Go Back   Sat Universe > International Section > International Forums > Albania

Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

E ardhmja e aparateve me Linux-Enigma 2

Albania

Reply
  #11  
Old 12-10-2017, 16:03  Translate from English to Italian  Translate from English to French  Translate from English to German  Translate from English to Spanish  Translate from English to Dutch  Translate from English to Greek  Translate from English to Portuguese  Translate from English to Russian  Translate from English to Russian
niku2017 niku2017 is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2017
Posts: 9
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Country: Country Flag
Default

Quote:
Originally Posted by juli13 View Post
Ketu je gabim miku im. Qe te lexohet karta pairing ne enigma 2 npm nje cami, te duhen celsat pairing te cilat vetem nje programues mund ti mari nga aparati zyrtar dhe gjithashtu te pershtasi camin per ti lidhur me karten.

Pra me pak fjale mision i pamundur per perdoruesit normal. Payserverat si mjet fitimi qe e kane, thjesht paguajne programues qe e realizojne kete gje.
Plus qe maxtv perdor nje sistem pairing nagra te thjeshte e teper te cenueshem.

Miku im, pairing eshte hallka e fundit, edhe sikur te hapet nje moment,me nje patch level update nga kompania, mbyllet perseri.
Dakord , mund te jete keshtu sic thua ti , por problemi eshte se ne kete boten e CS ka interesa te lidhura , ca prodhojne aparate , ca kane serverat , ca programues qe bejne punen e tyre. Problemi eshte se aparate enigma 2 vazhdojne te dalin ne treg , nese ska me asnje te ardhme per to qofte per lexim kartash abonimi qofte per CS atehere perse prodhohen me ? Dhe nuk po flasim per aparate kineze por per Dreambox apo vu+. Dhe nese s'ka asnje te ardhme per sharing , nuk duhet te kete arsye per te blere nje aparat Enigma 2. Atehere pse prodhohen akoma ????
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe