Sat+ DT470 / Quadro Firmware & channel list

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
EutelsatW2 16*E
Astra 1 19.2*E
Hotbird 13.0*E
Turksat 1C 42.0*E

Note: install all new transpondres & list to this satelite
 

ylvi

Banned
Messages
275
ca cable duhet?

te duhet ky kabull

images
 

dreamer1983

Super VIP
Messages
4,878
Code:
[B]Sat+ DT470 channal list
Astra 19.2*E
Eutelsat W2 16*E
Hotbird 13*E
@dreamer1983[/B]
Code:
[B]Quadro DR-8050 FTA_Channal LIST_By dreamer1983.02.JUN.2011
Astra 19.2*E
Eutelsat W2 16*E
Hotbird 13*E
@dreamer1983[/B]
 

balili

Registered
Messages
245
nuk e ka provajderin e biss ky aparat ,keshtu qe me keto softe qe kan dale asnje se hap ,as kanalet ne kryptoworks nuk i hap psh orf,sportdigital
 

MATJANI

Registered
Messages
8
nuk e ka provajderin e biss ky aparat ,keshtu qe me keto softe qe kan dale asnje se hap ,as kanalet ne kryptoworks nuk i hap psh orf,sportdigital
Deri tani nuk eshte bere asgje publike rreth hapjes se biss me
kete dekoder.
 

balili

Registered
Messages
245
faleminderit qe ma the se nuk e dija ky forum eshte te ndimojme njeri -tjetrin pa interes nqs do ishte ,ndryshe nuk regjistroheshim fare ne keto forume .Ne na mbledh pasjoni jo biznesi ketu shoku.Nqs ti e ke ate soft qe thua postoje ketu jo te na tregosh me sa leke hapen.Kalofsh mire
 

qazimi

Registered
Messages
22
faleminderit qe ma the se nuk e dija ky forum eshte te ndimojme njeri -tjetrin pa interes nqs do ishte ,ndryshe nuk regjistroheshim fare ne keto forume .Ne na mbledh pasjoni jo biznesi ketu shoku.Nqs ti e ke ate soft qe thua postoje ketu jo te na tregosh me sa leke hapen.Kalofsh mire
Kjo eshte merre me leng se mishi u heng (u ha dmth). Pra genjeshter. Pjesa me e madhe e anetareve te forumit ketu dhe ne forume te tjere jane jo thjesht te apasionuar pas ketij "hobi" por e kane biznes. E them kete nga pervoja personale sepse edhe une dikur kur nuk merrja vesh gje nga aparatet kam lene lesht duke paguar per programimin e aparatit tek keta pasionante qe e merrnin falas ne forum dhe per nje proces vetem 5 min me merrnin edhe 15 mije leke edhe 20 mije. Vetem per ODS3000C qe e ktheva para ca vitesh ne free me kane marre 20 mije leke. Prandaj mos ta degjoje me njeri kete hipokrizi qe ketu i ka mbledhur pasioni njerezit. Ka njerez te shtyre nga pasioni, sikurse ka edhe ustallare qe ushqehen me kete pune. Edhe une e di kete punen e Sat+ qe programohet per te gjitha kanalet dhe nese une nuk e bej dot vete hallall ti kete ai qe i ben. Para se te kerkoni softin qe me sa kam degjuar une nuk i ben aparateve te tjere, pra eshte individual dhe i personalizuar per cdo aparat, beni njehere hesap sa keni fituar vete duke rrjepur te tjeret. Me teper se pagesa ajo qe nuk u fal ustallareve qe me kane rrjepur, eshte fodulleku dhe arroganca qe tregonin kur u hyja ne dyqan sikur cfare dinin. Po sot, qe e bej me sy mbyllur cfare mburreshin ata qe benin me nje null modem cable? Kollaj eshte te marresh nje program nga interneti, nje loader, nje pc dhe nje kabell dhe te mbahesh me te madh. Bravo atyre qe mundesojne hapjen e kanaleve me Sat+, apo ODS3000c dhe ODS2000c. Ky eshte ustallek kur e ben programin vete, jo kur e merr te gatshem. Edhe kam degjuar qe ne Tirane UPC, DigiTV, TNT hapet edhe me Starsat SR-X6200Cu me procesor STi5119 (klon te opticum, onlien). Le ta hapin keta mjeshtrat e tjere arabe, kineze apo dreqi e mori ca jane se kam pare ne forum qe ngelen duke e kerkuar. Iliri (dreamer1983) nuk e di nese e ka apo jo kete program edhe pse ai thote qe nuk e ka. Por nuk me ngelet qejfi nese nuk do ta beje publike sepse ai ka harxhuar kohe dhe boll na ka ndihmuar deri tani. Une vete kam mesuar shume nga ai.
 

evi3

Registered
Messages
34
Ku mund ta blej një Rs232 ne tr. dini ndonje vend dua te hedhe nje firm te re starsatit
 
Top