COLTUL CU PROBLEME

yo9hmb

Registered
Messages
1
sal !
ufs 910 si kathrein, are inst aaf summer dream pe el ;nu stiu cum sa il trec pe titannit,rog ajutor ,multam
 

tase1963

Registered
Messages
10
sall
pentru un xtrend et 9200hd, stie cineva care este cea mai buna imagine, skinuri. pluginuri, etc
ms.
 

julius6

Registered
Messages
20
Am un Magic cam rev 1.02 pe care am pus mrb 3.20. Are key de gigi cablu dar nu se face lumina. Cand comut pe un program codat se blocheaza cam-ul si trebuie rescris.Trebuie pus alt soft? Este singurul pe care l-am gasit cu key la zi. Am si niste carduri, fun card, gold card. Ar merge sa pun key-le pe card si sa pun cardul in cam?
 

txtgt

Registered
Messages
1
Salut baieti, am nevoie de ceva informatii daca este posibil va rog, am nevoie de reglari pentru intelsat 10-02, am oferte de tv la toate cele 2 pachete tv dar imi lipsesc unele detaliii de instalare oscam sau cccam ceva de genul asta. Poate cineva sa m-a ajute ? Am un receiver gigablue 800 UE Plus. Va multumesc.
 

adolf hauer

Registered
Messages
22
Magic cam

Am un Magic cam rev 1.02 pe care am pus mrb 3.20. Are key de gigi cablu dar nu se face lumina. Cand comut pe un program codat se blocheaza cam-ul si trebuie rescris.Trebuie pus alt soft? Este singurul pe care l-am gasit cu key la zi. Am si niste carduri, fun card, gold card. Ar merge sa pun key-le pe card si sa pun cardul in cam?

Nu, camul Magic nu functioneaza si va face mereu asa. Nu prea mai ai ce face cu el, vinde-l la colectionari cat mai poti, mai adauga niste bani si cumpara un Diablo cat inca mai functioneaza Digi pe cablu in Nagra si nu vor generaliza sistemul Irdetto.E totusi mai ieftin sa-ti cumperi un card de la RCS, daca chiria era problema. Eu asa am facut si am platit 90 de lei.
Gold cardul il poti programa cu un CAS interface plus de la Duolabs, insa de functionat mai functioneaza doar elvetienii pe Hotbird pe care ii poti deschide cu emulatorul oricum. Altceva nu mai ai, poate niste chei Biss pe la posturile rusesti, dar nu cred ca merita...:mecry:
 

adolf hauer

Registered
Messages
22
Smart Allawi

Am o conserva Smart Allawi de cativa ani pe care vreau sa o reactivez, sa-i aduc softul la zi si sa o dau unor prieteni de la tara care nu sunt pretentiosi( nu au si nici nu stiu ce este HD si nici UHD ). Am gasit un soft pe un site arab care insa imi cere sa ma inregistrez si cand dau sa fac acest lucru imi spune ca inregistrarile nu se mai efectueaza. Am incercat si pe acest site, dar nu am gasit nimic despre conserva si nici nu am gasit o functie de cautare. E cineva dispus sa ma ajute cu vreo idee?
 

olaryu

Registered
Messages
3
Feed Audio ok / Video not ok

Salut,

Am urmatoarea problema cu anumite feed-uri. Aud dar nu vad.

O fi din cauza la receiver? Am un AMIKO HD8250+.

Merci mult de info !
 

liviu650

Donating Member
Messages
105
@olaryu

e posibil ca feedurile respective sa fie de tip mpeg4 - 4:2:2, iar receiverul tau sa nu aiba aiba aceste capabilitati.
 

Phixius1983

Registered
Messages
128
Mă interesează ligile inferioare și din alte campionate(ex.maroc,Egipt,țările arabe,Serbia,Croația,albania, etc)...dar doar feed-uri necriptate sau daca sunt criptate să-mi dați și chei.
 

Phixius1983

Registered
Messages
128
Salutare,am un amiko hd8250+,când bag o cheie ce sau biss îmi cere în tabel și provider,type și idx.ma puteți ajuta cu o informație?ce trebuie sa ii scriu acolo?daca ii scriu doar cheia am doar sunet fara imagine.multumesc.
 

Eminem1978

Registered
Messages
5
salutare !! poate sa ma ajute cineva cu ALMA c2200 , AM 4-5 zile numai pot pot vedea canalele: digi film ,hbo ,cinemax ,etc ...ma poate ajuta cineva cu in soft ! merci !!
 

leneceu

Registered
Messages
11
O intrebare pentru profesionisti,se poate cu DVBViewer sa vezi si alte programe de la alti provideri de cablu?
Pe satelit am vazut o groaza de clipuri unde am observat ca este posibil cu (trasporder) editare canale etc.
Exista vreun topic despre DVBViewer (tutoriale) pentru cablu nu satelit ?
 
Top