Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Lajme te reja

Albania

Reply
  #11  
Old 18-10-2014, 18:49 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
jani_sat's Avatar
jani_sat jani_sat is offline
Senior Member
 
Join Date: Nov 2008
Location: TIRANA
Posts: 169
Thanks: 185
Thanked 66 Times in 44 Posts
Country: Country Flag
Default

KICKBOX LIVE NGA BULQIZA

Astra 3A-3B (23.5°E)

Fréquence: 11639 - Pol: V - SR: 7200 - FEC: -

Catégorie: Sport - Autres

Transmis en: MPEG-4
Reply With Quote
  #12  
Old 29-10-2014, 22:17 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 3
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default

Digitalb sot ka bere disa ndryshime ne parametrat e trasmetimit
Frekuenca 10803 - 27500 H, DVB-S2, 8PSK, 3/5
kalon ne 10803 - 29950 H, DVB-S2, 8PSK, 2/3
Reply With Quote
  #13  
Old 24-03-2015, 19:12 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 3
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default

Agon Channel Italia free on Eutelsat 16°east
12640 H
DVB-S2
8PSK
MPEG-2
2020
3/4
Reply With Quote
  #14  
Old 28-04-2015, 19:43 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 3
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default ‘STINET’ kanali mė i ri nė Digitalb!

‘Stinėt’ ėshtė kanal mė i ri qė do tė pasurojė ofertėn e platformės tokėsore dhe satelitore. Njė kanal i dedikuar tėrėsisht seriale, kryesisht atyre amerikan qė do te vijnė me titra nė shqip vetėm pak kohė nga premiera amerikane. Gjithashtu nuk do tė mungojnė serialet e zhanrit soap, telenovela si dhe seriale turke.

Disa nga titujt qė do tė transmetohen janė Game of Thrones, Vikings, Grey’s Anatomy, etj.
Prej datės 1 maj STINET mund ta gjeni tė renditur nė listėn e kanaleve Digitalb, nė numrin 005.Gjithashtu prej dates 1 maj dhe kanali T do transmetoj ne formatin HD
Reply With Quote
  #15  
Old 05-05-2015, 22:59 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
mixdeejay28 mixdeejay28 is offline
Banned
 
Join Date: Mar 2014
Location: Europe
Posts: 115
Thanks: 159
Thanked 169 Times in 56 Posts
Country: Country Flag
Default

Pershendetje quna.desha ta di per ket qelesin powervu si do i behet per mcaskey per amiko 8840 hd.ka ndonje lajm se si mud te hidhet ne dekoder.flm naten.
Reply With Quote
  #16  
Old 13-06-2015, 18:14 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 3
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default

Eurobird 16A (16.0°E)

Fréquence: 12676 - Pol: V - SR: 7199 - FEC: -

Catégorie: Sport - Football

Transmis en: MPEG-4

Infos: Albania-Francia/Friendly
Reply With Quote
  #17  
Old 06-08-2016, 10:36 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 3
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default Startojnė Lojėrat Olimpike ‘Rio 2016’, ja se ku mund t’i shihni

Ditėn e Shtunė (6 Gusht), do tė filloj edhe maratona e Lojėrave Olimpike Rio 2016, tė cilat kėtė vit do tė zhvillohen nė Rio De Janeiro tė Brazilit, i cili ėshtė pėrgatitur tė mirėpresi qindra fansa tė sporteve tė ndryshme nga mbarėbota.

Lojėrat olimpike mund tė ndiqen edhe nė Shqipėri, falas nėpėrmjet Radio Televizionit Publik i cili do tė transmetoj pothuajse tė gjitha eventet sportive tė lojėrave olimpike po ashtu edhe nė platformėn Digitalb, e cila ka fituar tė drejtat e transmetimit nė kategorinė e Pay TV, pėr vendin tonė.Pas mesnatės sė tė Premtes, ora 01.00 do tė jetė ceremonia finale e cila do tė transmetohet nė RTSH dhe SS2, SS2 HD nė Digitalb.
Reply With Quote
  #18  
Old 06-08-2016, 10:39 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 3
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default RTL mbaron me sukses testet e prodhimeve VR

Mediengruppe RTL Deutschland njoftoji sot se ka perfunduar me sukses eksperimentet e prodhimit te videove ne formatin 360-grade ne studiot e Stern TV

Projekti u zbatua nė bashkėpunim me CBC edhe me German TV Platform si dhe suportin e institutit Fraunhofer Heinrich-Hertz, ku rezulatet e tij do tė bėhen publike gjatė muajit Shtator nė Berlin.Kanali informativ i Mediengruppe RTL, N-TV, filli tė mundėsonte videot 360 gradė nė muajin Qershor.

Ato janė tė mundura pėr tu parė nėpėrmjet aplikacionit tė N-TV pėr Smartphone dhe mund tė shpėrndahen edhe nė rrjetet sociale.
Reply With Quote
  #19  
Old 06-08-2016, 10:41 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 3
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default Lamtumirė VHS! Fundi i njė epoke

Nėse krahasohet me njė DVD, videokaseta sot nuk ėshtė gjė tjetėr veēse njė dinosaur i epokės analoge, por nė vitet ’80 ishte mjeti kryesor pėr regjistrimin e videove dhe pėr tė parė filma nė shtėpi.

Epoka e lavdishme e VHS-ve (Video Home System) ka mbaruar prej kohėsh, por vetėm sot ajo mund tė konsiderohet pėrfundimisht e mbyllur.Grupi japonez “Funai Electric”, qė prodhonte video-regjistrues, VCR (Video Cassette Recorder), ka bėrė me dije se do tė vazhdojė tė punojė deri nė fund tė gushtit dhe pastaj do tė mbyllė dyert, duke u kthyer edhe ai nė njė copėz tė historisė.

Vendimi i “Funai Electric” ka ardhur jo vetėm si pasojė e rėnies sė klientelės, por edhe pėr mungesėn e pjesėve pėrbėrėse. Pengesė kjo qė mund tė tejkalohet vetėm nėse ka njė kėrkesė nė rritje, gjė qė ka pak gjasa tė verifikohet.

Edhe pse vitin e kaluar kompania aziatike shiti 750 mijė njėsi VCR, shifra nė fjalė nuk ėshtė pėr t’u lavdėruar pasi video-regjistruesit konsiderohen tashmė njė “specie e zhdukur”
Reply With Quote
  #20  
Old 22-08-2016, 15:19 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
balili balili is offline
Senior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Land of Eagles
Posts: 246
Thanks: 3
Thanked 67 Times in 51 Posts
Country: Country Flag
Default Zbuloni eventet sportive qė do tė shihni kėtė sezon nė RTSH

RTSH hedh njė tjetėr hap drejt vėmendjes ndaj sportit nė ekran. Pas nėnshkrimit tė marrėveshjes me FSHB-nė pėr gjithė veprimtaritė e Basketbollit kombėtar pėr 5 vitet nė vazhdim (perfaqėsuese, kampionat, kupė), u firmos bashkėpunimi me FSHF-nė pėr pasqyrimin e futbollit tė Kategorisė sė Parė, tė moshave U 19, U 17, apo edhe futbollit nė salla dhe atij tė femrave pėr 5 vitet e ardhshme.

Javėn e ardhshme, pritet edhe mbyllja e kontratės 5-vjeēare me FSHV-nė dhe veprimtaritė e volejbollit shqiptar. Nė kuadrin e politikės sė Departamentit tė Sportit nė RTSH dhe vetė institucionit shprehet se Sporti Kombėtar tė jetė prioriteti i tyre, por pa harruar edhe sportin cilėsor ndėrkombėtar ku premtojnė se do tė marrin pjesė nė ēdo tender tė drejtash televizive pėr tė zgjeruar eventet qė transmetojnė.RTSH SPORT dhe TVSH ka siguruar tashmė kėto kontrata tė drejtash televizive dhe do vazhdojė tė transmetojė:

⁃ Ndeshjet Kualifikuese pėr Botėrorin 2018 tė Shqipėrisė dhe Kosovės
⁃ Ndeshjet kualifikuese tė perfaqsueseve mė tė njohura evropiane.
⁃ Ndeshjet kualifikuese tė ekipit shpresa U21 tė Shqipėrisė.
⁃ Superligėn shqiptare! Ēdo javė, ndeshjen mė interesante!
⁃ Superkupėn dhe Kupėn e Shqipėrisė nė futboll.
⁃ UEFA Europa League, ēdo javė ndeshjen mė tė bukur
⁃ Euroleague tė Basketbollit!
⁃ NBA
⁃ MotoGP
⁃ Turnetė mė tė rėndėsishėm tė tenisit botėror
⁃ Botėrorin e Klubeve, 2016
⁃ Kupėn e Konfederatave, Rusi 2017!
⁃ Botėrorėt Rusi 2018, Katar 2022 fazat finale!
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to balili For This Useful Post:
nik74 (22-08-2016), tani1 (22-08-2016)
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:25.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe