Nga 2012 Digitalb vetem ne MPEG-4

Status
Not open for further replies.

kallquk

Registered
Messages
43
cfar shkijesh more, un e kam nxjer ate video ne youtube i pari pastaj tjeret filluan ta nxjerin.

Thuhet qe DGA me ane te presionit i ka hequr videot e hackimit nga personi qe e ka realizuar...

Ti mund te jesh nje nga ata qe e ke kopju, sepse personi qe e ka realizuar eshte zhdukur nga interneti
 

trimi606

Registered
Messages
6
e vertet qe ky el_dinjo e ka postu i pari po ti vet deklarove qe une se kam bere kete e kam bere disa te huaj
 

Luli

Registered
Messages
62
qka ka lidhje video me hackimin a peringut .Ktu nuk eshte fjala se kush e ka qit videon por kush e ka thy paringun apo me mire me then kush e ka bere te mundur qe te shihet dga HD edhe ne tjer resivera.
 

fevgatos

Registered
Messages
58
Ma merr mendja se ky ne ket video munte jete klient,or ai qe e ka thyer,
e vetë serveri mundet te jete ne Gbox ,po shume shpejte do behet publike ,
 

fevgatos

Registered
Messages
58
personi qe e ka upload kete video eshte benhurmarxs ,dhe

profile

Channel Views:
56
Total Upload Views:
941
Age:
40
Joined:
08 September 2009
Last Visit Date:
22 hours ago
Subscribers:
1
Country:
Italy
------------------------------------------------
tani kush ja ka dhene e nga ku vje vetem ai e din,po mu nuk me intereson shum ,vtem qe te punojne ,ajo me intereson mu e te gjithe shqiptareve!
 

Luli

Registered
Messages
62
po ate po them se un e kam nxjer ne fillim videon, jo se e kam ber un punen


Un spo mund tet kuptoj!. Si e ke nxerr videon? e ke bere ti kte incizim apo ta ka dhen ndokush?. Se i bjen qe po ta kishe bere ti incizimin atehere edhe e sheh dga HD me dreambox?.

nese je ti aj benhuri qe e njoh :thum:
 

olssat

Registered
Messages
21
dicka eshte e vertete digitalb hd paring eshte thyer une di personin qe e ka bere realitet dhe nuk eshte shqiptar por shka.por nje person nga trojet shqiptare e ka blere kete mrekulli dhe nga ana ime ka respekt
 

j.l.k.

Registered
Messages
21
Une skam Dreambox por un e pash videon ne nje forum dhe e downloadova dhe ngarkova ne youtube .

Ky qe shkruan nuk eshte ai qe ka publikuar thyerjen e pairing te DGA.

Pse:

1. Ky ketu thote qe nuk kam dreambox, madje pas pak do te thote qe KAON eshte paisja me e mire, por duket qartezi qe eshte nje punonjes i DGA.

2. el_dinho i vertete publikoi brenda pak minutash ne "real time" pra ne kohe reale nje video te dyte ne youtube ne nje forum tjeter shqiptar. Video e dyte permendet shume pak se brenda oresh u fshij.

Keto i shkruajta qe ky ketu eshte spiun i DGA, dhe te mos merremi me te.
 

fadil1607

Registered
Messages
1
ki asht serb qe e ka digitlb hdtv
dhe me ndihmen e kaonit te vjeter e ka ber me punu ne cs
gbox mgcamd newcs kshu e ka
 

benhur

Registered
Messages
52
Miremengjes te gjitheve { orari eshte OK per nje miremengjes }
Atehere videon sa e pashe e shkarkova keshtu pa ndonje piksynim , thjesht me e pa me qetesi ... çudia ime qe se pas 30 min max video u fshi , keshtuqe e ngarkova une per se dyti ne youtube . Nuk kam pasur asnjelloj presioni nga askush per fshirjen e videos , nuk e kuptoj perse uploaderi origjinal ka fshi videon ....
Vete jam bo lomsh me mendimet qe me xhirojne ne koke dhe , per zotin nuk e kam nje ide te qarte se si ka arrit . Shume supozime dhe jam gati i bindur se nuk eshte pairing i vertete ...eshte me shume rrezik kjo , por jam i bindur se nje menyre ose me shume menyra ka me e hap .Kaoni nuk eshte nje dekoder kushedi sa i blindum dhe , di qe shume kaone jane blere edhe pa karta me qellim zhbllokimi pra , siç duket njeri ja paska arrit .Edhe vete kam ndonej ide keshtu por , kuptohet momenti nuk ma lejon teste e prova per me punu e provu .Thjesht do synoja nje spostim mekanik pra jo software ... mekanika ndonjehere ben mrekullira por nuk e kam testuar vete , rendesi ka qe karta te rri ne readerin e kaonit por mund te spostohet me "Wireless Card Splitter" qe perdor si baze dekoderin origjinal .
Njekohesisht per mendimin tim mund te krijohet psh nje oscam me toolchain fillestar per CPU e kaonit , pra nqs do ishte pairing me CPU nje oscam e kompiluar ne ambjet CPU e kaonit nuk do kishte ( teorikisht ) probleme per hapjen e kanaleve etj etj etj :
Si perfundim dikush , ne private , ka premtuar kanalet ne pairing per fillim nentori ... fillimisht ne produktin e tij ( psh Spiderbox ) ose thjesht vetem ne kete produkt per nje kohe te gjate ... shpresoj mos te ngelen thjesht premtime .
 

fevgatos

Registered
Messages
58
Pershendetje Benhur,normal ti e pakse uplode per here te dyte videon ,tash po e kuptoj ,po ky qe te ka premtu per spiderboxin a eshte ai te furumi i tij qe folem dje bashke apo ndonje tjeter,dhe mu nuk ma merr mendja se eshte thy,po anyway tja leme kohes ,

me respekt #####WOOD ,jam ai qe te pyeta a je ti ai te nabilosati
 

benhur

Registered
Messages
52
Pershendetje Benhur,normal ti e pakse uplode per here te dyte videon ,tash po e kuptoj ,po ky qe te ka premtu per spiderboxin a eshte ai te furumi i tij qe folem dje bashke apo ndonje tjeter,dhe mu nuk ma merr mendja se eshte thy,po anyway tja leme kohes ,

me respekt #####WOOD ,jam ai qe te pyeta a je ti ai te nabilosati

Degjo sinqerisht nuk po kuptoj nese me te vertete ke forumi i permendur dikush ka megjithmend arsye , kohe leke apo vullnet me
punu ... E kam te veshtire te kuptoj edhe te punoj me ata .
Veshtire do jete qe te dali ndonje news nga ai forum .
Vete kam deshire , pertyp pak linux dhe jam goxha praktik por ,
kur degjon komente , premtime e sharje te tilla me mire me ja
vare fare ... nejse per fatin e keq tonin DgA nuk terheq interesin e atyre qe din dhe bejne ... sido qofte dikush videon e hodhi shpresojme te jete diçka e arrtishme ne te ardhmen ...
 

j.l.k.

Registered
Messages
21
Eshte per te ardhur keq benhur, vertet.
Une jam aspak me shume se nje i apasionuar ndaj botes satelitore.

Por eshte gje shume e veshtire te gjesh nje forum ku flitet dhe shkembehen eksperienca thjesht per hobby.

Ndoshta ne shqiptaret nuk dijme te bejme dicka per qejf, thjeshte nuk e perceptojme, duam gjithmone te perfitojme dhe sidomos nga vetja jone(shqiptaret).

Mendimi im eshte qe fatkeqesisht, do jete nje joshqiptar qe do tregoje sesi thyhet pairing,falas, ndersa ato shqiptare qe e dijne dhe e kane realizuar do te duan vetem te marrin Lek, Euro apo sterlina per ta treguar. Falas kurre.
 
Status
Not open for further replies.
Top