Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Ndihme per fillestare

Albania

Reply
  #1  
Old 27-01-2008, 16:46  Translate from English to Italian  Translate from English to French  Translate from English to German  Translate from English to Spanish  Translate from English to Dutch  Translate from English to Greek  Translate from English to Portuguese  Translate from English to Russian  Translate from English to Russian
redbluboys redbluboys is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Country: Country Flag
Default Ndihme per fillestare

sa per hyrje do doja me tregu qe sjam naj ekspert ne lidhje me perdorimin e aparateve satelitore por meqe knej ka ne (ne shkoder po mendoj) asht ba e veshtire me pa naj kanal te hajrit u detyrova me ble nje aparat satelitor ,ma shume per me pa naj ndeshje meqe te gjithe familjaret e mij jena tifoza te futbollit .me keshillun me marr kta aparatet e rinj qe kan dale ne shitje dhe qe kan opcionet e futjes se kodeve per te hape kanalet e kriptume .
aparati qe kam asht nje Starsat SR-X50CU USB .
ne nje fare mase mesova me fute kodet manualisht por duke hulumtu neper internet mesova qe ka programe (loader) qe e bajn te mujtun futjen e kodeve permes USB .
eh tash fillojn problemet e mija
duke mos kene shume i njoftun me menyrat e reja te perdorimit te aparateve satelitor spo di me gjete menyren sesi realizohet futja e kodeve ,permiresimi i software etj etj .
jam mundu me lexu ne shume forume por fatkeqesisht skam arrite me ba pothujse asgja dhe per kete po kerkoj ndihme ne kete forum nese asht e mujtun.
i hodha nje sy edhe nje pjese te ktij forumi dhe ne fakt nuk mujta me gjete ndonje shpjegim per "fillestaret" .
a do ishte e mujtun qe te hapej nje teme e veqante ku te kishte shpjegime mbi Njohurite Baze te permiresimit te softwareve dhe futjes se kodeve per "fillestaret".po e fus edhe veten ne kete kategori me arsyen e thjeshte se une aparatin e perdor per knaqesi familjare dhe jo per qellime profesioni apo diqka te tille dhe ne fakt skam kene i interesum mbi perdorimin e aparateve ne c-kodimin e tyre .tash halli mesa shoh na ka ba mu interesu edhe per kto gjana .
besoj se me kalimin e kohes si puna jeme do bahena shume dhe nese do ishte nje teme e tille per "fillestaret" si sticky sdo ishte e nevojshme qe te hapen tema qe do banin te njejten kerkese siq po e baj une sot.
a mundet dikush te baje te mujtun diqka te tille ?

edhe pse mund te kem shkrujte pak gjate ju kerkoj ndjese dhe ju falenderoj paraprakisht .
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe