Kerkoj ndihme:

PREDATOR70

Registered
Messages
23
Ju lutem nese eshte e mundur te me ndimoni, kam blere nje hard disk te jashtem dhe spo e ve dot ne pune, kam dreambox 800 hd pvr, kam provuar me imazhe dreamelite, edgnemesis dhe se fundi dreamelite 1.33 v3 sim 2.01 origjinal dreambox dhe prap pa sukses, hard diskun e kam formatuar ne fat32 por dreamboxi sma njeh, nese eshte e mundur me ndimoni, ju pershendes.
 

gangoja

Registered
Messages
107
Un nuk kam hard disk vete po provoje njehere me opcionin device manager a ta njef, nqs nuk e gjen dot kete opcion tek imazhi qe ke instalo TS panel te fundit dhe e ka kete opcion tek tools, shpresoj mbase del ndonje gje.
 

remax96

Registered
Messages
157
Formatimin fat32 e njeh vetem imazhi PLI.Nese do ta perdoresh me imazh tjeter, duhet ta formatosh me ex fat 3,dhe me pas ti besh mount. Kalofsh mire.
 

xoninet

Banned
Messages
34
kjo puna jote është ? a mundesh ta formatosh një PC pa HDD kur nuk e njeh at JO qka duhet bësh ti, shi pak foto e shihni ku e kam ber rrethin e kuq aty gjindet nji mbajts apo qka ti them nxjerre ndrro vendin deri sa te njoh DM HDD
hdd.png
 

PREDATOR70

Registered
Messages
23
xoninet, te me falesh por spo te kuptoj kur thoni nderro vendin ke shenja e kuqe, si duhet ndrru p.sh. anen e majte me e vendos djathtas dhe anasjelltas apo si, si ta bej qe duke i nderruar vendin ta njohi DM HDD, te me falesh per sqarimin qe kerkoj dhe ju pershendes.
 

xoninet

Banned
Messages
34
te e kuqja ka nji pjes te vogel hddja i sheh dy te bardha qe duken por i joti ka nji ska lidhje qfar ngjyre esht, aty ka 3 apo 4 opsionet me tela nga 2 e nxjerr e fut te tjetra deri s ate njoh-- DM JA ,,sdi sa po jam i kjart edhe un
 
Top