Digi Cablu Chat

ionut36

Registered
Messages
5
O ora e prea putin pentru tine. Cred ca in fiecare zi o sa apara cate un user si sa recite aceleasi versuri ca si tine. Ori cineva se plictiseste, ori e adevarat.

P.S.: Administratore; nu-ti faci treaba bine. Ai dat linkul ala pe care doar chior sa fii ca sa nu-l vezi, da' fa bine si treci pe la fiecare pe acasa si baga keya unde-i trebuie omului. Eventual, lasa-ti si numarul de telefon sa te sune la orice ora.

Salutare,

Observ o chestie mioritica aici si anume lipsa bunului simt sau mai pe intelesul tuturor lipsa celor 7 ani de acasa.

Am crezut ca dupa ceva ani de postat se mai cizeleaza lumea si pe forumurile romanesti.

Consider ca daca eu vin aici si va cer ajutorul, tu stimabile ori nu te exprimi ori daca te exprimi macar ai buna crestere sa-mi raspunzi respectand codul de conduita aferent acestui forum.

Chiar nu ma asteptam la un raspuns ironic.

O duminica placuta!
 

CosminO2

Registered
Messages
2
Va salut, folosesc un TV tuner USB, cablu gigi si DVBViewer. La TV astept sa vina jucaria CI+ de la ei, dar pe laptop am vreo sansa sa vad programele codate? Multumesc.
Pana la urma am reusit multumita unui utilizator al acestui forum. Multumesc frumos ;) :thum:
 

ionut36

Registered
Messages
5
Doresc sa le multumesc persoanelor care mi-au scris in privat.

Aveti toata admiratia mea pentru mana de ajutor acordata!

Respect!
 

rudybloch

Registered
Messages
17
Buna seara, am un AMIKO MINI T2/CABLE am instalat un firmware mai nou si am pierdut aceea linie
"2111 00 xxetc"
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc anticipat!
 

rohry2k1

Registered
Messages
2
Buna dimineata,

Apelez la ajutorul vostru pentru codurile pentru RDS. Folosesc vplug cu DVBviewer pe un tuner usb.

Va multumesc frumos.
 

krysty

Registered
Messages
17
amiko alien 2

Salut!
Sunt mai nou in domeniu si am nevoie de ajutor . Am un amiko alien 2 cu hyperion 5,5 ,dar nu reusesc sa decodez digi cablu.Am keyle dar nu ma pricep unde sa le pun, poate cineva sa ma ajute?
 

vasiboss

Registered
Messages
1
Salut,

Mai merg keys din 25-12-2017?

Stie cineva cum se poate seta in TVHeadend aceste chei? (rulez linux, de aceea am TVHeadend).

Multumesc mult
 

florea32

Registered
Messages
1
Va salut,
am cumparat un tuner dvb c xbox one ,merge perfect pe Libreelec cu TVHeadend.am instalat si oscam .dar nu stiu cum se configureaza pentru canalele codate .daca ma poate ajuta cineva .multumesc!
 

Adrian B

Registered
Messages
1
Salut,

Urmaresc de ceva vreme acest post.
Am reusit sa ma joc cu OSCAM-EMU + OSCAM + Soft key-uri. Desi am abonamentul platit la ei pe un decodor + smartcard si mai nou CAM-ul de la Irdeto, totusi varianta cu softkey-uri nu mai imi functioneaza corect.
Drept urmare incerc sa trec la urmatoarea varianta si anume sa ma folosesc de CAM-ul lor si sa incerc sa-mi decodez programele pentru a le putea viziona remote (mentionez ca este strict doar mentru mine). Varianta in alta tara cu antena + decodor cam pica, deoarece exista restrictii de montare a antenei la bloc.

Idea e ca eu mi-am transformat transponderele in stream-uri IP si asa le pot vedea remote din alta tara, cu exceptia celor codate, care au functionat in varianta SoftKey.
Am doua DVB-C-uri de la TechnoTrend TT-4650 cu slot de CI. Nu stiu exact ce tip de CI e: normal sau CI+. Nu prea am gasit informatiile necesare. De accesat pot accesa meniul CAM-ului cu gnutv -cammenu si pot sa realizez aceleasi operatii ca si pe TV.

Intrebarea mea este: cum pot folosi acest CAM sa decodez programele? Exista vreo posibilitate de gen key-sharing intre tsdecrypt si OSCAM? Cum trebuie configurat OSCAM-ul ca sa acceseze CAM-ul?
Am tot cautat informatii pe internet, dar nu prea gasesc.

Cu respect,
Adrian B
 

leneceu

Registered
Messages
11
Salut,am cam ci+ introdus in tv se pot introduce key pentru decodare la jiji tv ?
Nici update nu stiu sa-i fac :(
...
Ar fi alta solutie inafara de abonament ?Cu stick usb merge la tv ?
 
Last edited:

sandec

Registered
Messages
4
Buna seara am un mecool k III pro si nu pot vedea canalele codate pe jiji,daca ma poate ajuta cineva
 

schwarzy

Registered
Messages
1
salutare,

pe dvb viewer nu imi mai vede canalele criptate, de ce? (pana recent a mers) sunt ceva keys? daca da, rog sa trimita cineva PM.
 

yo2ldk

Registered
Messages
1
recomandare receiver digi

Buna,

am reziliat contractul de cablu tv digi, fiindca vreau sa trec pe satelit, din cauza unei noi locatii
supriza insa - Nema receivere la ei
am un Amiko 8260 hd dar, nu vor sa-l imperecheze cu cam-ul lor
exista vreo posibilitate sa receptionez grila lor sau alta cu receiverul meu sau, ce receiver (de la digi) imi recomandati sa caut sa cumpar?
multumesc!
 
Top