Ubacivanje cccam linije u DM

batica

Registered
Messages
2
Pozdrav imam par pitanja za upucene . Posedujem dreambox 800 hd pvr sa opentv 4.0 ubacenim cccam 2.3.0 novom listom kanala .Sada moje pitanje je kod dobijanja linije za cccam dali treba da sam na internetu stalno ili samo dok se povuku kljucevi . Dali treba da sam na internetu kada gledam tv kanale ( nije to iptv )Totalni sam pocetnik pa moyda nekome ova pitanja iygledaju glupo. Unapred hvala
 

jan55

Member
Messages
4,266
Pozdrav imam par pitanja za upucene . Posedujem dreambox 800 hd pvr sa opentv 4.0 ubacenim cccam 2.3.0 novom listom kanala .Sada moje pitanje je kod dobijanja linije za cccam dali treba da sam na internetu stalno ili samo dok se povuku kljucevi . Dali treba da sam na internetu kada gledam tv kanale ( nije to iptv )Totalni sam pocetnik pa moyda nekome ova pitanja iygledaju glupo. Unapred hvala

Nisi dao dovoljno podataka za kompletan odgovor. Na tvoje konkretno pitanje, dobio si ispravan odgovor. Kada tvoj DM koristiš kao klijent (samo za gledanje enkript. kanala) sa nekom c-linijom, moraš biti konektovan na internet, ali ima još varijanta da koristiš neki od emu card-servera (npr. oscam-emu) koji koristi softcam.key za gledanje kodiranih kanala kao što su Arene Sport na 39E i Engl.Premier Liga na 7E & 10E (Tandberg enkr.) ili Discovery kanale na 4.8E & 0.8W, AFN kanale na 9E, itd (PowerVu enkr), SRF Swiss na 13E (Viaccess) i mnoge kanale u BISS enkripciji za koje ti nije potreban internet. Ukoliko želiš imati svoj cardsharing server (ne samo u lokalnoj mreži već i za razmenjivanje kartica), pored interneta potrebna ti je i DNS IP adresa ali to je već duža priča a i zabranjena na ovom forumu - jer gledanje kodiranih kanala bez originalne kartice je nelegalno i kažnjivo delo ... Moj savet, instaliraj oscam-emu a on radi i sa c-linijom, n-linijom itd a možeš ga koristiti kao sopstveni emulator (Tandberg, PowerVu, Irdeto, Viaccess, ...) za gledanje kodiranih kanala u tim sistemima. Imaš mnogo toga na ovom forumu, samo treba čitati . Počni u subforumu o dreamboxu, ima mnogo toga napisanog na tu temu, prvo o software-ima a zatim i o emulatorima i card serverima ... a pored toga, ono što nebudeš razumeo imaš chat zonu u svakom subforumu gde možeš postavljati pitanja i sigurno ćeš dobiti potrebnu pomoć ... Srećno :thum:
 
Top