Digi Cablu Chat

CiprianMau21

Registered
Messages
2
Salutare ALL. Pentru PC DVBViewer/TVTunner Hauppauge WinTV-HVR-930C, cablu rcs-rds (digi), cum pot sa fac si eu lumina pe canalele tv codate ??? Stiam mai demult ceva de niste key-uri sau plugin dar nu mai stiu exact ce imi trebuie si cum sa fac, daca se poate sa ma ajute si pe mine cineva va rog frumos. Multumesc.
 

rohry2k1

Registered
Messages
2
Salutare colegi,

Am încercat ieri, după o perioadă mai lungă de pauză să decodez prin vplug cu ultimile chei găsite pe forum, si primesc eroare la cheia 00 cum că e expirată.

Știe cineva cumva noile chei, sau poate gresesc eu ceva?

Multumesc fain.
 

SECK29

Registered
Messages
4
Salut,sant nou si paralel pe aicea
Vreau sa stiu si eu ce reprezinta codu asta?
Si unde as putea gasi unu de digi 4k
1:0:1:2A8:ED:1:FFFF01F2:0:0:0:
 

predator_2

Donating Member
Messages
175
Salut,sant nou si paralel pe aicea
Vreau sa stiu si eu ce reprezinta codu asta?
Si unde as putea gasi unu de digi 4k
1:0:1:2A8:ED:1:FFFF01F2:0:0:0:

Digi 4k.
1:0:1F:2A8:ED:1:FFFF0000:0:0:0

Se numeste Servive Reference, se mai folosesste daca pui un picon numesti acel picon cu referinta respectiva pentru a fi identificat.
 

dMd™

Registered
Messages
29
Ti le ofera receptorul. Dai pe canalul caruia vrei sa ii afli service reference, apesi meniu - informatii - serviciu si vei avea pe ecranul TV informatia dorita.
 

SECK29

Registered
Messages
4
Inteleg..problema mea e ca nu am receptor.Si nu gasesc pe net DIGI 4K.
Am observat ca referintele sant la fel pe tara.
De exemplu pe Ro sant aceleasi referinte indiferent de judet.
Care poate ajuta poate pune un post nacar cu referinta de Digi 4k.
Mentionez ca nu am receptor si vizionez canalele cu vlc
#EXTINF:0 tvg-id="Digi24.ro" group-title="Channels",DIGI 24
http://xxxxx:8001/1:0:1:3F6:7:1:E082E56:0:0:0:
#EXTINF:0 tvg-id="TVR1.ro" group-title="Channels",TVR 1
http://xxxxx:8001/1:0:1:76C2:2C0:600:E080000:0:0:0:
#EXTINF:0 tvg-id="TVR2.ro" group-title="Channels",TVR 2
http://xxxxx:8001/1:0:1:3ED:4:1:E08AF9B:0:0:0:
 

predator_2

Donating Member
Messages
175
Ce vrei tu se numeste IPTV, Digi 4k inca nu merge in share, s-au cu chei, doar cu modul cam si pe cablu digital. Nu stiu daca in IPTV. E posibil sa mearga. La fluxul de date de 45 mb/s e prea mult. Si daca merge in stream IPTV e o calitate slaba.
 

SECK29

Registered
Messages
4
4j5368.png

Merge perfect pe iptv Digi 4k ,calitate perfecta.
Oricum tin sa va multumesc .Mai caut poate intr_un final gasesc o referinta ce functioneaza.
 
Last edited:

djczefre

Registered
Messages
77
Buna Domniilor!

Ma ajutati si pe mine? Am achizitionat in curand un Amico Implulse t2c , si vreau sa-l folosesc cu Cablu digi SJ. Puteti sa-mi trimiteti si mie key active, ori softcam ori mcas.Multumesc!
 

djczefre

Registered
Messages
77
Multumesc pt.ajutor. Chiar nu inteleg de ce nu a mers cu ultimul sw, si cu cheiile actuale! am incercat si cu mcas fara rezultate. Eu eram convins ca SJ primeste semnalul numai cu criptare Irdetto. Dar nu am avut dreptate. Multumesc pentru ajutor!
 
Top