Herkese merhaba

Mehmet.salih.kemal

Registered
Hem bir selam vereyim dedim hemde ilk konumu a?0Š4?0?3p ilk mesaj?0?3m?0?3 yaz?0?3y?0?3m istedim yoksa sat-universe beni ?0”6utluycakt?0?3 neyse ?0‹2ncelikle herkese selamlar..

Arkada?0”6lar t¨¹rksattaki nat geolar u?0Š4tu dimi art?0?3k yoklar dimi yani varlar ama bizim i?0Š4in yoklar dimi yani arkada?0”6lar demek istedi?0Ž6im hi?0Š4mi izleyemiycez art?0?3k nat geo kanallar?0?3n?0?3 :.( key yokmu hi?0Š4 ?0Š4al?0?3?0”6an ? :.( benim i?0Š4in nat geo wild bide 24 kitchen olsa yeter en ?0Š4ok onlara bak?0?3yordum ?0Š4¨¹nk¨¹, yokmu ?0”6ifre ?0‹2zel mesajlar?0?3m a?0Š4?0?3k allah r?0?3zas?0?3 i?0Š4in ?0”6u iki kanal?0?3n ?0”6ifresi olsun ba?0”6kada bi?0”6ey istemem :.( garibanl?0?3?0Ž6?0?3n g?0‹2z¨¹ k?0‹2r olsun i?0”6te oof of :.(

SysuB

Registered
dogru adrestesin hosgeldin..Tandberg fox kanallari artik umut baglamayin...Reklamlari izledik bitti powervu dan discovery network kanallarini izlemeye devam edin.

gastroy

Registered
Mehmet hoþgeldin yazýnýn meal çalýþmasý yapýlacak mý?
qn5xc5.jpg

Mehmet.salih.kemal

Registered
:D

Mehmet hoþgeldin yazýnýn meal çalýþmasý yapýlacak mý?
qn5xc5.jpg

Hoþbulduk abiler yazdýðým yazýyý artýk düzeltemiyorum ama sanýrým sitenin dil ayarlarýndan kaynaklanýyor olsa gerek çünkü siteye giriþ yaptýktan sonra sitenin dil ayarýný Ýngilizce olarak ayarladým ondan sonra da konuyu açtým ama sizin de gördüðünüz gibi yazý uzaylý yazýsýna dönüþmüþ :D :D :D

Last edited:

Mehmet.salih.kemal

Registered
:)

Abiler ben bugün 39e hellas sat uydusunu ayarladým ama sanýrým artýk bu uydu da emu ile açýlan kanal yok artýk çünkü bütün þifreli kanallara baktým hiçbiri açýlmýyor acaba bendeki þifreler mi eski ondan mý açýlmýyor? 39e hellas sat uydusunu alan abiler softcam ile açýlan kanal varmý acaba bu uyduda ? Bu arada ben pc'den izliyorum tv'yi yani tv kartý ile tv kartýmsa skystar s2 hd pci bu 39e hellas sat uydusunda da internetsiz þifreli kanal izleme þansým yok mu yoksa :(

gastroy

Registered
Abiler ben bugün 39e hellas sat uydusunu ayarladým ama sanýrým artýk bu uydu da emu ile açýlan kanal yok artýk çünkü bütün þifreli kanallara baktým hiçbiri açýlmýyor acaba bendeki þifreler mi eski ondan mý açýlmýyor? 39e hellas sat uydusunu alan abiler softcam ile açýlan kanal varmý acaba bu uyduda ? Bu arada ben pc'den izliyorum tv'yi yani tv kartý ile tv kartýmsa skystar s2 hd pci bu 39e hellas sat uydusunda da internetsiz þifreli kanal izleme þansým yok mu yoksa :(

Halen bir kaç kanalýn açýldýðýný biliyorum güncel keyleri bu konudan takip et.
http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=183093&page=28

Netflix+

Registered
Bende yeniyim arkadaþlar konu açýcaktým ama zaten varmýþ bende burdan devam ediyim istedim Herkese Merhaba Selamün Aleyküm :)

serkanguzel

Registered
Ve Aleyküm Selam da...

diye belirtmişsiniz !

Yakından inceleyelim ;

ATA TÜRKiYE mi demek istediniz? Eğer böyle ise, ATA'dan sonra araya tire( - ) eklerseniz daha uygun olur. Ha bu arada ATA TÜRKiYE varsa, ANA TÜRKiYE neresi? Çünkü TÜRKiYE Cumhuriyeti toprakları, bütün Türk dünyası tarafından ANA VATAN olarak anılır.

yada

ATATÜRK iYE mi demek istediniz? Eğer böyle ise, bahsetmek istemiyorum. Çünkü çok vahim ve utanılacak bir benzetme yapmışsınız !...

iyikosan

VIP
Netflix+
Eski köye yeni adet getirme,ATATÜRK canýmýz,kanýmýz,o bizim uluÖnderimiz,ama bu YURT'un adý TÜRKÝYE
Lütfen düzeltirmisin.

Netflix+

Registered
Sonunda oh içim rahatladý þükürler olsun :)

Kesinlikle haklýsýnýz benim yaptýðým uygunsuz bir davranýþtý ancak bu davranýþýn bir amacý vardý her ne kadar yetersiz kalsa da amacýma ulaþtýðýmý düþünüyorum

amacýma gelince; sizlerinde malumunuzdur ülkemiz TÜRKÝYE CUMHURÝYETÝ zorlu bir süreçte bende bu süreçte ne kadar kiþi ATAMIZIN yanýnda görmek istedim ancak 16 nisan günü herkes tarafýný sonunda belli etti tam bugün siteye girip yaþadýðý yer kýsmýný deðiþtirecekken sizlerin göndermiþ olduðunuz mesajlarýnýzý gördüm ve siz Sayýn @serkanguzel ile siz Sayýn @iyikosan vermiþ olduðunuz iki ayrý mesajda da görüyorum ki benim yaþadýðým rahatsýzlýðý sizlerde yaþamýþsýnýz ve tepkinizi doðru ve haklý bir biçimde göstermiþsiniz aslýnda benim gönlümden geçen siz deðerli insanlar gibi diðer insanlarýnda tepkilerini göstermeleriydi caný gönülden isterdim ki yaþadýðým yer ile ilgili tepkilerin art arda gelmesyidi lakin durum buymuþ. velhasýlý ben amacýma ulaþtým sayýlýr ülkemiz TÜRKÝYE CUMHURÝYETÝ'NDE sizler gibi duyarlý insanlarýn var olduðunu bilmek beni ziyadesiyle mutlu etti daha fazla yazmak istemiyorum çünki bundan sonrasý tamamen siyasete gitmektedir ayrýca unutmadan Sayýn @iyikosan öncelikle sizi zan altýnda býrakmak istemediðimi ve size karþý ukalalýk yapmak istemediðimi belirterek ülkemizin resmi adý TÜRKÝYE CUMHURÝYETÝ'DÝR yaygýn dil ingilizce de ise TURKISH REPUBLIC'DÝR Saygýlarýmla Hayýrlý ve Huzurlu Geceler Dilerim Sevgiler.

SysuB

Registered
Onderimiz Gazi Mustafa Kemal Ataturk e gosterdiginiz ilgi beni gururlandirdi.Yaslarinizi bilmedigim icin hitap secenegim yok yasim 24 buyuk olanlarin ellerinde kucuk olanlarin gozlerinde opuyorum.Turkiyemize her ne olursa olsun sahip cikmaliyiz.Elazigdan herkese selam olsun.

serkanguzel

Registered
@Netflix+,

Location'a yazdığınız ifadeyi düzeltmenizi iyi niyetli olarak gördüm. Ancak o ifadeyi maksatlı olarak yazdım diye belirtmiş olmanız ise, kendi adınıza talihsiz ve hazin olmuş. Üzerinde iyice düşünmelisiniz yani...

Herneyse... Bu mesajınızdaki bir diğer sıkıntı ise ;

16 nisan günü herkes tarafını sonunda belli etti

"kıst alıntı"da yazmış olduğunuz hususta, başka bir tartışma yaratmaya çalıştığınızı anlamış bulunmaktayım.

"Herkes tarafını belli etti" ne demek ? Bu şekilde bir yaftalama içerisine girerek, 80 milyonu böldüğünüzün farkında mısınız ?!...

Şimdi şöyle düşünelim !

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Bursaspor ve daha çok sayıda futbol kulübümüz var.

Bu futbol takımlarından birinin taraftarı olmak ve tuttuğumuz takımı desteklemek gayet doğaldır. Ancak futbol takımlarımızın, yabancı takımlarla yaptığı maçlarda, tuttuğumuz takım fark etmeksizin, hepimiz Türk futbol kulüplerine destek veririz. Türk takımını tutmak yerine, yabancı bir takımı tutup destek veren kişide bir sorun var demektir.

Bu itibarla, 16 Nisan'da millet bir karar verdi. Sonuç çıktıktan sonra verilen karar, 80 milyonun kararı olur. Referandumların amacı da budur zaten... Diğer bir deyişle, milletin kanaatini öğrenmek içindir.

"herkes tarafını sonunda belli etti" tarzı ifade de bulunursanız, futbol takımı örneğinde olduğu gibi, ifade biçiminiz sorunlu bir ifade olur. Neden sorunlu ifadedir diye sorulacak olursa, bu ifade aynı zamanda bölme, kesime ayırma maksadına da hizmet eder.

Velhasılı; dikkat edin ve bölme, kesime ayırma maksadına hizmet etmeyin ! 10 defa düşünün, bir defa söyleyin.

Last edited:

Netflix+

Registered
Ýyi ki Varsýnýz

Birkez daha þükürler olsun !

Evet aslýnda çok haklsýnýz çünki talihsiz ve hazin bir süreç içerisinde tüm duygularým paramparça oldu ve yine de hala bir umut peþine düþtüm iþte bu yüzdendir ki umudumun hala yaþýyor olduðunu öðrenebilmek için "herkes tarafýný sonunda belli etti" diye yazdým çünki; "ümmetçiliðin üstüne basa, basa bana biat edeceksiniz dercesine bütün herkesin; Cumhuriyet baþ savcýlarýnýn, Cumhuriyet savcýlarýnýn, baþ savcýlarýn, savcýlarýn, hakimlerin ve yargýçlarýn gözünü korkutan, yüksek seçim kurumu'nu rehin alan, "o" zavallý insancýða. Korkularý yüzünden ve çýkan sonuçlar karþýsýnda, biat etmeye hazýr olanlarý" görmek için bunu yaptým lakin bu talihsiz ve hazin vakayý yabancý bir sitede gerçekleþtirmek zorunda kaldým. Çünki eðer bu yazýlanlarý, Türk sitelerinden birisinde yazmýþ olsaydým. Hem abes olacaðý gibi hemde, "trollerin" saldýrýsýna uðrayacaðým aþikardý ve ardýndan ya site, "ünlü ve meþhur hukuk sistemimiz tarafýndan kapatýlýr ya da derhal banlanýrdým" ve Evet Sayýn @serkanguzel benim "herkes tarafýný sonunda belli etti" cümlem bölünmeye hizmet eden bir cümlemdir ve yine evet bu benim için oldukça "talihsiz ve bir o kadar da hazin bir durum" lakin benim durumumdan daha vahim ve mühim olaný ise bunu yabancý bir sitede gerçekleþtirmiþ olmam þimdi varýn siz düþünün hangisi çok daha önemli benim gibi ATATÜRK aþýðý ve Türkçü bir insanýn yaptýðý ve aslýnda malesef ki üzülerek ve lanet ederek gerçekleþmiþ bir vakayý gözler önüne serip ama bilhassa o vakaya hizmet etmem mi ? Yoksa bütün bunlarý yabancý bir sitede gerçekleþtirmek zorunda kalmam mý ? Sizce hangisi daha elim daha vahim veya daha talihsiz ve daha hazin ? Karar sizin.

Amma ve lakin bütün bu sohbet veya tartýþmadan bir nebze de olsa mutluluk duyuyor ve umudun artýk tükenmediðini görüyorum :) Saðlýcakla kalýn Sayýn @serkanguzel Sevgiler.

serkanguzel

Registered
@Netflix+,

Tespit etmiş edası ile yazmışsınız !...

Keşke ortada bir tespit olsa da, sizin görüşlerinize katılsaydım. Ama tespit filan yok maalesef...

Peki tespit yoksa ne var ? Eyyam var. Eyyamlar üzerinden hareketle fikir geliştirirseniz, meczup durumuna düşersiniz.

Neyse... Diğer yazdıklarınıza tek tek değinmeyeyim.

Ama siz siz olun, eyyamcıların yanında olmayın. Bölme ve kesime ayırma maksadına matuf söylenmiş retoriklerin peşinde koşmayın. Sağlam mantık geliştirin ve yaşama dair herşeyi, ideolojik duygusallığa girmeden değerlendirin.

Sağlıcakla.

SysuB

Registered
Eray bazı paylasımlar sadece icerikle ilgili ileti gonderebilirsin.Mesajların silinebilir.Yasını bilmedigimden eray yazdım.