Digi Cablu Chat

Alya

Registered
Messages
5
se aude ca ne-am luat adio de la digi4k ..nagra3 si irdeto ..nu ma pricep la astea dar tind sa le dau dreptate cand zic baietzi ca nu se poate face nimic.
 

danservici

Registered
Messages
12
Pai daca nu e vorba de bani de ce va cramponati de acest 4kk de la digi? Satelitul ofera mult mai multe decat cele o suta si ceva de canale de pe cablu. Si zici ca ai retea wireless pe o distanta de 400 de m?

Poti face o retea si la 1-2km cu routere de exterior, cum ar fi TL-WA7210N, sunt comod de folosit, au antena integrata si au o putere de emisie mult mai mare decat routerele "de casa".
Pentru sute de metri poti folosi si routere normale, cu antene Yagi(cu un cablu cat mai scurt de la antena la router, 1-2m maxim).
 

vic47

Registered
Messages
10
se aude ca ne-am luat adio de la digi4k ..nagra3 si irdeto ..nu ma pricep la astea dar tind sa le dau dreptate cand zic baietzi ca nu se poate face nimic.

Aoleo, tare sper sa nu fie asa...am nevoie tare mare, si nu-mi vine sa cred ce jafuri is astia de la Digi...ca nici CCI ala nu-mi vine, nici extraoptiunea nu o pot activa sa mearga in toata casa 4K ...imi pierd rabdarea...si multe altele :mecry: :mad: :mad: :(
 

peepyto

Registered
Messages
2
salut baieti ma ajutati si pe mine cum trebuie sa fac sa vad cccam pe un reciver evo nova ip.Am instlat imaginea openty 6.3 iar dupa am instalat cccam 2.2.1
 

marcghi

Registered
Messages
9
Buna ziua, va rog cine stie cum se face fisierul key pentru incarcat pe unicam, avand key intr-un fisier .txt (notepad) ?
Multumesc.
 

djczefre

Registered
Messages
77
Buna la toata lumea!
Nu am calcat pe aici demult. Cer scuze pentru fapul asta! Vreau sa va intreb pe voi , momentan cum sta treaba cu Di..i cablu? Daca am receiwer care stie Cc..m , se pote face lumina peste tot? Mai sus se discuta despre feeduri 4k, astea tot prin fibra s-au satelit? Pe mine nu ma tenteaza 4k. Iar daca vreti dati-mi un sfat merita momentan investit in-trun tuner dvbc (pt receiwer) Merg softc...riile, se schimba cumva criptarea recent? Va rog frumos sa-mi scrieti in privat daca vreti!
 

sebisat

Registered
Messages
2
Buna seara.
Am un Cam Maxcam pe care l-am programat cu gigablue 3.18 si cu softcam key cu cheia pt D*g*_C.
Prietenul meu de la care am softul si key mi-a zis ca la el functioneaza pe unicam.Tot el imi zice ca ar trebui sa setez din meniul camului intru-un anumit fel acolo la slot(enable,disable).

Imi poate spune cineva va rog cum ar trebui sa setez camul din meniu sa poata deschide programele sau cum il pot face sa functioneze?

Multumesc frumos
O seara frumoasa
 
Last edited:

cas_ady

Registered
Messages
2
Amiko mini combo

Bună vreau sa fac și eu lumina pe un Amiko mini combo hd se. Am avut lumina dar "s-a luat". Ma poate ajuta cineva cu cheia? Este disponibila și cheia pt digi satelit?
Pentru a introduce cheia trebuie ceva soft sau se poate introduce din telecomanda?
Multumesc pentru ajutor.
 
Last edited:

Swerige

Registered
Messages
20
@cas_ady
Daca ti-a mers in trecut inseamna ca exista instalat un emulator. Vezi in Meniu/Plugin ce apare.
Pentru Digi satelit din cate stiu nu exista cheie.
 

mobilserv

Registered
Messages
2
Salutare,
exista ceva sansa sa il " luminez" :Synaps CHD-3000 CICX PVR.

model: ALi_3602
SW VERSIUNE: 06020A00_1.3.46 EMU
ALI-HD3-LV-VER3.0

LOADER VERSION: M3602B 1.1.5

synapsCHD3100 ALi_3602

Daca da va rog sa-mi dati mai multe detalii.
Multumesc anticipat.
 

mobilserv

Registered
Messages
2
Salutare,
exista ceva sansa sa il " luminez" :Synaps CHD-3000 CICX PVR.

model: ALi_3602
SW VERSIUNE: 06020A00_1.3.46 EMU
ALI-HD3-LV-VER3.0

LOADER VERSION: M3602B 1.1.5

synapsCHD3100 ALi_3602

Daca da va rog sa-mi dati mai multe detalii.
Multumesc anticipat.

asta e adresa mea de email: [email protected]
 
Top