrator
Messages
10,280
Guys any word what happened to this frequency all I am getting is a feed nothing else today? :(


3.0°E 12715.00 H Europe DVB-S2 QPSK 18907 2/3

Looks like NERIT (N1) has left that freq [also TV5 Europe left :confused:], its still ok here on the other freq (12732V SR 16750 "N1" (NERIT)).
 

sstylianou

Registered
Messages
452
Problem it was working early in the morning now is just nothing I wonder what these guys are playing at as the signal on the other frequency is awfully weak.
 

sstylianou

Registered
Messages
452
It is working again on that Frequency and way after the world cup final how convenient of them I may add thank heavens is back.:)
 

georgeflu

Registered
Messages
485
as I know, this frequency belongs to NOVA as feeders for terrestrial transmitters. but terrestrial viewing has already stopped (and users have changed to satellite) so if this frequency is not already stopped, it will happen the next days.
 

ledra

Registered
Messages
76
Καλημέρα.
Φίλε κι εγω δεν εχω σήμα (Νοτια Αττικη). Ενω ολα τα αλλα σ'συτό τον δορυφορο , τα βρισκω με καλο σημα (1μ πιατο).
Μαλλον χρειαζεται ταρατσα και ξαναρύθμιση...:wavinghismilie5pb:
Φίλοι, απο την Λαρνακά, Κυπρος, επειδη το σήμα ητα;ν οριακό με δισκο 1.2 μετρων, αναγκάστικα να βάλω ποιο μεγάλο δίσκο. Με 1.2 μετρα, μερικες συχνοτητες ηταν ΟΚ, ενω μερικες άλλες οχι. Ledra
 

tamkai

Registered
Messages
2
N1-Nhd

Από σήμερα το πρωί πέσαν και αυτά.
Κάποιο νέο?
Παίζει μόνο το Nsports
 

Serafeim

Registered
Messages
202
I mean you cannot watch these channels at all receivers (for example i can watch them @ my technomate 5402 m1 but not at edision miniplus highspeed).
 

william-1

Feed Hunter
Messages
4,381
Signal ok here in the UK on this new frequency 12734 V 16752 S/R
All 3 channels Nerit Sports fta
 

Satman75

Registered
Messages
45
Παιδιά από Κύπρο με 1μ δεν βγαίνει η συχνότητα. :mecry:
Θα μιλήσω και με ένα πολύ γνωστό feedhunter (που έχει μεγαλύτερες κεραίες )να μου πει τι γίνεται ....
 

Satman75

Registered
Messages
45
Παιδιά απλά αναφέρω ότι για πρώτη φορά επισκέφτηκα μόλις τώρα το Cy Satellite Center. Τα λόγια περιττέυουν ...
15 τηλεοράσεις (μέχρι και 4Κ)και δεν ξέρω πόσα receivers..... από dvb2000 (Nokia 9600s μέχρι dreambox 8000 και Vu Plus Solo 2) :thum::thum:
Στο θέμα μας τώρα ... τα κανάλια στις 12734 Ver τα βγάζει με 80cm κεραία. Αρα όσοι έχουμε κεραία από 80εκ και άνω και δεν βγάζουμε την συγκεκριμένη συχνότητα πρέπει να κοιτάξουμε τις κεραίες μας ... :mecry:
Κύπρο σ'ευχαριστώ για όλα (και για το δωρεάν ιντερνετ που μου δίνεις)
Facebook: Cy Satellite Center ..... Respect :shoot:
 

ledra

Registered
Messages
76
Παιδιά από Κύπρο με 1μ δεν βγαίνει η συχνότητα. :mecry:
Θα μιλήσω και με ένα πολύ γνωστό feedhunter (που έχει μεγαλύτερες κεραίες )να μου πει τι γίνεται ....
Ηι,
Απο Λαρνακα, Κύπρο και με δισκο 1.20μ, μερικες συχνότητες το σίμα ήταν οριακο. Μερικες ωρες ηταν ΟΚ και μερικες ωρες τιποτα. Τώρα με δισκο 1.80μ όλα καλά. Τώρα οσον αφορα τα κλειδιά ΒΙΣΣ, το Ν HD και το Ν Sports ανοίγουν κανονικά, ενώ το Ν1 δεν ανοιγει με τιποτα, ουτε και με MGcamd.
 
Last edited:

cyclades

Registered
Messages
544
Παιδιά απλά αναφέρω ότι για πρώτη φορά επισκέφτηκα μόλις τώρα το Cy Satellite Center. Τα λόγια περιττέυουν ...
15 τηλεοράσεις (μέχρι και 4Κ)και δεν ξέρω πόσα receivers..... από dvb2000 (Nokia 9600s μέχρι dreambox 8000 και Vu Plus Solo 2) :thum::thum:
Στο θέμα μας τώρα ... τα κανάλια στις 12734 Ver τα βγάζει με 80cm κεραία. Αρα όσοι έχουμε κεραία από 80εκ και άνω και δεν βγάζουμε την συγκεκριμένη συχνότητα πρέπει να κοιτάξουμε τις κεραίες μας ... :mecry:
Κύπρο σ'ευχαριστώ για όλα (και για το δωρεάν ιντερνετ που μου δίνεις)
Facebook: Cy Satellite Center ..... Respect :shoot:

Καλημέρα κι απο μενα.
Οταν πρωτοβγηκε η συχνοτητα στον αερα ,κι εγω με 1μ δεν ειχα καθολου σημα.... :confused:.... (Ν/Δ Αττικη).
Ταρατσα , λιγο το πιατο ,και ΟΚ.....:clapping:... ( 12733V 16750 ).
Τωρα και τα τρια καναλια ελυθερα και με πολυ καλο σημα....:thum:
 
Last edited:

jimmyz

Registered
Messages
15
Προς πάσαν χρήσιν:
2it55w8.jpg


91mdsn.jpg


qp09wl.jpg


295wm5u.jpg
 
Top