7E-Bein Sport 1-2-3 .. Turk kanallar

SysuB

Registered
Inverto black lnb,Hassas uydu bulucu,tb serisi tv karti kullanarak sinyal yakalamak cok baska bir boyut.
Benim kullandigim sistem inverto black ultra SS2 HD PCI kart 80 lik neta canak ile 1 sene boyunca feedleri sikintisiz izledim ancak izmirde hava gunesliyken vanda yagmurlu olabilir.Bu tarz hava sartlarinda sinyallerde dusus oldugundan kirilmalar yasamistim.Ayrica hangi sinyale gore ince ayar cekildigide onemli benim bildigim.

achilliess

Registered
Feed'lerde her zaman sinyal olmaz zaten...

Ayrıca feed'lerin frekansı da her zaman aynı frekans olmaz.

Yine ayrıca feed'lerin sembol oranı da her zaman aynı olmaz.

Yine ayrıca, feed'lerden aktarım bazen modülasyon kodlamalı olarak gönderilebilir. Modülasyon kodlamalı gönderilince, ya sinyal alınamaz, ya da sinyal seviyesi düşer.

Her bir feed frekansın, yayınlandığı gün ve saate göre gelişkin ekipmanlarla analiz edilmesi gerekir. Analiz neticesine göre de rastgele günlerde aktif edilen bazı frekanslardan, bazı ekipmanlarla neden sinyal alınamadığının sebebi açıklanabilir. Örneğin; Profesyonel ve pahalı TBS6903 - 6983, kartlar multistream kodlamalı frekanslardan sinyal alabilirken, sıradan tv kartları sinyal alamazlar. ( Yani gelişkin ekipmanlar derken, anlatmak istediğim anlaşılmıştır umarım. )

- Bir önceki mesajımda bahsettiğim anten ekipmanları, kaliteli uydu bulucularla ince ayarı yapılmalı,

- Profesyonel tv kartları kullanılarak, aktarımdan alınan 1 dakikalık video parçası, Transedit, Tsreader gibi analiz araçları ile analiz edilmeli,

Bu işlemlerden sonra, normal ekipmanlarla neden sinyal alınmadığının sebebi ancak açıklanabilir.

Ben kendi ekipmanlarımla bahse konu frekanslardan sinyal alıyorum.

Sinyal alamayanların, ya anten ekipmanları ayarsızdır. Ya da sinyal alma ekipmanlarının( tv kartı, receiver ) tuner özellikleri uygun değildir.

Boş zamanımda sizlerin sinyal alamadığı frekansları analiz edip, sebebine ilişkin görüşümü ayrıca bildiririm. Tabi zamanım uygun olduğu takdirde...

Hasılı kelam; mevzu anten boyutlarının yetersiz kaldığı üzerine idi. Ben de bu uydu için anten boyutlarının yeterli olduğunu belirtmek için, bu kadar detaylı açıklamalar yapmak zorunda kaldım.

Selamlar
Feed yayınlar ile ilgili tespitin cuk diye oturmuş gerçekten, güzel tespitler yapmışsın, bunların tamamının tecrübe ile sabit olduğunu düşünüyorum.

Benim tecrübelerime gelirsek eğer evet 7doğu uydusundaki europe - A feedlerini 85’lik anten ile alamadım. 1.20 anten ile istanbuldan ancak alabildim yakalayabildiğim max değer ise sinyal 68 kalite 71 buna rağmen tüm dikey polariteler gelmedi birkaç yatay tp içinde bunu söyleyebilirim. 1 haftadır sürekli ince ayar yapıyorum antene ama henüz stabil bir ayar tutturamadım. 7e için 7/24 canlı sinyal olan bir frekans var oda 11011 V 7200 burdan ayar yapılabilir.

serkanguzel

Registered
Selamlar
Feed yayınlar ile ilgili tespitin cuk diye oturmuş gerçekten, güzel tespitler yapmışsın, bunların tamamının tecrübe ile sabit olduğunu düşünüyorum.

Benim tecrübelerime gelirsek eğer evet 7doğu uydusundaki europe - A feedlerini 85’lik anten ile alamadım. 1.20 anten ile istanbuldan ancak alabildim yakalayabildiğim max değer ise sinyal 68 kalite 71 buna rağmen tüm dikey polariteler gelmedi birkaç yatay tp içinde bunu söyleyebilirim. 1 haftadır sürekli ince ayar yapıyorum antene ama henüz stabil bir ayar tutturamadım. 7e için 7/24 canlı sinyal olan bir frekans var oda 11011 V 7200 burdan ayar yapılabilir.
Feed frekansları video aktarımı için canlandırıldığı zaman, her zaman aynı sinyal - kalite değeri ile aktif olmazlar. Bazen normal kalite değerinin altındaki bir değerle de aktif edilirler. Sebebi; yayıncı, feed frekansının sinyalinin kolayca yakalanmasını istemez. Bu durumda kalite bir miktar düşürülür.

Dvb-s2 feed'lerde, sembol oranının da düşük olması, "kalite" değerinden sinyal alımını biraz daha güçleştirir. Eğer tv kartının tuner katındaki demodülatörün "alt eşik seviyesi" yüksek ise, sinyal alınamayabilir de...

Sinyal alımını zorlaştıran bir başka etken; kullanılan antenin kalitesidir. Antenin bombesi sinyali verimli toplayamıyorsa, anten çapı büyükte olsa işe yaramayacaktır. Antenler imal edilirken, presten çıktıktan sonra ısıtılır ve ardından soğuk suya batırılır. Bu işlemle anten şoklanmış olur. Böylece anten, dış ortamda sıcaktan - soğuktan şekil değiştirmeden formunu korumuş olur. Uyduruk yerli üretim antenlerin çoğu şoklanmadan satışa sürülüyor. Feed'lerden düzgün sinyal almak için, Triax gibi kaliteli markalara yönelmek gerekiyor.

Yani anlaşılacağı üzere, çok sayıda sebep var.

pamuk611

Registered
Feed frekansları video aktarımı için canlandırıldığı zaman, her zaman aynı sinyal - kalite değeri ile aktif olmazlar. Bazen normal kalite değerinin altındaki bir değerle de aktif edilirler. Sebebi; yayıncı, feed frekansının sinyalinin kolayca yakalanmasını istemez. Bu durumda kalite bir miktar düşürülür.

Dvb-s2 feed'lerde, sembol oranının da düşük olması, "kalite" değerinden sinyal alımını biraz daha güçleştirir. Eğer tv kartının tuner katındaki demodülatörün "alt eşik seviyesi" yüksek ise, sinyal alınamayabilir de...

Sinyal alımını zorlaştıran bir başka etken; kullanılan antenin kalitesidir. Antenin bombesi sinyali verimli toplayamıyorsa, anten çapı büyükte olsa işe yaramayacaktır. Antenler imal edilirken, presten çıktıktan sonra ısıtılır ve ardından soğuk suya batırılır. Bu işlemle anten şoklanmış olur. Böylece anten, dış ortamda sıcaktan - soğuktan şekil değiştirmeden formunu korumuş olur. Uyduruk yerli üretim antenlerin çoğu şoklanmadan satışa sürülüyor. Feed'lerden düzgün sinyal almak için, Triax gibi kaliteli markalara yönelmek gerekiyor.

Yani anlaşılacağı üzere, çok sayıda sebep var.

bir ara next 60 cm canak antenler çok güçlü sinyal alınıyor, triax gibi bildiğiniz başka markalar varmı