Go Back   Sat Universe > International Section > International Forums > Albania

Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Kerkoj imazh per dm800hd pvr clone

Albania

Reply
  #1  
Old 05-01-2018, 22:21 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
d4vin d4vin is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 3
Thanks: 1
Thanked 0 Times in 0 Posts
Country: Country Flag
Default Kerkoj imazh per dm800hd pvr clone

Pershendetje,

Kam shume vite qe kam blere dm800 hd pvr clone,
enigma 2, blackhole, dreamelite1.33d v3, sim 2.01, phoenix edition
kanalet shqiptare me vite jan te bllokuara ne cccam dhe mgcamd
dua te aktivizoj iptv me kete pajisje por e kot
del krejt ekrani jeshil dhe jep restart.


cili imazh eshte i pershtatshem per kete pajisje
ashtu qe te ket ffmpeg libs qe funksionojn
me qellim te aktivizimit te plugineve iptv?
Reply With Quote
  #2  
Old 08-01-2018, 02:34 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
periklis6 periklis6 is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 89
Thanks: 177
Thanked 7 Times in 5 Posts
Country: Country Flag
Default

Per mendimin tim ky receiver eshte i mbaruar mos u lodh kot.
Kam dy imazhe po te duash por nuk di si ti dergoj.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to periklis6 For This Useful Post:
d4vin (08-01-2018)
  #3  
Old 08-01-2018, 21:18 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
d4vin d4vin is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 3
Thanks: 1
Thanked 0 Times in 0 Posts
Country: Country Flag
Default

ipkg list| grep secondstage
dreambox-seconstage - 76-r1

uname -r
2.6.18-7.3-dm800

Gjeta njefar imazhi me IPTV te aktivizuar:
"DM800HD: OpenPLi 4.0 MastaG GStreamer 1.6.2 (Sim2)"

skam ide a eshte i pershtatshem me kutin time,
si ta dalloj?
Reply With Quote
  #4  
Old 09-01-2018, 01:57 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
periklis6 periklis6 is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 89
Thanks: 177
Thanked 7 Times in 5 Posts
Country: Country Flag
Default

Nqs punon aparati shtyp menu-information-about dhe ne baze te informacionit qe ke aty gjej dhe imazhin e duhur ne google.
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:31.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe