Diskutime per "Panel shkarkimi per CAM-et e Dreambox-it

bobi

Registered
Messages
20
Kane port interneti por nuk di ti perdor
ne spark vepro keshtu:
lidh aparatin me routerin me kabllo ethernet dhe konfiguro rrjetin ne aparat!
pastaj me ane te pc shkarko plugins;
shkarko plugins
te dates 1.05.2012
depaketoje kartelen ne pc,pastaj mer nje usb pen qe te jete bosh dhe vendos kartelen e depaketuar me par ne pc!
vendose usb ne aparat dhe prit disa sekonda dhe ne tv te del nje lajmerim ku te kerkon te instalosh plugins,jepi ok...........pasi te jen e instaluar(pune sekondash)shtyp ne telekomande menu - pugins dhe posicionohu siper emu-s(psh. cccam) qe do te aktivizosh dhe jepi ok(te del me drite jeshile)
mos aktivizo me shume se 1 emu!
pastaj futu ne aparat me ane te programit ftp(filezilla client)
user root
pass root
dhe vendose cline ne rastin e cccam 2.1.4 ne kartelen var-keys
me atributet 755!
pastaj beji restart cccam-it dhe do jesh ne rregull!
shenim:konfigurimi i celine-s eshte njelloj si ne enigma vetem se ne kete rast vendoset ne kartelen keys dhe jo ne etc!
 
Last edited:

Andi12

Registered
Messages
190
Prsh te gjitheve kam nje amiko alien 8900hd dhe amiko 8300hd kush nga keta me punon me linja cccam
Se pari ky eshte nje aparat me procesor STI sh4 dhe nuk punon me Cccam.
Cccam eshte projektuar vetem per aparatet me mips procesor:thum:
tani ata kane modifikuar nje mgcamd qe te punoj si nje Cccam por ne fakt nuk eshte Cccam
 

bobi

Registered
Messages
20
Se pari ky eshte nje aparat me procesor STI sh4 dhe nuk punon me Cccam.
Cccam eshte projektuar vetem per aparatet me mips procesor:thum:
tani ata kane modifikuar nje mgcamd qe te punoj si nje Cccam por ne fakt nuk eshte Cccam
kjo qe thua ti mund te jete mund te jete e vertete,por nuk i sherben zgjidhjes se problemit qe ka anetari!
un nuk e di nese ti ke ne perdorim amiko alien 8900.............ndersa un kam ne perdorim 2 cope,dhe ate qe shkruaj e kam provuar!
me pak fjale te evitojme postimet qe nuk i sherbejne zgjidhjes se problemit
 

keliooo

Registered
Messages
19
pershendetje cuna, dua te blej nje drambox 500s shitsi e shet me imazhin e fundit te cilin ja instalojne vete ne qofte se ja kerkoj une ,ater une doja te dija ky aparat do jete gati per te futur c-linje apo duhet te bej ndonje gje tjeter
 

qershia

Registered
Messages
118
Per nemesis 2.6 pasi te shkarkosh nje nga camet qe te rekomandojne shoket duhet te kesh shkarkuar me pare nje dreamboxTool, me pas klikon ne dcc new dhe shkon te FTP, me pas klikoni tmp dhe kur te jete hapur faqja e tmp ju duhet te klikoni mbi cccam te shkarkuar, kur te behet ngjyra blu te kami i klikuar ju do te klikoni shigjeten me drejtim nga tmp, do te shihni qe cccam do te kaloje tek tmp, pasi te jete kryer kjo procedure ju do te shkoni tek dreamboxi dhe ne telekomande do te klikoni dy here butonin blu dhe do te shfaqen disa opsione ne tabele, ju duhet qe tek manuall install te klikoni dhe do te shihni cccam te paraqitur ne tabele, klikoje dhe prit sa te te thote adons soksesfull, dilni nga kjo tabele me nje bec dhe del tabela qe ka cccam, leviz majtas ose djathtas me telekomande dhe kur te shohesh cccam klikoje perseri te butoni ok dhe do te shohesh qe cccam do te instalohet, tani ju cdo gje e keni gati dhe shikim te kendeshem, Tung shoku.
 

qershia

Registered
Messages
118
Po kerkoj te instaloj cccam ne imazh OoZoon ne dreambox 800 por spo e instaloj dot, ju lutem me ndihmoni, tung.
 

laciali1

Registered
Messages
4
Desha te di si instalohet cccam ose TS panel ne dreambox, dua rrugen nepermjet DCC se cccam e kam shkarkuar ne pc e pres ta hedh ne dreambox per imazhe OoZoon enigma2, ju lutem me ndihmoni, pershendetje.
 

balili

Registered
Messages
245
beje extrat dhe file qe eshte brenda vendose tek tmp pastaj tek addons install manual mbasi ta kesh instaluar hyr tek menu plugins gjej tspanel cam dhe merr cfar emu qe i pershtatet boxit
 

laciali1

Registered
Messages
4
Te me falesh balili por sdi a ke perdorur imazhe OoZoon se dakord hedh cccam tek tmp dhe me pas ju thoni tek adons install por une nuk shoh te me cfaqet adons install se po u instalua TS panel me pas di une si ta bej nese mundesh edhe pak info te lutem, faleminderit dhe te pershendes.
 

fushkrujs

VIP
Messages
1,123
Pershendetje lacialo1,

ju paskeni Ozoon image pro cfar?besoj OE 2.0,
ateher merr Tspanel te riun qe ka dalur 6,4 mips32el.ipk dhe e fut ne tmp,
me pas e instalon manual tek addons bej bje Gui dhe u mbarua e me pas i merr cfar te duash nga Tspaneli,
dicka nese ke DM800 te duhet Tspanel mips32el-nf.ipk
 

laciali1

Registered
Messages
4
fushkrujs, imazhi qe kam hedhur eshte OoZooN DM 800 CVS, nese procedura e instalimit eshte si me siper ok, nese jo te lutem me ndihmo nese mundesh, te falenderoj dhe respekte shoku,
 

Tyremi

Registered
Messages
4
Pershendetje, kam nje decoder Amico Mini Combo HD kam degjuar se futen manualisht me telekomande serverat e ccam me hot,port,username & password per te hapur kanalet me pagese. A mund te me ndihmoni se ku mund ti gjej keto ??? Faleminderit per vemendjen & kohen.
 

balili

Registered
Messages
245
Pershendetje, kam nje decoder Amico Mini Combo HD kam degjuar se futen manualisht me telekomande serverat e ccam me hot,port,username & password per te hapur kanalet me pagese. A mund te me ndihmoni se ku mund ti gjej keto ??? Faleminderit per vemendjen & kohen.

Menu-internet -netclient configuration -ok-te serverat jepi edit vendosi sipas radhes e pastaj butonin e kuq save dhe je ok
 
Top