Note: Visitors from certain countries might see in-text advertising(underlind words in posts) or pop-under ads.
It is only shown to unregistered visitors or members that haven't made any posts. So you can easily get rid of it.

Loading...

Lajme te reja

Albania

Reply
  #31  
Old 22-06-2017, 23:58 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
sistemet's Avatar
sistemet sistemet is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 5
Thanks: 7
Thanked 2 Times in 1 Post
Country: Country Flag
Default

Dakord per BERATIN
por ska mbaruar TIRANE DURRES

CJA FUSIN KOT ME DUKET
Reply With Quote
  #32  
Old 23-06-2017, 10:23 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
TvSatMedia's Avatar
TvSatMedia TvSatMedia is offline
Senior Member
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Univers
Posts: 373
Thanks: 303
Thanked 512 Times in 238 Posts
Country: Country Flag
Default

Zbulohet renditja e kanaleve dixhitale, edhe pak ditė...

AMA ka zyrtarizuar listėn dhe renditjen e kanaleve shqiptare, kombėtare dhe atyre lokale nė dekoderat dhe marrėsit tokėsor DVB-T2, tashmė nė gjithė vendin kanalet do tė kenė tė njėjtin numėr rendor dhe me short tani do tė vendoset vetėm pozicionet nė kanalet LCN 4 dhe 5, ku do tė pozicionohen dy kanalet kombėtare TV KLAN HD & TOP CHANNEL HD. Tre kanalet e para janė pėr 3 kanalet e RTSH, mė pas lista vazhdon me Klan Plus tė pozicionuar nė vendin e 6 dhe Vizion Plus nė vendin e 7 mė pas renditen gjithė kanalet e lajmeve, kanalet lokale, tematike, ndėrsa gjithēka mbyllet me kanalet me pagesė ku tė gjithė rrjetet private kombėtare me pėrjashtim tė TV KLAN do ofrojnė kanale me pagesė. Nga kanali 401-433 do tė ndiqni kanalet me pagesė tė Digitalb, 434-466 kanalet me pagesė tė Top Channel dhe nga 467-499 kanalet e ADTN qė pritet tė ndiqen tė gjitha me njė abonim nė paketat e Digitalb. Kanalet 501-533 janė kanalet me pagesė tė Vizion Plus, ku pritet tė jenė kanalet e Tring. Pėr herė tė parė shikuesit tani do tė mund tė ndjekin falas edhe kanale nga Kosova si RTK1 (kanali 101), KLAN KOSOVA (kanali 102), RTV21 (kanali 103). Kjo ėshtė vetėm lista fillestare, pasi shumė shpejt surpriza, kanale tė reja do tė vijnė falas pėr ju, nga TV KLAN kemi tė konfirmuar qė do ketė kanale tematike muzikore, filmash, programe pėr fėmijė dhe telemarketing. Mos harroni 30.Qershor Tirana dhe Durrėsi fikin transmetimet analoge, 3 ditė mė vonė nė 3.Korrik nė Berat nuk ka mė transmetime analoge. Procesi do vijoi mė pas nė qarqet e tjera tė vendit.

Lista e kanaleve digjitale e cila do tė ndryshoj (do tė ketė disa kanale mė pak, disa mė shumė nė varėsi tė vendndodhjes suaj), por kanalet kryesore do tė kenė mbulim me sinjal kombėtar.

1. RTSH 1
2. RTSH 2
3. RTSH 3
4. **** Tvklan / TOP CHANNEL
5. **** Top Channel / TV KLAN
6. KLAN PLUS
7. VIZION PLUS
8. NEWS 24
9. ABC NEWS
10. ORA NEWS
11. REPORT TV
12. TV SCAN
13. UTV EDUCATION
14. NESĖR TV
15. CHANNEL ONE
16. CLUB TV
17. TV SHIJAK
18. TV ADRIAMED
19. A1 REPORT
20. Agon Channel
21. INtv Albania
22. TV KUKĖSI
23. BBF
24. TVPLANET
25. TV TIRANA
26. TV APOLLON
27. TV KOMBI
28. TV ROZAFA MOTIV
29. TV LEZHA
30. TV M+
31-40 / kanale rajonale
41. RTSH FILM
42. RTSH SPORT
43. RTSH SHQIP
44. RTSH MUZIKĖ
45. TOP NEWS
46-54/ Kanale tematike kombėtare FALAS
55. STAR PLUS
56. TV BULQIZA
57. SOT7
58. TV MATI
59. TV LOBI
60. AVN
61. TV KOPLIKU
62. TV ALPO
63. TV SKAMPA
64. TV MAGIC
65. TV PUKA
66. TV4+
67. TV CHANNEL1
68. TV KLAUDIANA
69. ONE TV VLORA
70. TV 6+1
71. TV BAJRAM CURRI
72. TV KRUJA
73. TV ANTENA NORD
74. TV BLU SKY
75. TV CHANNEL 7
76. TV MARGIT
77. ELRODI TV
78. TV BEST
79. TV FOKUS
80. TV BERATI
81. VLORA CHANNEL
82. TV6
83. TV SARANDA
84. TELE JONI
85. TV JUG
86. ELBASAN TV
87. GLOB TV
88. TV RE.AL
89-99/ kanale lokale
101. RTK1
102. KLAN KOSOVA
103. RTV21
104. TV5
105-300/ kanale papagesė
301-399/ kanale PayTV qė do licensohen nė tē ardhmen
401-433 / kanale PayTV (me pagesė) DIGITALB
434-466 / kanale PayTV (me pagesė) TOP CHANNEL
467-499 / kanale PayTV (me pagesė) ADTN
501-533 / kanale PayTV (me pagesė) VIZION PLUS
__________________


Sat Universe forum

please use thanks button if you like my post
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to TvSatMedia For This Useful Post:
tani1 (23-06-2017)
  #33  
Old 23-06-2017, 23:19 Translate from English to Italian Translate from English to French Translate from English to German Translate from English to Spanish Translate from English to Dutch Translate from English to Greek Translate from English to Portuguese Translate from English to Russian Translate from English to Russian
TvSatMedia's Avatar
TvSatMedia TvSatMedia is offline
Senior Member
 
Join Date: Feb 2017
Location: Sat Univers
Posts: 373
Thanks: 303
Thanked 512 Times in 238 Posts
Country: Country Flag
Default

Dixhitalizimi/Report TV do tė ketė numrin 11 tek telekomanda
Pas datės 3 korrik 2017 procesi i digjitalizimit tė transmetimeve audiovizive do tė vijojė nė Qarkun e Beratit.
Ndėrkohė Autoriteti i Mediave Audiovizive kėrkon nga publiku i cili pėrfiton transmetimet televizive nėpėrmjet teknologjisė analoge,
tė pajiset me marrės digjital (dekoderė tė tipit DVB-T2), pasi nė tė kundėrt, mbas datės 3 Korrik 2017,
nuk do tė mund tė shohė mė transmetime televizive nė kėtė qark. Brenda muajt shtator procesi i digjitalizimit tė transmetimeve audiovizive
do tė pėrfshirė qarqet e Tiranės, Fierit, Vlorės e Korēės.
__________________


Sat Universe forum

please use thanks button if you like my post
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to TvSatMedia For This Useful Post:
tani1 (23-06-2017)
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2006-2016 - Sat Universe