sky italia hd

periklis6

Registered
Messages
89
Mesa di une edhe kanalet sd do mbyllen avash avash dhe do kalojne ne sistemin Nds4,por meqe eshte pakete e madhe logjikisht do ja
vejne syrin per ta hapur.
 

TOGREF

Registered
Messages
199
kan kaluar ne pairing...ska shans per tu hapur me

Dhe ti je i sigurt qe shkruan kete , se mesa di une nuk ka as ndrim aparatesh nga ana e SKY dhe as ndonje ndrim karte te ketij tipi neper abonente, mesa di une sky italia ka bere levizjen e rradhes per te minimizuar fenomenin qe tashme e dine dhe femijet e kopshteve.
po mesa duket kjo levizje i ka sjelle jo pak probleme dhe vete sky ,qe i nxjerr zbuluar ne kontratat e reja qe po i detyrojne klientet qe te firmosin . Permbajtja e kesaj kontrate le te hapur hipotezen qe ata nuk mund te kontrollojne me fenomenin online dhe duan te kalojne ne metoda te luftes se 2. Dhe po qe puna per shansin qe a do hapen me apo jo , ketu po thyhen kode bankash e po vidhen llogari bankare qe punojne me software e me sisteme personale , jo me mos te behet e lexushme nje karte abonimi tv.
A se harrova dhe paketen tone te famshme digitalb hd e ke te shikushme me te gjitha formatet prape .
 

qershia

Registered
Messages
118
Mendoj se per SKY-Italia te gjithe po ja fusim kot se askush spo merr vesh se cpo behet, te presim dhe te shohim, cdo veprim ka edhe nje kunderveprim e si rrjedhoje mendoj se pas disa kohe do te qartesohen gjerat, ju pershendes, Tung:
 

beski_te

Registered
Messages
18
Dhe ti je i sigurt qe shkruan kete , se mesa di une nuk ka as ndrim aparatesh nga ana e SKY dhe as ndonje ndrim karte te ketij tipi neper abonente, mesa di une sky italia ka bere levizjen e rradhes per te minimizuar fenomenin qe tashme e dine dhe femijet e kopshteve.
po mesa duket kjo levizje i ka sjelle jo pak probleme dhe vete sky ,qe i nxjerr zbuluar ne kontratat e reja qe po i detyrojne klientet qe te firmosin . Permbajtja e kesaj kontrate le te hapur hipotezen qe ata nuk mund te kontrollojne me fenomenin online dhe duan te kalojne ne metoda te luftes se 2. Dhe po qe puna per shansin qe a do hapen me apo jo , ketu po thyhen kode bankash e po vidhen llogari bankare qe punojne me software e me sisteme personale , jo me mos te behet e lexushme nje karte abonimi tv.
A se harrova dhe paketen tone te famshme digitalb hd e ke te shikushme me te gjitha formatet prape .

me original receiverat e sky it shikohen te gjitha HD programmet
 

balili

Registered
Messages
245
Asgje konkrete nuk ka ,sky nuk mund te beje paring ne menyre te njeanshme pasi ka kontrata te firmosura me kompani te tjera qe prodhojne dekodera dhe module *** qe suportojne kartat e sky.Nuk eshte njesoj si DGA qe vete vendos vete firmos,Ne Itali egziston ligji Antitrast,Dhe kujt i kujtohet ne Itali para disa viteve u be nje gjygj per kete ceshtje ,Abonimi ne Sky nuk te detyron te perdoresh aparatin e sky dhe ne Itali ka shoqata konsumatoresh qe vertete mbrojne klientin jo si ne Shqiperi qe jane te korruptuara
 

beski_te

Registered
Messages
18
me aparate origjinale kam lexuar ne nje forum gjerman se funksionojn basta..mos me shitni mend ketu
 

remax96

Registered
Messages
157
me aparate origjinale kam lexuar ne nje forum gjerman se funksionojn basta..mos me shitni mend ketu

Mundohu te jesh me i edukuar ne pergjigje, dhe me i informuar,nese per aparat origjinal nenkupton ate te SKy ke te drejte,nese flet per DM origjinal ose cfardo aparati qe nuk eshte SKY,ai qe shet mend je ti.
 

tani1

Staff member
Super Moderator
Messages
17,767
me aparate origjinale kam lexuar ne nje forum gjerman se funksionojn basta..mos me shitni mend ketu

Kujdes me fjalorin kur komunikon me antraret e forumit. Nuk jemi ketu per ti shitur mend njeriut por thjesht per te shkembyer mendimet dhe eksperiencat me njeri tjetrin. N.q.s ke dicka te re per sa i perket titullit te temes nuk ka asnje problem por mundohu te jesh sa me konkret dhe jo fjal pa kuptim. Per sa i perket temes gjerat jane si c'po thot remax96. Te shofim se c'te reja do kemi ne te ardhmen:(
 

TOGREF

Registered
Messages
199
me aparate origjinale kam lexuar ne nje forum gjerman se funksionojn basta..mos me shitni mend ketu

po ti cke me xhane , apo u merzite qe u hap dhe digitalbi e , nqs te ka cuar sky italia ti ruash namin je ne vendin e gabuar o mik.
 

humaxdriver

Registered
Messages
214
Kjo qe po diskutoni eshte e kote asnje kanal nuk hapet ne sky hd dhe digitalb si me aparate origjinale po ashtu clone .
 
Top