Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Lajme te reja

Albania

Reply
  #41  
Old 25-05-2019, 16:37 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 3
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default

Finalja e Champions League ne formatin 4k Ne kanalin Rai 4K ne Satelitin Hot Bird 13est
Reply With Quote
  #42  
Old 03-08-2019, 09:59 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 835 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

abonimin pėr 1 vit tė plotė, paguaje me kėste ēdo muaj nė posta shqiptare pikat e shitjes RTSH apo nė bankėn ku kalon paga juaj dhe pėrfito FALAS pėr gjatė gjithė abonimit katalogun me mijėra evente..!
Prej dates 26 majė 2020, platforma Digital Rtsh ne satelit Eutelsat 16°E, do te transmetoje vetem ne formatin MPEG 4. Frekuencat e reja
12453 H 30000
11235 V 30000
11478 H 30000
10278 H 27500
10766 V 30000
Cilesi me e larte e figures dhe zerit ne SD dhe HD.
Kanale te reja nderkombetare e shqiptare FALAS! dhe me pages
Te gjithe kanalet e Rtsh digital ne satelit do te mund te shihen vetem nepermjet dekoderave High Definition.
Prandaj tani Digital Rtsh sjell edhe rtsh, tokesor dhe satelitor per te gjithe, me abonimi
Kalo tani ne HD dhe mos humb asgje...

KUJDES!! Kjo oferte per Rtsh vlen deri ne fund te muajit 30 Qeshori 2020... RTSH Test...!!
RTSH Sat
RTSH 1 HD
RTSH 2 HD
RTSH 3
RTSH 4
RTSH 5 HD
RTSH Plus HD
RTSH 24 HD
RTSH Shqip HD
RTSH Muzik
RTSH Gjirokaster
RTSH Kuvend HD
RTSH korēa
RTSH Film HD
RTSH Familje HD
RTSH Femije
RTSH Kide
RTSH Sport HD
RTSH Sport 1 HD
RTSH Sport 2 HD
RTSH Sport 3 HD
RTSH Sport 4 HD
RTSH Sport 5 H D
RTSH Sport 6 HD
RTSH Histori HD
RTSH Autor HD
RTSH Thriller HD
RTSH Drame HD
RTSH Krime HD
Supersonic tv
Folklorit Tv HD
Shqipja Maser HD
Klan Muzik
Klan femije
Klan film HD
Klan Kosove
Kohe TV
In tv
RTK 1
RTK 2
RTK 3
RTK 4
Film Gold 1HD
Film Gold 2HD
Film Gold 3HD
Film Gold 4HD
Film Gold 5HD
Stv folk HD
RTSH shkenca
RTSH Komedi HD
RTSH Aksion HD
Channel One
News 24 HD
ALBUK HD
ALBUK Muzik
RTSH Hits HD
ALB Film HD
Tirane tv
Neser tv
Bbf tv
SKY Aksion
SKY Komedi
SKY Drame
SKY Krime
ALB Kide HD
ALB Humor 1
ALB Humor 2
Animal Planet
TLC
Discovery Channel
Travel Channel
Eurosport 1 HD
Eurosport 2 HD
Discovery Science
Fox tv
Penthouse HD
National Geographic
Nickelodeon HD
Nick Jr
RTSH Sport 7 Test
RTSH Sport 8 Test
RTSH Sport 9 Test
RTSH Sport 10 Test
RTSH Sport 11 Test
RTSH Sport 12
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to GlobalSat For This Useful Post:
totila (20-09-2019)
  #43  
Old 03-08-2019, 18:26 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 835 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Tokėsor dhe satelit me dy Kartė Smart aparati digital RTSH Box 4K .Njė Antenė Tokėsore tė drejtuar nga transmetuesi kryesor. Shih sa me shpejte me sinjal 26 majė 2020 tokėsor dhe satelit
DVB-C-T2 S2 me WIFI Marrės Satelitor RTSH digital tokėsor Mbėshtetje Kuti TV Satelitor Satelitor WIFI Bisskey Newcam IPTV Youtube
4K UHD 2160p H. 265 HEVC DVB-S / S2 & DVB-C / T2 Marrės IPA IPTV QT Stalker KODI
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to GlobalSat For This Useful Post:
totila (20-09-2019)
  #44  
Old 20-09-2019, 14:53 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
totila totila is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 4
Thanks: 13
Thanked 0 Times in 0 Posts
Country: Country Flag
Default

prsh...per kureshtje ky decoder eshte ne treg, dhe ku munde ta gjejme...klm
Reply With Quote
  #45  
Old 11-02-2020, 20:03 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
GlobalSat GlobalSat is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Universe
Posts: 523
Thanks: 539
Thanked 835 Times in 361 Posts
Country: Country Flag
Default

Albsat platforma mė e re nė treg
ALB SAT u themelua nė vitin 2019, me pjesėmarrje 100% nga investitorė shqiptarė. Albsat ju dhuron eksperiencėn unike tė shijimit tė televizionit falė larmishmėrisė sė kanaleve pėr tė gjithė familjen dhe produksioneve 100% shqiptare.

Albsat me qėllim tė lehtėsimit tė jetės dhe argėtimin pa limit, ofron shėrbime tė avancuara tė platformės satelitore.

Njėkohėsisht me tė gjitha kanalet qė gjenden nė Albsat, ajo bashkon tė gjitha trevat shqipėtare si Shqipėri, Kosovė, Maqedoni dhe Mal tė Zi.

Ne sigurohemi qė ju tė qėndroni tė frymėzuar, tė informuar dhe nė kontakt si kurrė mė parė, me shėrbimet tona tė avancuara. Albsat ofron produkte innovative dhe me njė cilėsi tė lartė shėrbimesh.
Reply With Quote
  #46  
Old 15-06-2021, 18:10 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 3
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default Supersporti

Supersporti ka fituar te drejten per 4 vitet e ardheshme per te transmetuar kampionatin Gjerman te futbollit Bundesliga duke filluar nga sezoni 2021-2022
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to balili For This Useful Post:
totila (19-07-2021)
  #47  
Old 19-07-2021, 14:40 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
totila totila is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 4
Thanks: 13
Thanked 0 Times in 0 Posts
Country: Country Flag
Default

Quote:
Originally Posted by balili View Post
Supersporti ka fituar te drejten per 4 vitet e ardheshme per te transmetuar kampionatin Gjerman te futbollit Bundesliga duke filluar nga sezoni 2021-2022
Pershendetje jam i interesuar per nje bord octagon sf8008 dvbs2 t2 .c multistream.diku me ndonje servis ku munde te gjendet.flm
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:18.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe