Turksat'ta Tring paketi ???

Celal Gul

Registered
Esenlikler arkadaþlar dün caným ülkem Türkiye'me geldim evde ki uydu sistemini güncelledim ve kanallar arasýnda 16E uydusunda ve iptv'de izlediðim Tring kanallarýný gördüm ve ne gariptir ki hepsi þifresiz bu gerçektende gerçek mi ? Rica etsem konuyla ilgili bilgisi olan arkadaþlar bana durumu izah edebili mi ? :eek::(

ali88

Registered
Hoþgeldiniz.Bende size esenlikler dilerim.

Evet doðrudur tring paketi Türksat'ta geçici olarak þifresiz yayýn ile test yapýyor. Diðer balkan kapsamlý birkaç uyduda da test yapmýþlar, kendilerine uygun uydu aradýklarý söyleniyor Türkiye'de ki uydu forumlarýnda... Yakýn zamanda fýrlatýlacak olan Türksat 5A yý da düþünürsek, 2021 ilk çeyreðinde devreye girdikten sonra Türksat ile anlaþma yapabilirler. Paylaþýmla izlenemeyen bir paket, þifrelenene kadar tadýný çýkarýn

ali88

Registered
Bugün itibariyle tring kanallarý Türksat'da ki testini bitirmiþ kanallar Türksat'dan ayrýlmýþ, bilginize.

Celal Gul

Registered
Ali hocam bilgi paylaþýmýnýz için çok teþekkür ederim :) Ben þu an yeniden Hollanda'ya geldim bu yüzden Turksat uydusuna eriþim imkaným kalmadý. Þu an sadece iptv üzerinden Türk kanallarýný izliyorum keza yine iptv üzerinden tring paketi dahil diðer uydularda ki bütün yayýnlarý izleyebiliyorum. Bizim gibi yurt dýþýnda yaþayan gurbetçilerin yapabileceði tek ve en iyi iþ maalesef iptv üzerinden yayýnlarý izlemek oluyor. Saygýlarýmla esen kalýn. :)