Digi Cablu Chat

gogix

Registered
Messages
29
adio

luati-va adio de la key au schimbat algoritmul de criptare,rsa-ul si keytzele,numa cardurile originale merg in aparatele rds cablu,cele nagra2 albastre si cele nagra3 galbene,binenteles si cei care au camuri in televizoare!
 

gogix

Registered
Messages
29
chiar daca se afla algoritmul,la mai toate trompetele,de amiko&co trebuie facut firmware nou!
 

nilf40f

Registered
Messages
17
chiar daca se afla algoritmul,la mai toate trompetele,de amiko&co trebuie facut firmware nou!
Si la cele pe linux? Ieri când deja era intuneric de o zi, pe un amiko triple cu linux, la un moment dat a reaparut programul digiHD. A mers cam 1 minut dupa care s-a blocat imaginea. Mentionez ca nu aveam nici o linie de cccam functionala, ca sa se poata spune ca a facut cumva accidental decodarea prin sharing.
 

CIURI

Registered
Messages
9
Ma gandesc daca se afla cheile o sa mearga. Cel putin Prov Id si CAID au ramas acelasi doar cheile is expirate ...
 

gogix

Registered
Messages
29
---------------------------------------------
N 2111 00 70139BA32FA253375994199BB50657FF ;Digi TV Cablu (Romania Cable TV)
N 2111 01 10F5DB01646FD8852C0BCCA160F0B337 ;Digi TV Cablu (Romania Cable TV)
N 2111 M1 7508665801DC6815F8DF965641A8C27CAE056ED0249CF60F60DEDD75A3A84D486E85285220F133439F038BFE54975543C8DFC4205067985E5CDAD7ABA4CF48A7 ;Digi TV Cablu (Romania Cable TV)
---------------------------------------------
astea sunt vechile key,daca schimba numa keyle se facea update usor.
au schimbat keyle si rsa M 1 !!!!!!
 

gogix

Registered
Messages
29
caserie

te duci la caserie la rds,ceri keyle pe 2018,vezi ca e o doamna acolo cu cheia sol!!!
 

nilf40f

Registered
Messages
17
Lasand mistourile la o parte, nu stiu ce facem acum. Pe vremea cand era nagra2 si pe satelit, apareau foarte repede keyle de la useri din afara. Acum daca e vorba de cablu in RO, nu cred ca problema mai intereseaza pe altcineva. Numai daca dintre noi se pricepe cineva la extras key si rsa, avem o sansa. Daca nu, nu ramane decat sa ne lamentam in continuare, si sa bagam receptoarele la naftalina, eventual de gasit o solutie de sharing la cablu, asa cum e si pe satelit.
Sa nu se interpreteze ca vrem televiziune MOKA. Toti platim deja un abonament la cablu, doar ca in afara de receptorul lor, bineinteles ca utilizam si alte receptoare. Eu cel putin de cativa ani am bagat receptorul lor in cutie, ca sa nu mai fie obiect decorativ si sa adune praful. Folosesc receptorul meu cu tuner triplu, avand si cablu jiji si filboxurile + AMC de la Focus pentru care utilizez o cartela si antena de satelit. Totul pe acelasi receptor.
 

highyield

Registered
Messages
9
Și eu am două CAM-uri RCS în două TV-uri, dar când stau la PC, era extrem de comod să deschid softu' cu pricina. Deși am căutat, de-a lungul anilor, pe forumuri, nu m-am găsit nimic care să mă ajute să înțeleg ce și cum. Nici măcar n-am reușit să fac să funționeze cheile (funcționale cu vplug) în mdplug (un plugin open-source).
 

otetar85

Registered
Messages
36
Lasand mistourile la o parte, nu stiu ce facem acum. Pe vremea cand era nagra2 si pe satelit, apareau foarte repede keyle de la useri din afara. Acum daca e vorba de cablu in RO, nu cred ca problema mai intereseaza pe altcineva. Numai daca dintre noi se pricepe cineva la extras key si rsa, avem o sansa. Daca nu, nu ramane decat sa ne lamentam in continuare, si sa bagam receptoarele la naftalina, eventual de gasit o solutie de sharing la cablu, asa cum e si pe satelit.
Sa nu se interpreteze ca vrem televiziune MOKA. Toti platim deja un abonament la cablu, doar ca in afara de receptorul lor, bineinteles ca utilizam si alte receptoare. Eu cel putin de cativa ani am bagat receptorul lor in cutie, ca sa nu mai fie obiect decorativ si sa adune praful. Folosesc receptorul meu cu tuner triplu, avand si cablu jiji si filboxurile + AMC de la Focus pentru care utilizez o cartela si antena de satelit. Totul pe acelasi receptor.

Proceedura e putin complicata, insa nu imposibila:
https://7uky22.wordpress.com/bkrsa-digi/

Acum ne mai trebuie receptorul. :)
 

hackbyyuri

Registered
Messages
4
nu stiu daca se mai poate face ceva:

CCcam: EMM demux 1 set
CCcam: EMM: not interested in 1801:000000
CCcam: EMM: not interested in 1880:000000
CCcam: EMM: start filter on irdeto emmpid: 0x86 caid: 0x6bb id: 0x0
CCcam: nagra2 emu can't decode ecm (key: 1, ident: 0) no key
 

CIURI

Registered
Messages
9
De receptor fac rost si incerc sa extrag cheiile doar sa mai fie functionala treaba pe rds . Eu am un Humax digi+c cu tot cu card de la digi.
 
Top