Digi Cablu Chat

danielul

Registered
Messages
6
paulino si d3xt3r este ultima data cand va avertizez si e valabil pentru toti , aici nu se posteaza key , keyle sunt la sectiunea nagravision si numai acolo.

Poate lasi si un link, ceva @gogoman, daca estia sa scrupulos... :)
GLUMESC! (am gasit)
 
Last edited:

Supaplex

Registered
Messages
9
Keya e valabila pina vineri, bazat pe faptul ca se schimba inainte de meci. De N3 nu stiu nimic si chiar nu cred ca trec poate HD-urile dar numai atunci cand le pun si pe DTH.
Ce rost are sa treci la N3 cand tu ai liste de asteptare la receptoare si cam-uti. Pe DTH au trecut ca nu mai venea nimeni sa se aboneze.

Schimbatul cheilor nu are nici o legatura cu meciurile, care sunt pe TVR1 si TVR HD, canale necodate...
 
Last edited:

gogoman

Moderator
Messages
1,374
Exact aceeasi nebunie a fost in 2010 inainte de trecerea la Nagra3 pe sat , e posibil sa fie aceeasi problema acuma cu cablul.
 

MARIUSEON

Registered
Messages
17
Asa a fost si la celalant campionat mondial, zilnic stress, nu au bani de N3, N4, la cate tari au abonatii x xx$ cartela.., ei nu au bani de aparate sa dea dar sa schimbe ceva! :D
 

Supaplex

Registered
Messages
9
Exact aceeasi nebunie a fost in 2010 inainte de trecerea la Nagra3 pe sat , e posibil sa fie aceeasi problema acuma cu cablul.

Exista 2 diferente semnificative fata de digi satelit:
1. daca nu ai macar abonament de baza, nu poti sa vezi nici un canal, degeaba ai diverse scule "alternative"
2. pe satelit TOATE canalele erau codate, asa ca la un schimb de coduri nu mai vedeai nici un canal, pe cand la cablu pachetul de baza e necodat

Oricum este si N3 pe cablu, dar au inca foarte multe cartele N2 in functiune, e greu sa le schimbe pe toate. Eu cred ca fac schimbarea asta de chei ca sa irite pe cei care folosesc sculele "alternative" si sa-i determine sa comande decodoare de la ei.
 

gogoman

Moderator
Messages
1,374
Eu nu as zice ca e asa pentru ca avand in vedere ca inca de anul trecut au inceput sa introduca noile module SmarDTV care au securitate Kudelski si la un pret destul de mic , nu ar fi ceva iesit din comun sa schimbe si cardurile,iar cat priveste cardurile cablu acestea au securitate Nagra2 CAS6 nicidecum Nagra3.Si mai e am un motiv pentru care cred ca e asa si anume ca prea mult timp cablul a mers pe Nagra2 cu aceleasi key si acuma i au apucat schimbatul keylor.Ceea ce fac ei sunt teste pentru ca orice bine cunoscator al sistemului si care are conservele adecvate stie unde sa se uite dupa key in momentul in care le schimba.
 
Top