4K OFF!

aegis

Banned
Messages
47
hej
poprzedni temat zostal zablokowany przez slowaka - dlaczego moderator nie zbanowal zamiast tego konta @benzinol ? tak to ten maniak @Vlado Fogo i jego nowy nick

nie mam zamiaru tutaj nikogo wiecej oczerniac (wczesniej odwdzieczylem sie niektorym osoba)

ale chcialem tutaj pare istotnych kwestii dodac nie zwiazanych z ww.

znow dochodza do mnie kolejne informacje (brednie) min. nt. w1f1

otyly pan @vifon wam tego nie zrobi bo on rozmawia tylko z firmami
natomiast jezeli chodzi o mnie to ja nie jestem panem J.T i (uwaga) nawet jesli sie uda cos w tej kwestii to (1)potrwa (2) mozecie sobie wybic wogole z glowy ze z mojej strony bedzie taka komedia jak jest w tej chwili(3)


3 niebawem wszyscy ktorzy posiadaja karty cameleon zostana zmuszeni do uzywania w1f1 ze sparowana karta cayman i jezeli wam sie wydaje ze ktos bedzie nie wiadomo co cudowal itd. zeby wam to puknac to jestescie panowie w jednym wielkim bledzie

95% z was bedzie placic abo i uzywac to cos a zaledwie 5% bedzie mogla liczyc na ew. wspolprace

co to jest te 5% ? sa to osoby ktore moznaby powiedziec ze daze jakims zaufaniem min. ktore potrafia dochowac czegos w tajemnicy

tajemnica = nie wiem jak wam ale mi obecnie zalezy na tym zeby cak7 pozostal w tajemnicy i podzialal nam jak najdluzej

dokladnie to identico jak bylo z iti2851 conax - kto o tym wiedzial ze mi to dziala ? :) ja i paru znajomych sa to osoby potrafia trzymac morde na klucz (4)

bowiem to co sie wyczynia na jednym z polskich for ojeje i ci ludzie ktorym wydaje sie ze ktos bedzie dla nich cos robil itd. itp.

z tego co ja wiem to tam juz nie ma nikogo jest tylko jedna znana osoba

@Areczek czy teraz przekonales sie ze nie warto bylo upubliczniac tego oscama pod cak7 ?! (mialem pelny kod z tego samego zrodla i pisalem juz o tym ze mnie skompilowany kod Areczka do niczego nie byl potrzebny) i czy inni przekonali sie itd. itp. ? ja wiedzialem o tym od wielu lat ze nie warto nic dawac do publicznego internetu (a to ze probowalem w jakis sposob pomoc podpowiedziec w pewnych kwestiach) to glownie na moim celu byla pazernosc pewnej osoby ktora wam obiecywala ...

w innych krajach jak cos dziala to tylko w wiekszych firmach a wy w PL mieliscie do tej pory szczescie kolejnym razem juz nie bedziecie mieli tego co macie w tej chwili , kazdy sie na was wyprze i to glownie dzieki pewnym osoba ktore robia szum na tym forum - pisalem w czerwcu kiedy byla pierwsza akcja zeby wylaczyc temat szukam magika ?! no to powtorka tego dziadostwa byla pare dni temu czy ile tam ale (UWAGA!) to dopiero poczatek krzywych faz na tym forum...

admin zareagowal nt. to co napisalem ale teresa poprosila o odpalenie tego tematu na nowo
powiem wam tak dopoki nie usuniecie tego tematu beda wciaz takie jazdy az w koncu komus puszcza nerwy i ... niech ci ludzie zrozumieja ze sa tylko pionkami w tej grze i nie nalezy im sie nic bowiem sam kod cak7 jest tak skomplikowany i rozbudowany ze hej.... nie jest wart nich

nawiazujac jeszcze do punktu 3 i 4 o co mi dokladnie chodzi to o procesor STI H237 + (nie wykluczam H4xx i inne w przyszlosci)

mozliwe ze uda sie obliczyc klucz sprzetowy ktory uzywany jest do wyliczania klucza r2r dekodujacego blok 016c , w broadcomie nawet jesli udaloby sie to zrobic to itak warunek1 jest praktycznie nierealny

do rzeczy

warunek1 warunek2 = wynik

co to jest warunek1 mozliwe ze gdzies pisalem (mniejwiecej bo sekretu nie podam) otoz warunek1 jest niezbedny do wykonania warunku2 , warunek2 = atak , warunek3 = obliczony klucz

warunek1 = zaden procesor DVB na rynku nie wykona warunku1 w normalnych warunkach (keyladder ma zablokowana te funkcje) i nie chodzi tutaj o odczyt jakiegos klucza bo to chyba logiczne ze jest zablokowane ale.... o warunek1 dzieki ktoremu mozna zastosowac pewien atak nt. ktorego rowniez nie napisze wam nic

warunek1 warunek2 warunek3 = wynik , jest sobie rzeka ale nie ma mostu. za rzeka ktos ukryl cos i pewien byl ze nikt nie przejdzie bo mostu nie ma - przeplynie !!! (ale uwaga bo w rzece moga byc piranie :D) tyle ze nas akurat w procesorach piranie nie interesuja nawet jesli by tam byly to nie bylby zaden problem

le do rzeczy o co mi chodzi to ze partacze z st microelectronics popelniaja wiele przeroznych bledow (warunek1 da sie wykonac na starych sti7111 7105 itd. rowniez na bcm sie da poprzez icam ioctl ale tylko i wylacznie :( na pozostalych bcm na 70% sie nie da ) a wiec na H2xx i H4xx bedziemy musieli sobie go poszukac i bardzo realne jest ze gdzies go znajdziemy i jak juz sie znajdzie bedzie latwo zastosowac+przeniesc na pozostale procesory z tych serii

to tylko warunek1 gdzie warunek2 moze miec piranie i bedzie to stanowilo przeszkode ale nie do obejscia

podsumowujac to wszystko z moich wieloletnich experymentow wynika ze (ja nie jasiu od SDK gdzie cos tam pisze ze sie nie da to sie nie da)

wynika ze producenci procesorow popelniaja bledy glownie poprzez wykluczenie warunku1 taaa... i tutaj jest pies pogrzebany
bo wg. nich jesli ktos nie wykona warunku1 to warunku2 nie ma sensu zabezpieczac bo itak tam sie nie dostanie !!! sie dostalem... i nie tylko na sti

przypuszczam ze dla nich zabezpieczenie warunku2 stanowi jakis wiekszy problem i dochodzi dodatkowo koszt produkcji procesorow

warunek2 = to nie tylko ten moj warunek ktory moze byc wykonany z powodu warunku1 do tego zeby cos zastosowac ale takich warunkow sa dziesatki innych ktore sa spartolone (uwaga w broadcomie tez sa ale dotycza glownie weryfikacji sygnatur) mozliwe ze gdzies dalej tez sa ale nie sprawdzalem natomiast jedno wiem ze do dzisiaj nikt nie odczytal kluczy dcwpk z zadnego broadcoma nawet najstarszego procesora bcm7401 (jego rok produkcji = rok produkcji sti7100) a wszystkie pakiety ktore lataja w CS leca na kartach *** V13 ze zbrutowanym kluczem i cos tam jeszcze panowie robia ale nie bede tutaj o tym pisal i komus interesu psul

edit:

3 - przez to co sie obecnie dzieje macie 4K OFF i te 4K przez bardzo dlugo nie wroci

no to tyle z mojej strony na dzis i byc moze juz na zawsze hey !
 
Last edited:

aegis

Banned
Messages
47
btw.
warunek2 vs stih237 dokladnie tak.. na tych procesorach w warunku2 na powiedzmy 80% beda piranie ale mamy jeszcze kilka innych asow w rekawie wrazie wu

7111 - warunek2 byl bez piranii le glownie dlatego ze to stary proc (warunek1 zostal spieprzony przezemnie) :D bo tam jego mozna albo sp. albo dostac sie z innego miejsca do niego ja wybralem te pierwsza droge poprzez tunel ..

czy te piranie stanowia jakis wiekszy problem ? , wiekszego to nie ale pewien stanowia
 
Last edited:

aegis

Banned
Messages
47
teraz zmienimy troche kierunek bo cos mi tam jeszcze ciekawego po glowie chodzi itd.

sti7111 itd. ten caly hack slim core

jezeli ktos sie nie zna na czyms i przez to wydaje sie jemu ze jak cos zostalo rozpracowane wczesniej to kolejne tez bedzie to jest w bledzie

nie mam tutaj na mysli 7111 vs h237 ale np. broadcom


ogolem to co zrobila firma sti (pozostawila goly adres od decrypted control words) do odczytu z user space to totalne partactwo (redukcja kosztow produkcji procesorow) i tego nawet nie mozna nazwac warunkiem1 i 2

takiego czegos u producentow innych procesorow nie ma... a sam broadcom (chociaz tez posiada rozne bledy) odwalil kawal dobrej roboty w zabezpieczeniach swoich produktow i w procesorach tej firmy sie nie da zadnymi odczytami odczytac kluczy dcwpk a czy decrypted control words sie da ?

he he powiem tak ze decrypted control words nie da sie ukryc w zadnym procesorze przed odczytem z user space ale.... (1)

1 jak zapewne czesc z was wie ze najslabszym punktem w tym calym security sa sterowniki od descramblera (firma SE tez min. o tym pisala)

bowiem sterownik ten gada (musi gadac) z keyladderem i z user space i wymieniac pomiedzy nimi informacje (decrypted control words) ale firma broadcom tez sie przed tym zabezpieczyla ich sterownik owszem wymienia ale jest to nieznana architektura wiec nie da sie go zdissasemblowac i znalesc tego czego szukacie (zrozumiec jak dziala) takze zabezpieczyli sie na perfect i jestem wiecej jak pewien ze nikomu nie udalo sie nawet odczytac DCW z BCM a wszystkie informacje nt. hack to jedna wielka brednia !!!

teraz na inny temat

kiedys rozmawialem z pewna osoba ktora twierdzila ze jezeli on cos ma i chce to wymienic na co innego to nie ma bata ale ktos sie musi zgodzic na jakas tam wymiane

tego ze tak nie jest przykladem jestem ja i ze tak zapytam z ciekawosci ktory z was ktoremu z was mozna zaufac do tego stopnia ze nie sprzeda czegos gdzies dalej ? to jest moj pierwszy i chyba najwazniejszy warunek bo ja "mam" roznego rodzaju rzeczy (teraz min. tez pod cak7 dopiero z tym zaczynam) ale o tych rzeczach (plikach cokolwiek) nie wie nikt poza mna

kolejny problem to akcje ktore sie ostatnio dzialy slowak ktory wgral moje prywatne wiadomosci do publicznego internetu itd. i nie tylko on ale pan z torunia przeciez tez swoim znajomym porozdawal moja prywatna korespondencje

no to w takim razie jak ?! mozna z wami rozmawiac wsp. cokolwiek wymieniac itd. ? owszem istnieja jakies tam wyrozumiale czy uczciwe osoby ale jest ich naprawde niewiele (min. moja stara lista kontaktow)

pozatym ktory z was moglby mi cos zaoferowac co mogloby mnie w jakims tam stopniu zainteresowac ? smiem twierdzic iz zaden... skoro na rynku az tyle lat jest ten modul ci+ maxtv/digi a zaden z wielkich hakerow europy nie wyprul z niego kluczy 016C do dzis - to o czym my tutaj wogole rozmawiamy ? moze tera ktorys zrobi bo podalem informacje odnosnie emulatora ale itak czarno to widze (jezeli ktos nigdy nie programowal w verilogu fpga) to na sile tego nie zrobi musialby zaczac od podstaw bo to nie jest procesor nie nie to dziala inaczej niz procesor (procesorem moze byc) ale gdy bedzie straci swoja czesciowa funkcjonalosc ale ogolem bez fpga sie nie obejdziecie jezeli macie zamiar hakowac (procesory) to wymagane doswiadczenie w j. VERILOG i znajomosc FPGA bo bez tego ani rusz...

i zaden chipwhisperer wam nie pomoze w niczym bo to cos to sie nadaje tylko na tzw. hobby microcontrollers ja charles whisper to uzywalem na poczatku (probowalem uzyc) :D ale nic mi z tego nie wyszlo i dopiero pozniej zrozumialem ze ja musze pojac dzialanie fpga i zrobic custom code pod to

ja wam podpowiadam glownie bo jestem ciekaw czy ktos sobie z tym poradzi ale moje podpowiedzi sie juz koncza

min. oprocz piranii jest jeszcze JIGSAW :D

co do fpga to w planach mam zaprojektowanie poteznej maszyny do lamania kluczy (bruteforce) i nie tylko bo do bruteforce dcw z ts tez sie przyda no ale niestety to tez musi miec tzw. custom code trzeba sobie samemu zrobic
a programowanie fpga to zmora jest

zmora w sensie jak ktos programuje procesor to ma gotowy uart i pozostale peryferia a na fpga to trzeba dodatkowo sobie dopisac (dorobic) w zaleznosci jeszcze jakie funkcje ma pelnic dlatego to jest zajebiscie czasochlonne ale jesli komus sie wydaje ze (ze kupi jakas magiczna zabawke na fpga ktora mu rozpracuje procesor) czy tez zlamie klucz poprzez bruteforce - powiem tak moze i kupi... ale itak to cos bedzie mialo zajebiscie ograniczona funkcjonalnosc i tak sie nie da zyc
 
Last edited:

aegis

Banned
Messages
47
teraz nt. kabaretu ktory wyprawial sie na forum przez ostatnie pare dni

ja tam nie wchodze i tego nie czytam ale ktos ze znajomych mi wkleil , ponoc nawet jeden pan z nadmorskiej miejscowosci sie tam pojawil i probowal ze to tak nazwe wybielac :thum:

a wiec drogi panie zadam panu tutaj jedno pytanie ktore zaszyfruje (poniewaz bedzie skierowane wylacznie do ciebie i mysle ze je sobie rozszyfrujesz bez problemu) - nie musisz na nie odpowiadac bo ja znam odpowiedz

a wiec skad zaraz po tym jak podpowiedzialem ktora skrzynia i gdzie czytac wiersze pojawily sie prostokatne kanapki z fioletowymi (buraczanymi) waflami (sa to kolory) u pana z legnicy ? ;) pare dni po.. a podpowiedzialem komus bo my sie nie znamy bezposrednio

sprobuj sobie odpowiedziec na te pytanie mysle ze znajdziesz odpowiedz w mgnieniu oka ... pakujesz sie w krzywe fazy na forach nie wiem wogole po co ?!

pan z legnicy = well ten pan jest zywym przykladem tego ze z wami nie warto rozmawiac (nie dotyczy powyzszego ani tego o czym na pierwszy rzut oka pomysleliscie czytajac ten post)

jesli chodzi o tego pana z legnicy to z tego co wiem jest to osoba godna zaufania i czlowiek z ktorym mozna wszystko zalatwic od wielu wielu lat , on nieraz tez nadstawial za was kark zeby cos zalatwic i z tego powodu mial rozne problemy o ktorych nawet nie wiecie ...

jednak po paru latach zrobiliscie z niego sciere na forach zaczeliscie sie nim wycierac zastraszac wyzywac i wypisywac na jego temat brednie (80% informacji nt. to sa brednie)

a wszystko zaczelo sie kiedy zaczeli wprowadzac zmiany w sys. kodowania likwidacja multiroom seca itd. problemy z ktorymi ten czlowiek nie mogl sobie juz sobie poradzic i nie z wlasnej winy

i do czego my tutaj wlasciwie dochodzimy to - kwestia szukam magika , magik i to co sie w tej chwili wyprawia juz od jakiegos czasu to jest k.... identico !!!

powyzsze daje jednoznacznie do zrozumienia ze wy nie jestescie warci ani 1 minuty poswiecenia czasu czy czegokolwiek i najlepiej to trzymac sie od was z daleka...

wezmy przyklad z innych krajow gdzie wszystko dziala tylko w wiekszych firmach a do okola ludzi tam jest tylko zmowa milczenia i do tego kierunku bedziemy teraz w PL dazyli min. z 4K w przyszlosci rowniez

bo skoro pan z torunia wysiada juz przy w1f1 to w PL nie znajdziecie nikogo kto moglby doprowadzic do takiego samego balaganu jak wczesniej

na sam koniec pirania+rzeka+jigsaw o jigsawie jeszcze nie napisalem i prawd. wogole nie napisze ale sama rzeka i piranie jest dla niektorych mozgow pewna podpowiedzia i jestem tak naprawde ciekaw czy ktory z was to do czegos wykorzysta ...
dodam ze (o ile jeszcze nie dodawalem?) ze ow white paper z google to zaledwie pare linijek jakis tam orientacyjnych informacji a w praktyce to robota na conajmniej kilka miesiecy z fpga gdzie jak zawsze nie ma pewnosci czy cos sie powiedziec STI7111-SUC i te sprawy
 
Last edited:

aegis

Banned
Messages
47
juz nie moge edytowac postu a chcialem tam cos jeszcze dopisac

a wiec... jezeli komus sie cos uda w kwestii piranii i rzeki to niech tutaj chociaz o tym napisze (nie musi podawac jak itd.) poprostu uszanujcie mnie i moje poswiecenie i pokazcie od siebie ze cos potraficie zrobic nie zmuszajac sie do tego

jestem bardzo ciekaw czy **** jednak zaznacze tutaj jedna istotna rzecz ze moich podpowiedzi to juz koniec i... ja nie lubie kogos uczyc i tlumaczyc jemu jak co dziala czy tez umozliwiac jemu wykorzystywanie moich patentow (jestem na to zajebiscie uczulony) tj. bula&spula to nie u mnie panowie
 

ViaHussun

Donating Member
Messages
4,097
teraz nt. kabaretu ktory wyprawial sie na forum przez ostatnie pare dni

ja tam nie wchodze i tego nie czytam ale ktos ze znajomych mi wkleil , ponoc nawet jeden pan z nadmorskiej miejscowosci sie tam pojawil i probowal ze to tak nazwe wybielac :thum:

a wiec drogi panie zadam panu tutaj jedno pytanie ktore zaszyfruje (poniewaz bedzie skierowane wylacznie do ciebie i mysle ze je sobie rozszyfrujesz bez problemu) - nie musisz na nie odpowiadac bo ja znam odpowiedz

a wiec skad zaraz po tym jak podpowiedzialem ktora skrzynia i gdzie czytac wiersze pojawily sie prostokatne kanapki z fioletowymi (buraczanymi) waflami (sa to kolory) u pana z legnicy ? ;) pare dni po.. a podpowiedzialem komus bo my sie nie znamy bezposrednio

sprobuj sobie odpowiedziec na te pytanie mysle ze znajdziesz odpowiedz w mgnieniu oka ... pakujesz sie w krzywe fazy na forach nie wiem wogole po co ?!

pan z legnicy = well ten pan jest zywym przykladem tego ze z wami nie warto rozmawiac (nie dotyczy powyzszego ani tego o czym na pierwszy rzut oka pomysleliscie czytajac ten post)

jesli chodzi o tego pana z legnicy to z tego co wiem jest to osoba godna zaufania i czlowiek z ktorym mozna wszystko zalatwic od wielu wielu lat , on nieraz tez nadstawial za was kark zeby cos zalatwic i z tego powodu mial rozne problemy o ktorych nawet nie wiecie ...

jednak po paru latach zrobiliscie z niego sciere na forach zaczeliscie sie nim wycierac zastraszac wyzywac i wypisywac na jego temat brednie (80% informacji nt. to sa brednie)

a wszystko zaczelo sie kiedy zaczeli wprowadzac zmiany w sys. kodowania likwidacja multiroom seca itd. problemy z ktorymi ten czlowiek nie mogl sobie juz sobie poradzic i nie z wlasnej winy

i do czego my tutaj wlasciwie dochodzimy to - kwestia szukam magika , magik i to co sie w tej chwili wyprawia juz od jakiegos czasu to jest k.... identico !!!

powyzsze daje jednoznacznie do zrozumienia ze wy nie jestescie warci ani 1 minuty poswiecenia czasu czy czegokolwiek i najlepiej to trzymac sie od was z daleka...

wezmy przyklad z innych krajow gdzie wszystko dziala tylko w wiekszych firmach a do okola ludzi tam jest tylko zmowa milczenia i do tego kierunku bedziemy teraz w PL dazyli min. z 4K w przyszlosci rowniez

bo skoro pan z torunia wysiada juz przy w1f1 to w PL nie znajdziecie nikogo kto moglby doprowadzic do takiego samego balaganu jak wczesniej

na sam koniec pirania+rzeka+jigsaw o jigsawie jeszcze nie napisalem i prawd. wogole nie napisze ale sama rzeka i piranie jest dla niektorych mozgow pewna podpowiedzia i jestem tak naprawde ciekaw czy ktory z was to do czegos wykorzysta ...
dodam ze (o ile jeszcze nie dodawalem?) ze ow white paper z google to zaledwie pare linijek jakis tam orientacyjnych informacji a w praktyce to robota na conajmniej kilka miesiecy z fpga gdzie jak zawsze nie ma pewnosci czy cos sie powiedziec STI7111-SUC i te sprawy



Fora są wieczne tak długo, jak Ty jesteś
:thum:
 

aegis

Banned
Messages
47
nie moge zasnac i cos mi jeszcze chodzi po glowie

a wiec wszystkim tym ktorzy cierpia na ADHD ostatnimi czasy z powodu tego ze im rece do d.. przyschly i nie potrafia czegos samemu zrobic przy czym straszac innych itd. wiecie o co mi chodzi

a wiec odpowiadam ze jak zapewne tez wiecie sprawa pana z nadmorskiej miejscowosci zakonczyla sie ugoda (porozumieniem stron) po 10 latach paplaniny ale nie zdradzil wam szczegolow dlaczego

a wiec rozwiniemy tutaj ten temat

porozumienie stron - ugoda = glownie to chodzi o to ze wlasciciel platformy przegral te sprawe i zeby wyjsc z tego na swoim (uniknac kosztow o ktore mogl zagrac tamten pan z powodu naruszenia jego mienia itd.) wybrneli z tego za porozumieniem stron... takze nie stracili nic i nie zyskali nic - dlaczego ?

dlatego ze rozparowywanie kart jest legalne a nielegalnym jest parowanie kart z dekoderami czy zmuszanie klientow do uzywania czyis dekoderow i nie wprowadzanie jako alternatywy modulow ci+ przyklad niektorych operatorow SKY ... i zaden przepis tego nie reguluje

teraz pewne wnioski z tym zwiazane jak zapewne wiecie to tylko 1 taka sprawa , wlasciciel platformy naciskal bo ponoc myslal ze to jakies emu z kluczami itd. na co jest paragraf ale nagra nie mogla przedstawic zadnych zazutow z tym zwiazanych bo na to nie ma bata

do czego my tutaj dochodzimy na rynku pay-tv funkcjonuje jedna firma ktora potrafi naginac przepisy i sprawic wiele problemow (ciezko jest z nimi walczyc w pewnych kwestiach) i nie tylko ale sa jeszcze inne firmy ale tylko w przeciagu 12 ostatnich lat byla jedna akcja z panem z nadmorskiej miejscowosci ktora zakonczyla sie fiaskiem

czy slyszeliscie o tym ze 1rd*to gdzies kogos targalo za podobne rzeczy ? (a mogli... jest wiele wiekszych firm ktore wsp. z pewnymi hakerami) i ktore mialy problemy z nimi le panowie h. nigdy nie mieli z tego powodu (mieli w czasach emu) ale zaden od rozparowywania kart itd. nie mial !

dlatego tez pan z torunia jest pewien swojego i robi to oficjalnie i dlatego min. rowniez z tym waszym ADHD to daleko nie zajdziecie tylko w ten sposob pokazujecie na co was naprawde stac bowiem nie musi byc zadnego rozparowywania moga byc same linijki w przyszlosci itd. nikt nie jest od was zalezny i ogolem kazdy ma was w tej chwili w d. ! chyba pan z torunia tez juz przeszedl na innych strone bo cos gdzies tam slyszalem

podobnie zreszta z cardsplitterem o ktorym tutaj pisalem on tez sie na was wypial za te straszenia piep. brednii itd. na jego temat i z tego co wiem rozmawia ale tylko z konkretnymi osobami takze straciliscie kolejna konkretna osobe dzieki ktorej mozna bylo zalatwic wiele rzeczy gratuluje :thum: ciekaw jestem tylko jak to sie wszystko zakonczy i ile potrwaja te krzywe fazy itd.

na sam koniec dodam ze... algorytmy LPK sa juz gotowe (przygotowane przez pewne osoby do uzycia pomijajac w tym pana z torunia i wykluczajac w tym mnie) jednak na forum w sprawie conax jest cisza - moje kolejne gratulacje idziecie panowie wlasciwa droga tak trzymac ! dzieki temu unikniecie krzywych faz (jazd) szaranczy i niepotrzebnych kolejnych aktualizacji i kazdy bedzie zadowolony (jak mowia bedzie pan zadowolony :D)

wykluczajac w tym mnie - mnie zaden conax do niczego niepotrzebny anymore :D
 
Last edited:

aegis

Banned
Messages
47
podsumowujac to o czym ja pisalem nagra vs. boxkey itd. tak naprawde to panu z torunia wielkie g. moga zrobic i wszystko sie tutaj zgadza

wyobrazcie sobie ze temat szukam magika ciagnal sie na vhk przez conajmniej 10 lat czy macie jakies watpliwosci w to ze jak pewien szczuply pan mial jakas podstawe prawne ku temu to nie zajalby sie tym forum ? zajalby... i nie ma tutaj znaczenia czy vhk stalo za cloudflare itd. dla tego pana nie!

kolejny poprzedzajacym faktem jest to ze takich osob na terenie EU sa setki ktorzy dzialaja w roznych krajach oni tez popelniaja rozne bledy itd. ale nikt nigdy o nich nie slyszal (nie czytal w artykulach sat-hack) itd. bo nigdy cos takiego nie mialo miejsca

nie mialo miejsca - nikt sie nimi nie zainteresowal bo panowie tzw. copyright trolling maja sprawe przegrana dlatego ze rozparowywanie kart jest w pelni legalne a to ze po rozparowaniu mozna poslac DCW w sharingu to juz jest zupelnie inna sprawa

wiec teraz podsumujcie samych siebie min. te osoby ktore wypisuja brednie po forach nt. innych to o czym tam piszecie jest waszym niedoczekaniem a przez glupote do ktorej doprowadzailiscie juz nikt z wami niechce rozmawiac i co najsmieszniejsze to ze to co sie dzialo w czerwcu a teraz to juz nie te same osoby ale kolejne inne

teraz z innej beczki , dostalem dzisiaj jakies zdjecie czyjegos czatu ktos zrobil cos takiego jak wczesniej slowak z tym ze o co innego tam chodzi ogolem wg. mnie to jest totalna glupota ze wy takie cos sobie robicie i to co jest na tym chacie pozostawie dla siebie

ogolem to komedia :) pan z torunia rozmawia z jakims ukraincem nt. lpk i tez mowa jest min. tam o mnie i jeszcze o innych bzdurach (smialem sie z tego jak to czytalem) i przypuszczam ze czesc z was juz widziala ten czat wogole to skad ten ukrainiec mnie zna ? vladec.kiev.ua taki ma nick.. nie znam zadnej takiej osoby

ludzie ogarnijcie sie ... takie cos co wy wyprawiacie nie moze miec miejsca ja rozumiem ze sa jakies zmiany w sys. kodowania ale opanujcie sie bo sami sie wpakujecie w jakies problemy przez wlasna glupote

chcac komus wyrzadzic krzywde sami doprowadzicie do problemow u siebie (znam to z autopsji)

wracajac jeszcze do fpga cos tam pisalem ze jest skomplikowane zgadza sie ? moze nie skomplikowane ale inne niz procesory i bardziej zaawansowane

jezeli wiecie o czym ja pisze wezmy jako przyklad tzw. sof-processor microblaze , jezeli w gre w fpga wchodzi ALU (jednostka arytmetyczno logiczna) to wtedy fpga traci funkcjonalnosc fpga (sprawdzcie sobie jakie predkosci portow I/O Moze osiagnac microblaze) zadne...

o co mi tutaj dokladnie chodzi to pamietam przypominam sobie jak pare lat temu @moneybox zrobil mi kod pod spartana przelicznik petli pll z przerzutnikiem rs jak ja to zobaczylem to nie potrafilem pojac jak dziala kod itd.

jeszcze wiele razy probowalem zrozumiec inne przyklady ale nie moglem (juz w tych latach programowalem w C i znalem bardzo dobrze procesory)

i w pewnym momencie zrozumialem (dlaczego nie moglem zrozumiec ?) dlatego ze fpga to operacje na bramkach logicznych i ich rejestrach i tak tez dziala kod w verilogu a wiec to nie dziala tak jak kod C w pisany i skompilowany w procesor tylko inaczej trzeba poprostu zrozumiec jak to ma zadzialac i tyle...

czesc funkcji logicznych da rade tworzyc schematami a czesc jest tak pop... ze sie raczej nie da a nawet jesli by sie dalo to byloby bardziej skomplikowane niz napisanie paru linijek w j. verilog

w tym wszystkim najlepsze jest to ze jak ktos puknie komus fpga to bedzie mial zajebisty problem ze zrozumieniem dzialania jego kodu (bitsream) ale kto komu bedzie udostepnial jakies narzedzia do hakowania sprzetu na fpga ? chyba nikt no moze za wyjatkiem bula&spula :D
 
Last edited:

cezar07

Registered
Messages
159
Czyli myslisz ze :
W koncu jak pozamykaja wszystkie te systemy to nie ebdzie rady na karteczki i zwykly user nie uruchomi sobie karteczki ? nie wazne czy nagra.conax.viacces ?

Myslisz ze nadl nie bedzie tak jak bylo czyli ze magicy nic nie beda dzialac

Myslisz ze inni w eu czy tez swiecie nie beda mieli patentow na PL platformy ? i nie beda robic tego co nasi magicy ?
 

aegis

Banned
Messages
47
Czyli myslisz ze :
W koncu jak pozamykaja wszystkie te systemy to nie ebdzie rady na karteczki i zwykly user nie uruchomi sobie karteczki ? nie wazne czy nagra.conax.viacces ?

Myslisz ze nadl nie bedzie tak jak bylo czyli ze magicy nic nie beda dzialac

Myslisz ze inni w eu czy tez swiecie nie beda mieli patentow na PL platformy ? i nie beda robic tego co nasi magicy ?
chyba nie do konca mnie zrozumiales procesor z soc vs karta inteligentna
poziom zabezpieczen tych procesorow jest marny ogolem to tutaj broadcom wygrywa

nie nie , poprostu ktorys wypusci linijki w przyszlosci (ew plugin z linijka) i tak was potraktuje lub wogole nie bedzie zadnej wspolpracy

ew. aktualizacje no wlasnie bo pan z torunia obiecuje wam ze jesli taka nastapi wprowadzi poprawki wg. mnie sa to obiecanki i on sobie nie poradzi z jakakolwiek aktualizacja tez watpie czy ktokolwiek bedzie z nim chcial rozmawiac po tym wszystkim co sie stalo przekazywanie mojej prywatnej korespondencji itd. tez problem stanowi te jego reklamowanie sie (oni tak naprawde g. jemu moga zrobic i gdyby chcieli to by tez g. zrobili wyszli by na tym podobnie jak szczuply pan z pewnej platformy w przeszlosci)

to tylko problem to te reklamowanie sie przez to beda w przyszlosci aktualizacje (mozna zalatwiac wszystko w tajemnicy i wiekszosc tak robi) ale jest pewna dobra informacja w tym wszystkim ze taka aktualizacja nie nastapi szybko mysle ze dopiero za pare lat jak pozostale systemy zostana uszczelnione

Myslisz ze inni w eu czy tez swiecie nie beda mieli patentow na PL platformy ?
mysle ze jednak nie... dlaczego ? prostym przykladem jest modul maxtv/digi ci+ ktory jest chyba z 8 lat na rynku i zaden z nich nie zczytal z niego bloku 016c do dzis!

oni maja tylko jakies tam algorytmy i potrafia obliczac klucze jezeli algorytm dziala na poziomie oprogramowania w pamieci flash

jeden jedyny oficjalny hack to stary slim core hack pod sti od tego czasu nie zostalo przez nikogo zlamane nic kolejnego to tez musisz wziasc pod uwage

co najsmieszniejsze to ze 6 lat temu firma security explorations opisala nazwijmy to bledy wystepujace w procesorach sti ale niedokladnie tylko ogolnie i z tego co sobie przypominam zaledwie ze 3 osoby z EU potrafily te klucze obliczac w przeszlosci no to WTF ?! skoro oni potrafia reversowac kody czytnikow itd. to procesory stanowia dla nich jakis wiekszy problem ? niewiem... nie pytajcie mnie o takie rzeczy bo ja naprawde nie wiem i szczerze mowiac nie interesuje mnie to co robia inni
 
Last edited:

aegis

Banned
Messages
47
Czyli myslisz ze :
W koncu jak pozamykaja wszystkie te systemy to nie ebdzie rady na karteczki i zwykly user nie uruchomi sobie karteczki ? nie wazne czy nagra.conax.viacces ?

Myslisz ze nadl nie bedzie tak jak bylo czyli ze magicy nic nie beda dzialac

Myslisz ze inni w eu czy tez swiecie nie beda mieli patentow na PL platformy ? i nie beda robic tego co nasi magicy ?
nie wiem @Cezar co tak naprawde o tym wszystkim myslec
ty chyba jestes jedna z normalnych osob te 5% ale reszta jak sam widzisz co tam sie wyprawia na forum od paru miesiecy i naprawde nie warto z takimi ludzmi rozmawiac (omijac ich szerokim lukiem) zaczelo sie od samego cardsplittera zrobili z niego szmate i wycieraczke (nie znam goscia ale watpie w to ze czlowiek ktory ma wieloletnia renome zaczal odwalac jakies walki itd.) nie sadze... poprostu wszystko sie nasililo po zmianach w sys. kodowania a tam pracuja ludzie a nie maszyny i trzeba byc wyrozumialym (zrobil sie balagan i klientela natretna)

jeszcze tymbardziej jesli chodzi o mnie to przyklad mnie doskonale pewnie znacie wgrywanie moich prywatnych czatow do publicznego internetu itd. to co sie dzialo wczesniej

powiem tak ja juz sie tak latwo nie dam zrobic... i jezeli komus wydaje sie ze jesli cos bede mial i bede szukal jakis klientow to sie grubo myli , tak naprawde to mozecie liczyc tylko na terese bo ten jest ognio-odporny widac ze jemu to zwisa ale w pewnym momencie ten czlowiek tez straci cierpliwosc

pozatym ja mam zajebiste uczulenie na punkcie bezpieczenstwa anonimowosci itd. pan z torunia to jest zupelnie inne wydanie mnie le oprocz niego sa jeszcze i andrzeje z wroclawia i inne ogolem to ja wiem o conajmniej 8 osobach a ilu jest o ktorych ja jeszcze nie wiem ?

przykladem tego jest to ze ja tutaj musze zakladac nowe kolejne konta zeby cos napisac co jakis czas i po dluzszej przerwie (ja zapominam hasla ktore mam w glowie) na polskich forach ktore do jakiegos czasu przegladalem to mam specjalny OS dedykowany do tego ktory odpala sie z ramu i z automatu ma login wpisany

no to spoko czekamy na ich ruch z w1f1 wg. moich wskazowek i podpowiedzi :D

powiem tak gdy przyjda ciezsze trudniejsze czasy to wy sami bedziecie prosili cardsplittera o pomoc i poszukiwali zrodla z 4K u innych (te ciecie ktore wypisuje brednie na temat pozostalych osob na forum rowniez)

co do 4K to kwestia mstara czy ali (ali z modulow z ecp) jest bardzo odlegla
utknelismy na sprzetowym algorytmie nand ecc i zostalo to odlozone na pozniej

pozatym sam mstar i ali posiadaja pewien mechanizm zaprojektowany przez znanego kryptografa Paul Kocher jezeli komus wydawaloby sie ze te procki sa proste to niech zmieni kierunek bo to tak nie dziala

STI H2xx - H4xx posiada jakis tam advanced crypto firewall ale wewnetrznie zaprojektowany firme st microelectronics niemniej jednak mnie ich firewalle nie interesuja :D

gdzies jakis czas temu na forum angielskim czy niemieckim wyczytalem wypowiedzi jakiegos hakera ze nowa seria STI H2xx - H4xx jest nie do ruszenia bo juz dluzszy czas jest i nikt z tym nic nie zrobil - BLAD !!! zmien chlopie kierunek myslenia bo to tak nie dziala jak sie tobie wydaje
 
Last edited:

aegis

Banned
Messages
47
jeszcze wracajac do pana z torunia my juz sobie pewne sprawy wyjasnilismy i nie mam zamiaru do tego wracac kazdy ma jakies swoje tam racje itd.

ale no wlasnie bo ja tego pana usunalem z mojej listy kontaktow z ponad 7 lat temu i od tej pory nie powiedzialem nigdy zlego slowa na jego temat do momentu w ktorym on i pare innych osob wyprowadzily mnie z rownowagi pare miesiecy temu czy ile tam poprostu musialem odreagowac ale na tym nie koniec bo

ten caly czat ktory dotarl wczoraj do mnie tam jakis ukrainiec pisze na moj temat ale on mnie nie obraza tylko pan z torunia po chwili zaczyna wypisywac brednie ten czat to jest komedia (sa tam jeszcze inne informacje nie zwiazane wogole ze mna) ale.. pytanie ktore sie pojawia ktory nagral ktorego kto wykonal zdjecia tego czatu no i niestety nie wyglada mi to na robote ukrainca ktory bierze udzial w tej dyskusji ale na pana z torunia - dlaczego ? min. dlatego ze kolory kolorem czerwonym jest osoba do ktorej piszemy kolorem granatowym jestesmy my informacje ktore wyswietlaja sie na tym czacie encrypted communication started + reszta po polsku wskazuja na to ze ktos kto uzywal polski pidgin te zdjecia wykonal

ja nie znam tego ukrainca a u siebie w liscie kontaktow mam kontakt tylko z jednym ukraincem ktory pracuje nad broadcomem i to nie byl/jest on
jest to osoba godna zaufania

zapytam was ostatni raz - ile czasu jeszcze te komedie beda trwac ? :D czy wy chcecie zeby ktos sie naprawde wk. i zrobil jakis dym ?!
ja tego czatu nie pokaze nikomu ale domniemam ze pare innych osob dostalo ten czat od innych i widzieli zawartosc

dajcie sobie na wstrzymanie na sile i tym bardziej obrazajac kogos niczego nie osiagniecie
jezeli chcecie temat jakis rozwinac to droga wolna pisalem wam ze wszystko da sie zrobic ale nie zmuszajac sie do tego i zaczynajac od prostrzych rzeczy
 

ViaHussun

Donating Member
Messages
4,097
mysle ze jednak nie... dlaczego ? prostym przykladem jest modul maxtv/digi ci+ ktory jest chyba z 8 lat na rynku i zaden z nich nie zczytal z niego bloku 016c do dzis!

oni maja tylko jakies tam algorytmy i potrafia obliczac klucze jezeli algorytm dziala na poziomie oprogramowania w pamieci flash

jeden jedyny oficjalny hack to stary slim core hack pod sti od tego czasu nie zostalo przez nikogo zlamane nic kolejnego to tez musisz wziasc pod uwage

co najsmieszniejsze to ze 6 lat temu firma security explorations opisala nazwijmy to bledy wystepujace w procesorach sti ale niedokladnie tylko ogolnie i z tego co sobie przypominam zaledwie ze 3 osoby z EU potrafily te klucze obliczac w przeszlosci no to WTF ?! skoro oni potrafia reversowac kody czytnikow itd. to procesory stanowia dla nich jakis wiekszy problem ? niewiem... nie pytajcie mnie o takie rzeczy bo ja naprawde nie wiem i szczerze mowiac nie interesuje mnie to co robia inni


Co myślisz o tureckiej platformie? Digiturk? :confused:
dopasowany system. ( cholera ) :D
irdeto szyfrowanie. :mad:
moduł dostępny :rolleyes:
 

aegis

Banned
Messages
47
Co myślisz o tureckiej platformie? Digiturk? :confused:
dopasowany system. ( cholera ) :D
irdeto szyfrowanie. :mad:
moduł dostępny :rolleyes:
digiturk ma lub mial jakies dekodery z procesorami sti ale z tego co sobie przypominam z aktywnym fusem lb_metal_fix
lb_metal_fix - nie dziala odczyt spod adresu zarezerwowanego dla decrypted control words na sti7111-cuc conax dziala metoda dma bruteforce na pozostalych dziala co innego lub tez na niektorych moze zadzialac metoda ww.

co do modulow to ja nie wiem irdeto uzywa chyba smit'a
 

aegis

Banned
Messages
47
pozatym firma security explorations po 6 latach wystawila na sprzedaz informacje odnosnie slim core hack (wiele rzeczy ktorych nie podali i ktore moga okazac sie pomocne w exploitacji np. serii h2xx - h4xx) i to jest wystawione full legall za jakas tam kwote i to jest legalne

mialo byc nielegalne :D poprostu pewne organizacje i wlazidupy zaczely sie ich czepiac ale szybko ich splawili tam gdzie trzeba (brak podstawy prawnej) sytuacja podobna do rozwoju sprawy pana z nadmorskiej miejscowosci

a tak wogole to pan z tej miejscowosci powinien zmienic avatar :D widac w nim jakiegos bcm7358 czy 7346 i ze niby co wg. niego mialoby to oznaczac ? bo chyba nie hack (no moze poza weryfikacja sygnatury ktora da sie rozpracowac) nie wiem co ten pan sobie wyobraza (ma nadzieje na cos... co jest wogole nierealne)

no to tyle co mialem do dodania na dzis
 
Last edited:

aegis

Banned
Messages
47
jeszcze chcialbym tutaj przytoczyc jedna ciekawostke nawiazujac do tego calego rozparowywania kart i kwestii legalnosci

od przeszlo 15 lat producenci dekoderow (rowniez innych urzadzen) stosuja szyfrowanie na interfejsie hdmi niepamietam jak to sie nazywa ale nieistotne jest to takie jakby parowanie sie dekodera z telewizorem poprzez interfejs hdmi (algo rsa chyba tam jest wykorzystywane) te zabezpieczenie jest proste do obejscia

i co za tym idzie od wielu lat na rynku dostepne sa legalnie w sklepach tzw. hdmi strippery ktore pozwalaja obejsc ww zabezpieczenie czyli puszczenie strumienia z dekodera np. na monitor lub gdziekolwiek indziej
i to tez jest legalne a copyright trolle nie maja na to zadnego przepisu

to samo dotyczy parowania kart z dekoderami (emulacja systemow kodowania to zupelnie inna sprawa to co sie dzialo w przeszlosci)

wysilek pana z torunia cd.
panu z torunia jedyne co moga zrobic to przeslac aktualizacje
taka aktualizacja nie wiemy kiedy bedzie ale wiemy ze bedzie i jak mu przesla ze 2 - 3 aktualizacje to moze sie ten pan wreszcie nauczy ze jak sie w takie rzeczy bawi to tak zeby operator nie widzial i nie wiedzial co sie dzieje a nie ze reklama itd.

wysilek - :D dokladniej to marny wysilek i marna reklama z tym rozdawaniem cwpk (cos co nie jest i nie bylo wogole konieczne) szkoda ze ten pan nie wiedzial ze juz w czerwcu nie bylo nikogo na forum

nikogo kto moglby stanowic dla niego jakakolwiek konkurencje juz po pierwszych jazdach na tym forum wszyscy zrezygnowali ze wspolpracy z tymi stuknietymi ludzmi , pozostal on sam i ma to czego chcial jednak to bardzo dobry kierunek temat bedzie rozwijany wciaz no public (ew. dla ograniczonej liczby osob)

to tez pan z torunia jest min. odpowiedzialny za ten balagan na forum rozdawanie kluczy i reklamowanie sie i ten balagan jeszcze bardziej przypspieszy jakakolwiek aktualizacje ale przynajmniej przekonalismy sie do czego poszczegolni ludzie sa zdolni

teraz jeszcze wracajac do w1f1 to co ja chcialem tutaj dodac ze to co ja napisalem (opisalem) jest to ogolny opis a szczegolowo nie podalem praktycznie zadnych informacji

szczegoly:

dump komunikacji procesor < > spi (x) dump komunikacji spi < > (!) nand , dump komunikacji procesor < > (!) nand , analiza 2nd boot (x) + emergency boot (x) w IDA , analiza aktualizacji OTA (x) w IDA itd.

ja to wszystko mam zrobione i dokladnie rozpisane wiem gdzie czyta co jest odczytywane wiem gdzie lezy bootstrap wlacznie z 016c i w jaki sposob jest dekodowane nie mam jeszcze tylko (!)

! = todo
x = zrobione

dodam tez ze w kierunku samego broadcoma duzo zrobilem na przelomie ostatnich lat ale broadcom idzie w... bardziej w tej chwili interesuje mnie mstar chociaz nie wykluczam rzeki i piranii na bcm7325 z icam dokonczenia tego czegos w przyszlosci bo sa i znajomi z wloch i z innych krajow ale sa to normalne osoby a nie... cd ponizej

ja nigdy nie podaje/podawalem szczegolowych informacji na jakis tam forach a jedynie wskazowki czy podpowiedzi i jestem otwarty na jakas tam wymiane informacji niemniej jednak hamstwo i debilstwo takie jakie ma/mialo miejsce w PL sa nie do przyjecia (nie mam tam z kim i o czym wogole rozmawiac) i tego bede sie rowniez trzymal w przyszlosci

to tez na polskich forach mnie wiecej nigdy nie zobaczycie

does someone have dissasembler or opcodes for stxp70 ? that one has been deleted by st microelectronics company long time ago... but maybe someone already downloaded it and wanna exchange ? can pay for it too
regards
 
Last edited:

aegis

Banned
Messages
47
kolejna rzecz o ktorej sobie przypomnialem i jesli ktos czytal poprzednie posty moze kontynuowac dalej a jesli to niech sie wroci

to cos na fpga to musi miec wlasny custom code poniewaz cos gotowego kupionego o ile wogole istnieje bedzie miec ograniczona funkcjonalnosc

teraz odwolujac sie do tego co napisalem na przykladzie chipwhisperer-lite i do czego to sie tak naprawde nadaje (do niczego!!!)

1. 80% zbednego kodu w fpga na bzdury ktore nas wogole nie interesuja
2. oprogramowanie do gadania z armem i fpga napisane w pythonie (prostym jezyku) ale w sposob bardzo skomplikowany bo napisane przez profesjonalistow , inaczej jest jak kod napisze amator a ktos zaawansowany , kod zaawansowanego jest znacznie bardziej skomplikowany i wymaga dodatkowego czasu zeby wprowadzic swoje zmiany
3. limitacje - czy ktos ktory jeszcze tego nie kupil wie jakie to ma limitacje ogolem jak to dziala w jaki sposob itd. ? jesli nie to napisze w skrocie

to cos ma tylko zwykly trigger 1 0 i to dziala tak ze nie jak procesor z kodem ktory wykonuje wszystko nie nie tylko czesc zadan jest wykonywanych poprzez aplikacje komputera (zamiast procesora)

przy czym jak ktos wykona cos swojego na fpga celowo dla jednego zadania to jego kod to bedzie zaledwie z 10 - 20% chipwisperer i bedzie dzialal 100 razy lepiej

to jest ogolem strata czasu grzebania w tym kodzie i modyfikowania czegos

pozatym.. niektore procesory w dekoderach sa tak szybkie ze potrzebuja rozdzielczosci liczonej w ps (piko sekundy) jezeli rozmawiamy o jakis tam atakach a ogolem to jakies dpa (jest to jeden z atakow) to mozecie sobie wybic kompletnie z glowy jezeli macie na mysli procesory dvb (ja na tych camach ci+ starych uzyskalem czyste przebiegi) ale tylko i wylacznie na nich! i nei na jakims chipwhisperer lite tylko na mocnym oscyloskopie z pewnymi modyfikacjami ktore dodalem po zakupie

4. zbedny arm tam jest... wiekszosc urzadzen uzywa konfiguracje ala arm+fpga ale jezeli ktos chce miec naprawde konkretne cos to powinien wyj... tego arma i dopisac do fpga uart i to czego brakuje i calosc odpalac z fpga
 
Last edited:

aegis

Banned
Messages
47
bo ze tak powiem do dekoderow nie potrzebna zandnej zewnetrznej aplikacji z poziomu pc do gadania z fpga
 

aegis

Banned
Messages
47
nie wiem czy ktos doczytal bo troche sie tutaj rozpisalem
dokladniej chodzilo mi o to > osoby ktore sa ze mna w kontakcie moga liczyc na jakies rozwiniecie tych tematow w przyszlosci jednak moj czas jest bardzo ograniczony i ja jestem sam (mozna tak powiedziec ze sam chociaz wymieniam pewne informacje z osobami spoza PL)

wiecej nikogo nie potrzebujemy i nie tedy droga (droga - to co sie dzieje na forach w PL) jezeli cos ma dluzej podzialac musi pozostac w tajemnicy a pozatym nie tylko ze podzialac ale jakims straszeniem i pierd... to oni tam dlugo nie zagraja jezeli mysla ze ktos dla nich bedzie cos tam robil i wczytywal sie w brednie ktore wypisuja to sa w bledze , nic nie jest nigdy pewne i tez nic na sile itd. zreszta wiecie o czym ja pisze

nie wiem czy ja tutaj jeszcze cos dodam ogolem nie mam czasu wiecej na te bzdury
 
Top