Digi Cablu Chat

gogoman

Moderator
Messages
1,374
Salutare,

Am un receptor Amiko Impulse T2/C HD luat de pe emag de curand, care functioneaza f bine pe gigi dvb-c, canalele free. Vad ca are firmware 2.5.13 oficial.

Intrebare: am tot sapat pe threadul asta dar nu imi este clar cum trebuie procedat pt restul canalelor (gen h*o etc). Un raspuns cu pasi simpli, pls? Am vazut pe ul alt forum ceva legat de 2 fisiere AMIKO_Impluse_T2C_2.5.11_emu.abs si AMIKO_Impluse_T2C_2.5.11_mcas.abs, ce tb facut cu ele? Upgrade din meniul STBului? Si apoi?
Multumesc.

Din cate stiu eu pe AMIKO merge bine mcas , pui acel fisier pe usb stick si faci upgrade , ar trebui sa aiba tot ce iti trebuie si sa se faca lumina
 

adrian2020

Registered
Messages
2
Din cate stiu eu pe AMIKO merge bine mcas , pui acel fisier pe usb stick si faci upgrade , ar trebui sa aiba tot ce iti trebuie si sa se faca lumina

Am pus aseara mai intai *emu.abs si apoi am gasit tot pe forum un mcaskey.bin si a mers.
De curiozitate, sa inteleg ca ar fi mers si daca puneam doar *mcas.abs (care ar fi sw+bootloader)?

Nu am mai avut pana acum servicii de la gigi, cam la cat timp reinoieste cheia (cheile)? Ore/zile/saptamani/luni?

Exista la Amiko vreo modalitate mai simpla de a aranja canalele? Gen export intr-un fisier (text/csv/xls), rearanjat pe PC si apoi reimportat? Sau un channel editor ceva?
Mi le-am rearanjat aseara completand manual intr-un excel in ordinea scanata implicit, le-am rearanjat in excel, apoi le-am rearanjat si pe STB din meniul dedicat. Mi-a luat cam 2 ore...

Multumesc
 
Last edited:

qube32

Registered
Messages
1
[Ajutor] Vizionare HBO, Cinemax etc. cu dvbviewer

Salut,
Cum pot decripta HBO, Cinemax etc. pe DVBViewer? Folosesc un Tuner DVB-C, DVBViewer si ultima versiune de Vplug. Am descarcat de pe forum cele mai recente chei (softcam). Dupa ce activez plug-in-ul, imi apare un ecran negru, fara sonor. UNEORI primesc hash error, alteori nu, dar rezultatul e acelasi.
Am facut ceva gresit? Celelalte programe TV (necriptate) merg fara nici o problema.
Multumesc
 

bungabunga

Registered
Messages
4
Relysat, poti detalia un pic? Eu incercam sa folosesc CAM-ul meu de la Digi (ala original, cu abonament) impreuna cu un TechniSat pe USB (CableStar Combo HD CI) si e pur si simplu imposibil. Ma gandesc ca poate merge cu Oscam dar habar n-am cum sa fac cascadoria.
 

dumitruo

Registered
Messages
18
salutare,

incerc sa scanez pe dvb-c cu un zgemma h9 openATV 6.4 si nu mi gaseste toate programele de la digi. ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi? multumesc
 
Messages
5
Am un Amiko HD8240, merg toate programe de la digi,dar mi se pare cam lenes,trebuie asteptat camn 10 secunde pana deschide programul. Ce serie mi-ati recomanda tot din Amiko sa se miste mai repede.Daca se poate sa fie dintre cele mai bune. Pretul nu conteaza.Multumesc.
 

mariusbxx

Registered
Messages
2
Ma ajuta cineva cu un Gigablue Twin cam soft + key va rog.
Multumesc anticipat si sper sa mai fie pasionati si de asa ceva.
 

camata3u

Registered
Messages
3
sal, cine ma poate ajuta si pe mine cum sa programez un DIABLO CAM LIGHT ca sa pot vedea si eu programele codate in reteaua RCS-RDS "DIGI", am si un programator CAST INTERFACE 3 Plus.

Multumesc!
 

camata3u

Registered
Messages
3
sal, cine ma poate ajuta si pe mine cum sa programez un DIABLO CAM LIGHT ca sa pot vedea si eu programele codate in reteaua RCS-RDS "DIGI", am si un programator CAST INTERFACE 3 Plus.

Multumesc!
 

adolf hauer

Registered
Messages
22
Nu se mai programeaza Diablo Cam, au "murit". Incearca sa le vinzi cat mai repede, pentru ca la iarna le vei putea folosi doar ca sa razui ghiata de pe parbrizul masinii tale. Este doar un sfat...
Poti folosi UNICam Delta Crypt. Atat!
 
Top