Go Back   Sat Universe > International Section > International Forums > Albania

Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

World-Of-Satellite

Manuale Dreambox-i ne shqip

Albania

Closed Thread
  #1  
Old 13-04-2010, 23:22 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
juli13's Avatar
juli13 juli13 is offline
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 9,469
Thanks: 6,256
Thanked 48,965 Times in 8,328 Posts
Default Manuale Dreambox-i ne shqip

Verifikoni origjinalitetin e Dreambox-it tuaj


Quote:
Per te gjithe ata qe kane dyshime mbi origjinalitetin e Dreamboxit te tyre, dhe nuk e dine nese kane nje aparat genuin (origjinal) apo klon, keni te atachuar nje material me instruksione verifikimi ne shqip.

Ky verifikim ndodh ne faqen zyrtare te dream-multimedias.

Ndiqini udhezimet me kujdes duke u nisur dhe nga ilustrimet me figura.

Ky material eshte pergatitur nga juli13
Attached Files
File Type: pdf Verifikimi i origjinalitetit te dreamboxit Enigma2.pdf (177.1 KB, 658 views)
The Following 23 Users Say Thank You to juli13 For This Useful Post:
andushi001 (19-04-2011), dorenti olgeri (13-09-2012), gencidaja3 (21-07-2012), gledian (28-09-2011), iraclis (20-04-2010), jack501 (13-01-2011), jak_3 (29-06-2010), JohnNY DiB (22-08-2011), jorida2008 (06-03-2011), kremlin1 (02-09-2011), Luli2011 (27-03-2012), marce (02-03-2011), miri80 (17-04-2010), Montezuma 1 (30-01-2012), partizoni (01-05-2010), pigeone (20-04-2010), Pleshina (05-09-2010), satraiser (30-07-2011), shingjergji (11-03-2012), smajku09 (26-04-2010), tani1 (14-04-2010), test21102110 (16-12-2010), Titanium55 (30-04-2011)
  #2  
Old 22-02-2011, 18:35 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
juli13's Avatar
juli13 juli13 is offline
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 9,469
Thanks: 6,256
Thanked 48,965 Times in 8,328 Posts
Default

22/02/2011

Si te konfigurojme Dreambox Control center (ne shqip)


Quote:
Pėr tė gjithe pėrdoruesit e rinj tė dreambox kam pergatitur njė manual nė shqip pėr konfigurimin e Dreambox control center.

Shpresoj tė jetė i nevojshem meqė pėrdoruesit e rinj hasin vėshtirėsi kur perballen pėr herė tė pare me ketė program.
DDC enigma1 e gjeni ketu: http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=10418
DDC enigma2 e gjeni ketu: http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=120920
__________________
The Following 18 Users Say Thank You to juli13 For This Useful Post:
andushi001 (19-04-2011), arenc (26-02-2011), dorenti olgeri (13-09-2012), fati54 (26-02-2011), gencidaja3 (23-08-2012), gledian (28-09-2011), JohnNY DiB (22-08-2011), jorida2008 (06-03-2011), kremlin1 (02-09-2011), marce (02-03-2011), miri80 (23-02-2011), mondi75 (23-02-2011), partizoni (18-02-2012), remax96 (22-02-2011), satraiser (30-07-2011), theboy (01-12-2012), Titanium55 (30-04-2011), xhoni (23-02-2011)
  #3  
Old 01-03-2011, 23:54 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
juli13's Avatar
juli13 juli13 is offline
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 9,469
Thanks: 6,256
Thanked 48,965 Times in 8,328 Posts
Default

01/03/2011

Si te perdorim programin DREAMSET ( ne shqip)

Quote:
Ja ku keni nje manual ne shqip per te mesuar si te konfiguroni dhe te perdorni programin dreamset.

Per ata qe nuk e dine ky program ju mundeson te hidhni liste kanalesh ne aparate Dreambox enigma1/enigma2.
Dreamset e gjeni ketu http://www.sat-universe.com/showthre...?t=6142&page=3

Password i arkivit: juli13
Attached Files
File Type: rar Si te perdorim Dreamset nga juli13.rar (308.2 KB, 293 views)
__________________
The Following 10 Users Say Thank You to juli13 For This Useful Post:
andushi001 (19-04-2011), dorenti olgeri (13-09-2012), gencidaja3 (23-08-2012), gledian (28-09-2011), JohnNY DiB (22-08-2011), jorida2008 (06-03-2011), marce (02-03-2011), miri80 (03-03-2011), partizoni (18-02-2012), Titanium55 (30-04-2011)
  #4  
Old 02-03-2011, 15:59 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
juli13's Avatar
juli13 juli13 is offline
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 9,469
Thanks: 6,256
Thanked 48,965 Times in 8,328 Posts
Default

02/03/2011

Konfigurimi dhe Flashimi I Dreambox-it me Dream UP (ne shqip)
Quote:
Ketu keni nje tutorial per konfigurimin dhe flashimin e dreamboxit npm DreamUp ne shqip!
DreamUp e gjeni ketu: http://www.sat-universe.com/showthre...t=10417&page=2

Password i arkivit: juli13
__________________
The Following 17 Users Say Thank You to juli13 For This Useful Post:
andushi001 (19-04-2011), ASI (03-03-2011), buc (13-03-2011), dorenti olgeri (13-09-2012), flaviopanos (14-12-2018), gledian (28-09-2011), [email protected] (26-04-2013), JohnNY DiB (22-08-2011), jorida2008 (06-03-2011), klitoni1 (02-03-2011), marce (02-03-2011), miri80 (03-03-2011), Montezuma 1 (30-01-2012), partizoni (18-02-2012), satraiser (30-07-2011), Titanium55 (30-04-2011), v15ar (02-04-2014)
  #5  
Old 09-03-2011, 19:43 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
juli13's Avatar
juli13 juli13 is offline
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 9,469
Thanks: 6,256
Thanked 48,965 Times in 8,328 Posts
Default

09/03/2011

Instalimi i nje Imazhi Enigma1 npm FlashWizard ne shqip nga juli13

Quote:
FlashWizard eshte nje program npm te cilit mund te flashoni nje dreambox enigma1 ne me pak se 1 minute.

Ne kete tutorial ne shqip me figura, do te shihni si behet configurimi i ketij programi dhe si realizohet instalimin.
FlashWizard e gjeni ketu: http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=27

Password i arkivit: juli13
Attached Files
File Type: rar Instaloni Imazh E1 me FlashWizard nga juli13.rar (262.7 KB, 182 views)
__________________
The Following 15 Users Say Thank You to juli13 For This Useful Post:
andushi001 (19-04-2011), gledian (28-09-2011), HalimiA2 (11-12-2013), JohnNY DiB (22-08-2011), jorida2008 (31-03-2011), jusasat (09-05-2012), Luli2011 (27-03-2012), miri80 (10-03-2011), Montezuma 1 (30-01-2012), partizoni (18-02-2012), pigeone (22-12-2011), satraiser (30-07-2011), Titanium55 (30-04-2011), v15ar (02-04-2014), vorrabomsi (10-03-2011)
Closed Thread


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:01.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2019 - Sat Universe