Digi Cablu Chat

individix

Registered
Messages
9
Salutare !!! Știe cineva de ce numai mai merg canalele hbo, digi film , hbo 2 , hbo 3 , spice ... etc .... cele care trebuiesc plătite , am un Alma c2200 si pe el am instalat v1.22B2_emu.abs , au mers pina acum 4-5 zile , ma poate ajuta cineva cu un soft mai nou sau altceva. Merci !!!


Nu merg pentru ca nu ai platit. Du-te si plateste si... surpriza... o sa mearga! :D
 

artic22

Registered
Messages
37
Tebuie sa fie cu card activ, adica sa dechida canale codate, receptorul singur este zero barat.
HSS-1160NA este de satelit
HSS-1170NA este de cablu
 

bogdan21

Registered
Messages
5
Am gasit eu un HSS-1160NA , tre sa ajunga zilele astea , fingers crossed sa mearga :))



Am si eu hss-1160na cu cablurile scose, nu merge ca nu se imperecheaza cartela, trebuie stb de cablu.
Cu humax ai gasit ceva?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tuner2000i

Registered
Messages
5
pot incerca sa fac si eu extragerea, dar la fel nu am cartela. receiverele se gasesc pe net din ce am vazut la fel ca si tutorialele de extragere
 

synnu

Registered
Messages
8
Am un 1170 NA cu cartela activa.
Intrebarea este daca trebuie sa fie functionale si canalele $$$ ca sa poti extrage keyle???
 

nilf40f

Registered
Messages
17
Daca cu cartela activa vezi digi film, tv 1000, care pe receiverele noastre nu se mai vad exact ca si hbo de exemplu, posibil sa mearga. Asta daca nu difera codarile intre o cartela pe care poti sa vezi digi film si una pe care poti sa vezi tot. Poti incerca.
 

ovidon

Registered
Messages
7
Nu stiu ce linii cccam pot deschide pe cablu la digi, atata timp cat eu am 4 linii de pe servere diferite, care deschid orice, dar numai cablu nu.
Satelitul este deschis, dar cablul nu.
 

dMd™

Registered
Messages
29
Observ ca multi subestimeaza cryptarea N3 si au impresia ca este la indemana oricui sa le dea de lucru celor de la Kudelski. Daca era asa usor sa extragi key din cardul Nagra 3 cryptarea era compromisa de la inceputuri si erau forumurile pline cu detalii, insa dupa cum observati, key N3 nu exista si nici nu se stie cand sau daca vor exista. Canalele de la cablu, care au mers cu key au folosit cryptarea N2 (doar acest algoritm de codare a fost spart, nu si N3). Faptul ca deschizi aceleasi canale din share de la cei ce au local N3 nu inseamna ca poti sa extragi key valide asa cum au fost extrase la N2 ci doar ca providerul foloseste in paralel cele 2 cryptari, in speta N2 + N3. Cine are un abonament N3 si a optat pentru alt pachet decat cel full, nu va asteptati sa deschida tot, pentru ca atunci cand face update cardul primeste EMM-uri care activeaza spre decodare doar acele pachete la care s-a platit abonanemtul, pe celelalte va fi intuneric. Ca o completare, extragerea datelor necesare presupun ca necesita existenta fizica a unui card "preparat" si scule specifice, nu spun ca nu ar putea exista asa ceva, insa sunt prea putini detintori de asemenea carduri, iar printre ei si mai putini care pot face minunea posibila. In aceeasi ordine de idei, personal nu cred ca cei ce teoretic pot scoate acele key le vor mai face gratuit publice asa cum au facut-o inainte cand au si aparut profitori ce vindeau la preturi pe masura pocnitori de receptoare cu soft modificat (cum spuneau ei). Daca acum cativa ani multi provideri din tari diferite foloseau codarea N2, iar digi era in vizorul tuturor, azi doar sporadic se mai foloseste N2, iar cei din afara nu cred ca au acces la un card N2 de-al nostru si la o conexiune digi cablu pentru a face din nou lumina. Ca atare, asteptati in liniste folosind cat mai putine comentarii care reprezinta doar presupuneri si imaginatie SF pentru ca angajatii cu probleme anti* ai trustului citesc garantat ce discutati si pot invarti keyle asa cum doresc ei, ca totul sa fie in detrimentul vostru insa spre amuzamentul lor.
Va doresc lumina grabnica pe canalele de interes !
 

individix

Registered
Messages
9
Nu stiu ce linii cccam pot deschide pe cablu la digi, atata timp cat eu am 4 linii de pe servere diferite, care deschid orice, dar numai cablu nu.
Satelitul este deschis, dar cablul nu.

Cu riscul sa ma repet... se lumineaza complet la JIJI CABLU tot ce era bezna, cu linie C cumparata...

Confirm 100%!!!

Testat 100% cu 4 linii C diferite!!!
 
Last edited:
Top