Thread: 4K OFF!
View Single Post
Old 03-10-2020, 17:50  Translate from English to Italian  Translate from English to French  Translate from English to German  Translate from English to Spanish  Translate from English to Dutch  Translate from English to Greek  Translate from English to Portuguese  Translate from English to Russian  Translate from English to Russian
dexlab dexlab is offline
Senior Member

Country: Country Flag

Quote:
Originally Posted by pudliszki2000 View Post
Wraz z banem skończyły się pijackie "mądrości"
Quote:
Originally Posted by pudliszki2000 View Post
Wraz z banem skończyły się pijackie "mądrości"
vel @malinowypomidor ja ciebie rozumiem > mozesz mnie krytykowac w jakis sposob bo ja tez tutaj min. kilka innych osob krytykowalem ale nierozumiem dlaczego klamiesz "pijackie" nt. mnie ja nie jestem zadnym pijakiem czy alkoholikiem i ty na moj temat nie wiesz nic!
pijak/alkoholik to wymysl slowaka uzaleznionego od tabletek na glowe (wszystkie jego posty sa klamstwem i urojonymi bredniami pod wplywem tych lekow nt. innych) bylo juz na ten temat pisane zreszta nieraz i nie ma sensu wywlekac , odpisalbym ci okolo miesiac temu le nie bylo mnie tj.

przez te wszystkie experymenty (lutowanie stacje bga itd.) doprowadzilem prawie cale mieszkanie do ruiny nie ma sensu sie rozpisywac smrod spalenizny wszystkie podlogi do zdzierania itd. teraz koncze remont mialem chwile czasu dosiadlem do komputera , wiecej to ja nie wlacze zadnej stacji ir do lutowania duzych bga w mieszkaniu (co do pamieci bga > konkretny hotair za 1200pln ogarnia cala robote i zadnych stacji nie potrzeba le to nie temat na jakies forum (chyba pisalem juz o tym ze mam przygotowana swoja strone internetowa wiec tam jezeli juz to bedziemy takie tematy poruszac w przyszlosci) (stacja byla podlaczona pod wyciagiem ale uszczelka sie rozszczelnila o czym sie chwile pozniej dowiedzialem)

a wiec skoro zdecydowalem sie jeszcze napisac 1 post tutaj to do rzeczy , wrocmy na chwile do weryfikacji sygnatury itd. ogolem to nie ze ja pisze bo pisze itd. ja mam dokladnie porozpisywane (kod maszynowy itd.) procesy weryfikacji sygnatur (to co widac) itd. i nie tylko ale niechce podawac tych oraz innych informacji w publicznym internecie z wielu wzgledow min. ze producenci procesorow tez przegladaja internet a jak ktory jest taki madry to niech samemu cos zrobi w tym kierunku i niechaj wszystko podaje na forach (jestem wiecej jak pewien ze jesli ogarnie te czy inne tematy to nie poda nic) - przekona sie ile czasu na to wszystko trzeba poswiecic i min. ile kasy wlozyc (ja nie pan z torunia ze bede swoje zale wylewal na forach odnosnie ww.) ja moge podpowiedziec conajwyzej , pozatym nie zapominajcie ze podawalem konkretne informacje nieraz w przeszlosci (min. wlasciwe polecenia do dekodowania kluczy cwpk) i nie tylko , pozatym te krety i spamery od cameli pokazaly juz na co ich stac i ze nie warto podawac nic (to ze ja jeszcze tutaj troche podpowiadam to glownie dlatego ze ja nigdy nie stawiam spraw w swietle pieniedzy) ja sie tym poprostu bawie.. od wielu lat i to o czym ja pisze sa to moje indywidualne experymenty z procesorami i nie tylko a jezeli rozmawiamy o jakis pieniadzach (ujme to tak jezeli ja musze wlozyc troche hajsu w sprzet to na sam koniec moge kogos za to skasowac (wylaczajac w tym samych znajomych) i jesli ktos wie co oznacza skrot R&D i min. firma security explorations ) tak w ten sposob ja do tego podchodze

a wiec proces weryfikacji sygnatury (weryfikacja skrotow oraz sum kontrolnych bo tez sa sprawdzane ale w kolejnych krokach) zalezy od producenta (modelu procesora/procesorow) np. broadcom to robi inaczej , sti jeszcze inaczej

w skrocie mozesz miec tak ze sygnatura bedzie weryfikowana 3 krotnie i kazdy krok bedzie wykonywal sie w roznym czasie (random delay routines)a mozesz miec jeszcze tak ze boot bedzie ladowany do pamieci sram w soc i deszyfrowany sprzetowym kluczem (a moze byc tak ze jest i to i tamto naraz)

ogolem w nowszych prockach jest chyba wszedzie encrypted boot (boot deszyfrowany przez procesor) i (uwaga czytaj !!!) bo gdzies slyszalem jakies plotki ze skoro przelutowany procesor komus nie odpala tzn. ze panowie uzywaja indywidualne (inne) klucze rsa do kalkulacji podpisow - bzdura !!! panowie wciaz uzywaja te same klucze rsa tylko ze na przelutowanym procku nie odpala kod bo ten go probuje zdeszyfrowac swoim kluczem (wpierw zdeszyfrowac pozniej sprawdzic podpis lub naodwrot najpierw to pozniej tamto (zalezy jaki producent czy procesor)

no i jezeli procesor posiada inny klucz to wynik zdeszyfrowania boota bedzie zly i dekoder nie odpali - proste... nawet jesli sygnatura zostala wyliczona poprawnie , to musicie wiedziec jak sie tym bawicie

producenci procesorow do dekoderow wstawiaja zaszyfrowany boot celowo (mieliby znacznie wiekszy problem gdyby musieli podpisywac kazdy kod z dekodera innymi (roznymi kluczami) wiec to jest czesciowe rozwiazanie ich problemu (czesciowe dlatego ze kazdy proces weryfikacji sygnatury jest do obejscia) pisalem juz o tym

na koniec dodam ze w niektorych przypadkach jest tak ze nawet nie trzeba ***** weryfikacji sygnatury bo cas vendor lub manufacturer2 cos spierd... po drodze le koncentruje sie zawsze na tym ze jednak bedzie trzeba (rozwazam najczarniejszy scenariusz)

procesu weryfikacji sygnatury nie da sie zabezpieczyc kompletnie (moze zle sie wyrazilem jezeli ktos ma sygnature weryfikowana w 3 krokach powtarzanie tego samego razy x3 te same instrukcje wykonujace sie w roznym przedziale czasu to tego nie obejdzie to jak gra w totalizator) ale... wciaz mozna cos spieprzyc dalej bo przeciez weryfikacja sygnatury nie konczy sie na weryfikacji boota przez procesor

dlatego w wielkim skrocie tego sie nie da zabezpieczyc jak trzeba

wracajac jeszcze do BCM pisalem juz zdaje sie o tym ze nie jest (nie zostal nigdy rozpracowany) a sam serb u ktorego palil sky angielski od wielu lat mial odpalone na kartach V13 ze zbrutowanymi kluczami i sie z nas wszystkich smial ponoc tlumaczyl sie innym tym ze rozpracowal dcwpk z broadcoma - nie nie rozpracowal tego on i nikt nigdy ogolem to watpie czy komus sie udalo odczytac ot chocby zdekodowane control word ze slotu te karty mozna bylo zalatwic w irlandii (1)

1 mozna bylo zalatwic cos co bylo ciezko zalatwic lub poszczegolne osoby moga cos pozalatwiac pod stolem lub spod stolu = to tez w ten sposob dziala w tej chwili sky brytyjski w poszczegolnych grupach (nie z kart v13 bo te zostaly juz wycofane)

powiem tak jak pan cardsplitter dzialalby na pozostalych rynkach w EU to bylby najlepszym dostawca goracego sprzetu (to czego nie zalatwisz bezposrednio u operatorow) le on po ostatnich akcjach tez podchodzi do wiekszosci z wielkim dystansem

na temat tego calego bcm hack (ja do ciebie jeszcze wroce do tego warunku1 2 i 3) niebawem tylko musze sprawdzic co jest nie halo bo mi kolegi elf nie odpala z pendriva , elf musi zastartowac zeby wykonac warunek1 anyway , co do bcm hack ja moge powiedziec tylko tyle ze jesli ktos probuje cos zdzialac na sile (trzeba na sile skoro brnie sie w przekonaniu ze sie jednak nie da ) to niech zainteresuje sie modulami ktore rozszerzaja funkcjonalnosc keyladdera bo tam jest hol (hole )

jesli ktos przeczytal wiekszosc moich postow bedzie wiedzial o jakich modulach tutaj wspomnialem

mysle ze to juz koniec moich postow jezeli zadecyduje odpale strone internetowa w przyszlosci

Last edited by dexlab; 03-10-2020 at 18:00..
Reply With Quote