Ja edhe Spiderboxi

gogoli

Banned
Messages
62
nje Offerte per Satuniverse Members nga Creative satellite ne Spiderbox...Boxi me i sukseshem per Momentin ne UK don apo sdon dikush..lol:thum:

http://www.sat-universe.com/forumdisplay.php?f=456


Sticky: Spiderbox 9000HD £169.95 SPECIAL OFFER !!!!
creativesat 14-01-2011 11:51
by creativesat 0 26
Spiderbox 5000 Special offer !!! £89.95
creativesat 14-01-2011 11:58
by creativesat 0 58
Spiderbox 7000HD Special offer !!! £149.95
 

Andi12

Registered
Messages
190
Nuk eshte problemi do apo sdo dikush :D

cfar mund te besh me kete box :eek:

te gjith e din se linux esht :thum:

vetem cmimin dim dhe asgje me teper :mecry:

do ishte mir te tregoje me shum info.
 

ALBANIA2009

Registered
Messages
28
Mirembrema.
Po sqaroj dicka rreth spiderbox 9000hd
Se pari nuk eshte linux
Se dyti kushton 189 sterl.
Hap falas per 12 muaj Digitalb,tring pink plus,diema cyfra,aljazera,nova,ab sat.numeric francez canal+,orbit,showtime
Ka nje vend carte dhe dy vende moduli,dy porta usb
 

vorrabomsi

Registered
Messages
73
Pershendetje
Problemi osht po pas 12 muajsh ca mund te hapi ky receiver? Personalisht kam degjuar fjale shume te mira per kete aparat, por fjalet i merr era dhe pas nje viti ke harxhuar 220 euro per nje abonim 1 vjecar dhe kaq. Pra doja te dija a ka suport ky lloj aparati apo jo?
Kalofshi mire
 

Q-bOxHd

Registered
Messages
163
hehehe ja shkurte cfare ben ku resiver i ber prej nje Shqiptari me mend ne koke.

Kur e blen nje Spiderbox 9000, fut edhe nje Third part software / patch me nje Patch mundet te hapesh kanalet si, DGA, TRING, NOVA, cYFRA, POLSAT HD, Diema, Al Jazera Sport, C+ frabce, C+ Nordic, Di Spanje, Cabo / zOON tv, disa kanale ne Digiturk, ne Hellast sat hapet Bullsat, shum kanale per te rritur nhe Hotbird.

Nuk eshte linux, por mundet ta perdoresh tamam si nje Dreambox me CCcam ose me Newcmad, mundet te jesh vetem Klient ose edhe Server.

sa per support do te thoja se vete e kam ket aparat qe prej 9 muajseh dhe eshte nje investim me i mire e i lire qe mundet te kem ba ndonje here per apRATURE SATELITORE.

ka software update shume here , ka Keys update thujse per dite, ndersa ne Alsat gjendet nje arsenal njerezesh dhe shume suport edhe nga shqiptare por edhe nga te huaj.

Nese ky boks do jet ketu 1 vit, 3 apo 20 ket sta siguron dot njeri.
 

gogoli

Banned
Messages
62
Pershendetje
Problemi osht po pas 12 muajsh ca mund te hapi ky receiver? Personalisht kam degjuar fjale shume te mira per kete aparat, por fjalet i merr era dhe pas nje viti ke harxhuar 220 euro per nje abonim 1 vjecar dhe kaq. Pra doja te dija a ka suport ky lloj aparati apo jo?
Kalofshi mire

ate qe hap cdo stb tjeter si edhe dremboxi...

Ka Cccam client edhe newcamd ....ka edhe newcs server per te bere share carten qe ke...:thum:

Mund te ndashe karten ne honet nje carte 9 vete pa internet e config mund te marresh filesat nga PC si movie ne avi e mund ti shikosh ne TV e shume gjera te tjera...

Kurse 12 muaj qe jepen ato jepen falas...po sdo te thote mbas 12 muajsh nuk mund te jipen perseri...:thum:

Cmimi eshte jo 189 po shikoni tek Sponsor

SD5000 £89
HD 7000 £145
HD 9000 £169
 

vorrabomsi

Registered
Messages
73
ate qe hap cdo stb tjeter si edhe dremboxi...

Ka Cccam client edhe newcamd ....ka edhe newcs server per te bere share carten qe ke...:thum:

Mund te ndashe karten ne honet nje carte 9 vete pa internet e config mund te marresh filesat nga PC si movie ne avi e mund ti shikosh ne TV e shume gjera te tjera...

Kurse 12 muaj qe jepen ato jepen falas...po sdo te thote mbas 12 muajsh nuk mund te jipen perseri...:thum:

Cmimi eshte jo 189 po shikoni tek Sponsor

SD5000 £89
HD 7000 £145
HD 9000 £169

Pershendetje gogoli
Rrofsh per sqarimin. Sic po e shpjegon edhe ti por edhe anetare te tjere, te dhenat jane shume te mira per kete receiver. Por ne gjithe kete mori aparatesh robi shkret nuk di ku te hedhi ato cik lek. Spiderbox, dreambox apo Vu+duo apo solo. Prandaj edhe bohet njeriu pak skeptik dhe ngurron se sdi ku te shkoj. Plus edhe tregu ketu ne Tiron osht aq i varfer. Para nja 6 muajsh isha te tregu elektrik ne Tiron dhe vetem starsate apo echolink kishte. Tjeter aparat nuk me zuni syni. Nejse rrofsh edhe nje here per sqarimin dhe kalofsh mire.
 

guri68

Registered
Messages
35
Pershendetje gogoli
Rrofsh per sqarimin. Sic po e shpjegon edhe ti por edhe anetare te tjere, te dhenat jane shume te mira per kete receiver. Por ne gjithe kete mori aparatesh robi shkret nuk di ku te hedhi ato cik lek. Spiderbox, dreambox apo Vu+duo apo solo. Prandaj edhe bohet njeriu pak skeptik dhe ngurron se sdi ku te shkoj. Plus edhe tregu ketu ne Tiron osht aq i varfer. Para nja 6 muajsh isha te tregu elektrik ne Tiron dhe vetem starsate apo echolink kishte. Tjeter aparat nuk me zuni syni. Nejse rrofsh edhe nje here per sqarimin dhe kalofsh mire.

UNE e kam nje pytje per ket zotriun e spiderbox,
pse zotriu e shktrroj setin e KOSOVA SAT
sepse kishte shum njez te zot ne kosovasat e shkatrroj qe te ikun te gjith ne ALSAT APO KJO ASHTE PYTJE PER DARKMAN si nje user qe isha ne kosov sat ke pergjigjeje per mua
ky spiderbox, i darkmanit ashte nje box i thjesht
darkman e njof qe 6vite e mos ma shum ashte nje njeri qe don vetem bisnesin e asgje tjeterpytje per ket zotrin e spiderbox,
pse u mbyll kosovasat ti je aj qe e mbylle kosovasatin tash shet spiderbox,
 

Vini007

Registered
Messages
22
Vorrabomsi ka shume te drejte...shqiperia si gjithmone ngelet shume e varfer.
Edhe nje gje nuk kuptova?! Ky aparat a mund te hap SKY Italia psh, dmth a i ka te gjitha funksionet e Dreambox-it se kshu si cmim duket goxha konkurues...
 

vorrabomsi

Registered
Messages
73
UNE e kam nje pytje per ket zotriun e spiderbox,
pse zotriu e shktrroj setin e KOSOVA SAT
sepse kishte shum njez te zot ne kosovasat e shkatrroj qe te ikun te gjith ne ALSAT APO KJO ASHTE PYTJE PER DARKMAN si nje user qe isha ne kosov sat ke pergjigjeje per mua
ky spiderbox, i darkmanit ashte nje box i thjesht
darkman e njof qe 6vite e mos ma shum ashte nje njeri qe don vetem bisnesin e asgje tjeterpytje per ket zotrin e spiderbox,
pse u mbyll kosovasat ti je aj qe e mbylle kosovasatin tash shet spiderbox,

Pershendetje guri
Ne fakt nuk e mora vesh tamam mu drejtove mua apo gogolit apo darkmanit qe po thua. Mua sme intereson fort kush jane keta dhe nuk jam ketu as per te kerkuar hesap dhe as per ti shtruar pyetje rreth nje forumi te mbyllur si kosovasat qe me thone te drejten skam qene anetar i ketij forumi pasi qe 2 vjet kam filluar duke u marr me boten satelitore. Por ne fund te fundit nese e ka pasur te vetin kete kosovasatin qe po thua ti, atehere i takon atij te vendose ta mbaj hapur apo ta mbylli, mua sme hyn gje ne xhep. Neser mund te mbyllet edhe ky forum ketu ku po bisedojme tani. Dhe ne duhet te fillojme ne forume te tjera pse e mbyllen kete forumin shqip ne sat-universe? Nuk e di eshte reklame biznesi apo eshte me te vertet i mire ky spiderboxi por mendoj se duhet te jete i mire per faktin e thjeshte se e reklamojne shume njerez dhe kur them shume njerez kam parasysh jo vetem shqiptare por shume te huaj qe kane blere kete receiver. Pra une pyes a ja vlen me i harxhu 189 pound per me e ble apo jo? Se ne fund te fundit as ty dhe as mua nuk na detyron njeri me zor me e ble kete receiver. Jemi te lire te bejme zgjedhjen tone. Pyesim lart e poshte e masanej vendosim vet se cfare do blejme.
Kalofsh mire
 

guri68

Registered
Messages
35
Pershendetje guri
Ne fakt nuk e mora vesh tamam mu drejtove mua apo gogolit apo darkmanit qe po thua. Mua sme intereson fort kush jane keta dhe nuk jam ketu as per te kerkuar hesap dhe as per ti shtruar pyetje rreth nje forumi te mbyllur si kosovasat qe me thone te drejten skam qene anetar i ketij forumi pasi qe 2 vjet kam filluar duke u marr me boten satelitore. Por ne fund te fundit nese e ka pasur te vetin kete kosovasatin qe po thua ti, atehere i takon atij te vendose ta mbaj hapur apo ta mbylli, mua sme hyn gje ne xhep. Neser mund te mbyllet edhe ky forum ketu ku po bisedojme tani. Dhe ne duhet te fillojme ne forume te tjera pse e mbyllen kete forumin shqip ne sat-universe? Nuk e di eshte reklame biznesi apo eshte me te vertet i mire ky spiderboxi por mendoj se duhet te jete i mire per faktin e thjeshte se e reklamojne shume njerez dhe kur them shume njerez kam parasysh jo vetem shqiptare por shume te huaj qe kane blere kete receiver. Pra une pyes a ja vlen me i harxhu 189 pound per me e ble apo jo? Se ne fund te fundit as ty dhe as mua nuk na detyron njeri me zor me e ble kete receiver. Jemi te lire te bejme zgjedhjen tone. Pyesim lart e poshte e masanej vendosim vet se cfare do blejme.
Kalofsh mire

nuk kam ket lloj te reciveri as qe kam pa
me sa kam ndigjuar ashte box i mir
a ja vlen 189 pound nuk e di
por kur te mendojsh se DGA per nje vit kushton sa ky boxi
ateher ja vlen
 

gogoli

Banned
Messages
62
UNE e kam nje pytje per ket zotriun e spiderbox,
pse zotriu e shktrroj setin e KOSOVA SAT
sepse kishte shum njez te zot ne kosovasat e shkatrroj qe te ikun te gjith ne ALSAT APO KJO ASHTE PYTJE PER DARKMAN si nje user qe isha ne kosov sat ke pergjigjeje per mua
ky spiderbox, i darkmanit ashte nje box i thjesht
darkman e njof qe 6vite e mos ma shum ashte nje njeri qe don vetem bisnesin e asgje tjeterpytje per ket zotrin e spiderbox,
pse u mbyll kosovasat ti je aj qe e mbylle kosovasatin tash shet spiderbox,



Kosovasat e Mbyllen ato qe e kishin e Jo Darkmani !?
Nga cfre di une u mbyll per shkak te xhelozize se ndyre mides admineve te tyre edhe njerezit e biznesit qe qendronin mrpapa tyre...si dedea e Besimi -Raimonda...

Se shkojnje njerez si puna jote ne Alsat me mire mos me shkue..


Mos merr persiper nje gje me te maadhe se veten...


Pse u kujtove tash per kosovasat pe ndonje enderr te keqe ne Kssove se te arriti spiderboxi e spo muni me me shit plera !/

edhe boll mos fol idiotsira ......edhe permbahu rregullave ne kete TEME ketu spo flitet per Darkman e alsat por per Spiderbox..

por kjo eshte veti e gjtrymave qe urrejnte Shqiptaret e sduan me pare nalte e mire kerkend...

Per @ MOD Ju lutem mos lejoni qe tema te degjeneroje ...flm.
 

gogoli

Banned
Messages
62
Pershendetje guri
Ne fakt nuk e mora vesh tamam mu drejtove mua apo gogolit apo darkmanit qe po thua. Mua sme intereson fort kush jane keta dhe nuk jam ketu as per te kerkuar hesap dhe as per ti shtruar pyetje rreth nje forumi te mbyllur si kosovasat qe me thone te drejten skam qene anetar i ketij forumi pasi qe 2 vjet kam filluar duke u marr me boten satelitore. Por ne fund te fundit nese e ka pasur te vetin kete kosovasatin qe po thua ti, atehere i takon atij te vendose ta mbaj hapur apo ta mbylli, mua sme hyn gje ne xhep. Neser mund te mbyllet edhe ky forum ketu ku po bisedojme tani. Dhe ne duhet te fillojme ne forume te tjera pse e mbyllen kete forumin shqip ne sat-universe? Nuk e di eshte reklame biznesi apo eshte me te vertet i mire ky spiderboxi por mendoj se duhet te jete i mire per faktin e thjeshte se e reklamojne shume njerez dhe kur them shume njerez kam parasysh jo vetem shqiptare por shume te huaj qe kane blere kete receiver. Pra une pyes a ja vlen me i harxhu 189 pound per me e ble apo jo? Se ne fund te fundit as ty dhe as mua nuk na detyron njeri me zor me e ble kete receiver. Jemi te lire te bejme zgjedhjen tone. Pyesim lart e poshte e masanej vendosim vet se cfare do blejme.
Kalofsh mire

ke te drejte ,mor me e bukura se pervec ne UK ,kete receiver e gjen ne Shqiperi e Kosove me distributor edhe me support...e te pakten me 1 vit garanci...po dikush u ka frikesu sepse sdo shes me plera...:D

Kalofsh mire...
 

gogoli

Banned
Messages
62
se di a ja vlen ky resiver a jo

Normal mor Luli ..per ty Jo qe shet plera e si hap telefonin njerezve e per 2 lek e mcivesh./.....

Nuk ndalohet hyrja e nje boxi te mire duke folur gjepura doni apo sdoni ju aty do ta keni .klientet jane zgju..jo mesut ju 2 servera edhe o burra sheshin DM falco me C line edhe u kry....

jo jo ne Spiderbox kane 12muaj FREE ..per 12 muaj klienti mund te mesoje se si behet sharing e te sharoje karten e tij me spiderbox e te hyje ne REAL Hobby..ashtu sic ka qene 12 vjete me pare kur shume nga ju e DM bshke skishte lindur..
 

gogoli

Banned
Messages
62
nuk kam ket lloj te reciveri as qe kam pa
me sa kam ndigjuar ashte box i mir
a ja vlen 189 pound nuk e di
por kur te mendojsh se DGA per nje vit kushton sa ky boxi
ateher ja vlen


me e bukura eshte se tani e gjen oferte vetem per £169 qofte edhe nga Sponsori...
 

vorrabomsi

Registered
Messages
73
Pershendetje gogoli
Doja te te pyesja a ka ne Tirone nga keto spiderbox se ke thene me lart qe kane hyre edhe ne Shqiperi.
Kalofsh mire
 

Vini007

Registered
Messages
22
O cuna po na tregoni pra, ku ka ne tr spiderbox? Ta shohim iher... Pastaj me kete cmim eshte dhe ne tr?
Nje pyetje me lind natyrshem pa dashte me i hy ne pjese kujt...
Pse qeka me i mire ky se sa nje klon
Dreamboxi? Sepse si cmim aty aty jane, nderkohe qe DM eshte goxha me e njohur si pajisje.
Ciao!
 

vorrabomsi

Registered
Messages
73
Pershendetje Vini
Po lexoja edhe njehere temen nga fillimi dhe mu duk goxha interesante tema. Te pakten te dhenat e spiderboxit 9000 HD. Me cfare u sqarua ketu, spiderboxi punon me cccam newcs dhe newcamd, dhe mund ta perdoresh edhe si klient por edhe si server thuhet ketu ne forum nga albani2009 dhe gogoli. Gjithashtu per nje vit ishin falas shume paketa dhe boxi u shiska me 1 vit garanci nese me kujtohet mire per 169 pound, pra rreth 200 euro apo 270 mije lek. Paska 1 vend per karte dhe 2 vende per module, por per mua moduleve u ka ikur koha. Kurse per karta skom per te ble mo se nga grine nga leket. Tani une me teper jam i interesuar per ate cfare mund te boj ky receiver pas 1 viti se me thon te drejten nuk dua qe pas 1 viti te me ngeli si nja 5 receivera te tjere qe me kane zene venin e shpise dhe spo di ku ti coj. Por ketu thuhet qe pas 1 viti mund te perdoret per cline se punon me cccam. Kjo osht gjo e mire per mendimin tim. Dhe problemi tjeter qendron ne faktin a ka ne Tirone spiderbox 9000 HD? Kete spo e thote njeri me siguri. Une me thon te drejten po ma prish menien ai dreq Vu+Duo dhe prandaj po hezitoj dhe sdi ca te boj.
Kalofsh mire
 
Last edited:
Top