Digi Cablu Chat

cas_ady

Registered
Messages
2
Ma poate ajuta cineva sa fac lumina pe un AMIKO MINI COMBO HD SE, macar niste chei ok de gigi si decoderul, am incercat abs-ul de mai sus si nu merge sa-l incarc.
 
Last edited:

badmania98

Registered
Messages
4
Am cumpărat un Zgemma H7s cu OpenATV 6.0 și oscam instalat. Nu știu cum să-l configurez să deschidă Digi cablu fără card. Vă rog să-mi dați o mână de ajutor.
 

marin.p

Registered
Messages
4
modul ci cam

Salut! am putina experienta cu receptoare cu Linux sau soft emu, dar as dori sa folosesc un modul ci cam cu softcamkey pt digi cablu ce îmi recomandați? Mulțumesc!
 

eleonora

Registered
Messages
10
Va salut pe toti membri
Am si eu o intrebare
Poate cineva sa imi confirme daca pe un CI MODUL Maxcam Twin V2
functioneaza DIGI
 

Racheta

Registered
Messages
1
4j5368.png

Merge perfect pe iptv Digi 4k ,calitate perfecta.
Oricum tin sa va multumesc .Mai caut poate intr_un final gasesc o referinta ce functioneaza.

Salut, imi poti spune te rog ce iptv provider folosesti?
Multumesc
 

CATSOFT

Registered
Messages
3
Buna ziua, am un setup cu RaspberryPi si un tuner usb chinezesc pe care rulez Libreelec cu Tvheadend si cu oscam. Treaba e ca sunt novice, nu cunosc cum se face configurarea oscam. Ma puteti intrepta spre un tutorial cum se face configurarea?
Multumesc Anticipat!
 

void09

Registered
Messages
5
As dori sa ma ajutati sa fac digi 4k sa ruleze pe PC. Exista cititoare de ci+ pe usb compatibile cu sistemul de la digi ? Sau doar printr-un receiver cu ci+ card slot se poate, pe care rulez oscam la care se va conecta clientul ? (tvheadend, sau alt soft de tuner ce suporta cam).
Daca da, ce receiver recomandati ?
Accept ca varianta si ceva care sa ofere doar streamul de date, pe care pot sa-l receptionez prin retea. Ca sa fie clar, mentionez ca am abonament platit si acel card.
 

CATSOFT

Registered
Messages
3
Multumesc void09, am rezolvat, mai simplu de atat, nu ma pricep la Linux deloc, nici macar sa transfer fisierul ala softkey nu am reusit. Am reinpachetat binarele de softcam-emu intr-un plugin oscam pt kodi, instalat de pe usb, configurarea a trebuit doar portul 9000 pt oscam, si a mers.
Si eu as vrea Digi4K, dar cred ca aici nu tine de key, ci de hardware. Nu cred ca un receiver DVB-C standard poate sa prinda 4K, trebuie un receiver 4k, bag de seama ca trebuie sa stie si codecul HVEC.
 

void09

Registered
Messages
5
@CATSOFT poate postezi si tu mai detaliat solutia ta cu softcam-emu ca si plugin kodi. Nu am folosit kodi niciodata si as fi curios sa aflu cum se face.

Despre digi4k, pe mine ma intereseaza strict partea de decodare(decriptare) a semnalului. Am specificat ca nu vreau key-uri, oricum din cate mi-am dat seama nici nu se poate decoda in felul asta, ci doar cu cartela. De rulat se va rula pe pc, deci am nevoie fie de un aparat care poate transmite prin oscam acele coduri de pe cardul digi, fie sa decripteze el semnalul si sa-l poata transmite ca un stream (http, rtsp etc).
 
Top