Pitanje za nb 501

gajtan

Registered User
Messages
2,183
Kolega @malioli, miniapplication bi trebala sve obrisati osim cartridge fileova ali ako ne ide probaj sa "eraser - format" moralo bi ici. ;)
 

malioli

Senior Member
Messages
149
Hvala kolega @gajtan!
Da, tako sam i radio, ali stvarno poslije instaliranja 21T7 uređaj mi se blokira i ne dozvoljava mi podesiti satelite, odnosno ne da mi baš ništa. Naime, kada sam ga kupio na njemu je orgilnalno bio 21T18. Mada, ni to ne bi trebalo utjecati.
Ali za svaki slučaj ako netko ima pouzdan 21T7 može ga postati.
Probati ću sve ponovno.
 

gajtan

Registered User
Messages
2,183
Ako si instaliral 21t7 bez "croatian bug fix" onda ne bi trebalo biti problema ali s fix-om se hoce zamrznut i to jako. Ja imam 601-icu ali imam u arhivi za jedan i drugi pa tako imam i ovaj koji kolega preporucuje ( Software 21T5 ) pa ako netko zeli nek se javi na PP. 21T7 s ovog foruma je OK pa probaj njega poslije Eraser-a. ;)
 

malioli

Senior Member
Messages
149
Poštovanje!;)

Nekoliko godina imam NB 501 i kao svaki ponosit vlasnik dao sam sve od sebe kako bi ga razumio ali i dalje moj boxić je za mene enigma:)
Iznerviran stalnim zamrzavanjem pogotovo kod TPS paketa odlučih se promijeniti softver jer do sada sam imao 21t18, a on je poznat po bagovima. Evo mog iskustva:
1. Snimim listu svojih favorita jer tko će sve iz početka,
2. Stavim resiver na tvorničke postavke,
3. Obrišem resiver s miniaplikacijom (možda jedna od ove dvije "operacije" nije potrebno, ali tko zna),
4. Podesim satelite Astru i Hot Bird,
5. Ubacim rp_330
6. Ubacim najsvježiji rp
7. Ubacim najsvježiji rk
8. Ubacim svoju staru listu i

SVE RADI KAO ŠVICARSKA URICA!!!! :eek: :confused: :clapping:
Doista ne znam koju kombinaciju softvera sada ima ali me niti ne zanima, uređaj radi, nema zamrzavanja i prebacivanje programa je brzo kao "munja".
Evo htjedoh podijeliti ovo iskustvo, možda i nekome od vas pomogne riješiti se dosadnog zamrzavanja.
Naravno ni na kraj pameti mi nije stavljati skinove ili kakve druge dodatke, ovako radi dobro pa ga ne valja dirati.
Čekam vaše komentare!
Svakog dobra!:thum:

P.S. Naravno zahvaljujem se kolegi @gajtan što me nagovorio na promjenu, doista ja nisam stavio 21T7 kako je on preporučio. :clapping:​
 

d.j.carusso

Well Known Member
Messages
894
Pozdrav i tebi !:)

Cudim se zasto si do sada drzao 21t18, pa poznato je da nb radi kao " svicarska urica " sa 21t7.
Iako neki to opovrgavaju, ali ja sam se uvjerio na vise komada ovih nasih limenoljubaca.
Al eto nikad nije kasno....:)


Pozdrav !
 

mgalic2

Registered
Messages
25
Ja imam običaj za NB reći da je kao žena: ili po njegovu ili nikako. U krajnjoj liniji te iznenadi kad se najmanje nadaš, opet kao žena.:D
Šta je najvažnije? Potpis sve kaže!
 

gajtan

Registered User
Messages
2,183
Sve ok ali onda prvo:
lista
rp
rk

...a ne listu na kraju. Ne mogu objasnit iz kojeg razloga ali ovako sigurno mora radi a i tvornicke postavke nisu bitne.

Ovo je provjereno za 501 i za 601 naravno sa pripadajucim SW-om za svaki rec posebno.

Eto za 501:

Iskopcaj antenu i napajanje reca, potjeraj winupload i potjeras miniaplikaciju tek onda ukopcaj napajanje i kad odradi, isto ponovi sa SW-om.
Kad je SW nutra (ne moras vise iskapcati napajanje) slijedi 3, spoji antenu, pa 4, 5, 6, .

1. Miniaplikacija
2. SW ABU63021T7-Normal_U.urt
3. BruceLee
4. lista kanala (neku provjerenu ili sam poskeniraj satelite koje vidis pa s NBx01 Managerom napravi svoju - preporucam)
5. zadnji RP
6. zadnji RK

Files 3,4,5,6, se "pune" dok je reciever u standby modu znaci dok je na displeju sat.

Nema potrebe unasati cartridge fileove (3) ako su vec prije bili ubaceni jer sa Miniapplikacijom se ne brise cartridge.
Ako treba BruceLeeUPD je po preporuci najbolji cartridge.
 

MADRIDISTA

Well Known Member
Messages
1,025
pozzzz arma

hoćeš li dati link za taj sw 21T5?:)


2.1t5 - Firmware SDK- only to test features

2.1t5 se pojavio kratko sredinom 2005 i nije ga se moglo pronaci na sluzbenim stranicama.
bio je u biti radna verzija pred izlazak u to vrijeme novoga firmwarea 2.1t7
u to vrijeme bilo je savjeta ( od balkija i drugih ) da se ne koristi jer je imao bug koji je navodno mogao ostetiti cartridge,
iskreno- nikad nisam cuo da se to nekome i dogodilo!
jedna mu je od negativnih strana bilo to da je prilikom rada u TV manageru,
menu znao "nestati" pa je time ulaz u fav. liste i epg bio nemoguc do restarta.
 

arma

Registered
Messages
7
2.1t5 - Firmware SDK- only to test features

2.1t5 se pojavio kratko sredinom 2005 i nije ga se moglo pronaci na sluzbenim stranicama.
bio je u biti radna verzija pred izlazak u to vrijeme novoga firmwarea 2.1t7
u to vrijeme bilo je savjeta ( od balkija i drugih ) da se ne koristi jer je imao bug koji je navodno mogao ostetiti cartridge,
iskreno- nikad nisam cuo da se to nekome i dogodilo!
jedna mu je od negativnih strana bilo to da je prilikom rada u TV manageru,
menu znao "nestati" pa je time ulaz u fav. liste i epg bio nemoguc do restarta.

Tako je !!!

Ja se izvinjavam ,al ne mogu uploadirati file neman mogucnost ni u post i niti u PM, onda dacu Modristi u pm Link gdje moze ga skinuti a onda nek on ga postuje !
THX to Mod MADRIDISTA
 

frode

Registered
Messages
2
Narode,može li informacija u kojoj temi ovdje mogu naći aktuelne ključeve za ručni unos za neotion 501?
Hvala unaprijed
 
Top